www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Frapei
Strana prethodna  1, 2
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Male tajne velikih majstora kuhinje ~ -> ~ Napici ~
::  
Autor Poruka
*Mayche*
.:Lust Stained Despair:.
<b>.:Lust Stained Despair:.</b>



Godine: 38

Datum registracije: 17 Dec 2007
Poruke: 13168
Mesto: Zvezdica na nebu

demrepcongo.gif
PorukaPostavljena: Pet Dec 17, 2010 5:55 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

^^^ U ovom frapeu je sve privlacno osim sargarepe...al to jednostavno mogu da izostavim Smile


_________________
*"...~ I hear it all the time...the sound of missing you ~..."*
 
Lane86
~The last lady~
<b>~The last lady~</b>





Datum registracije: 02 Okt 2006
Poruke: 24294
Mesto: Nedostižno...

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Dec 17, 2010 1:01 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Probaj jednom sa šargarepom, ja je baš nešto i ne volim, ali stavi malo manje...i neće se toliko osetiti...a, zdravo je... Wink (zdraaavooo)... Mr. Green

_________________
jellenadabogdakrepala je napisao/la sledeće:
ljubce jedno odeee za jedno divno malo stvorenje... sa velikim i cistim srcem...
koje zraci svojom toplinom i drugarstvom... po svim temama na koje upise neko slovce...
s kojom sam ovdje proveo mnogo prijatnih trenutaka...kao i svi ostali s kim je slovce makar jedno razmijenila....i drago mi je sto se ponovo vratila medju nas..tracare... Razz
dakle ljubce ode za malu nocnu pticicu...inace svima znanu kao lane... Wink

 
cezar1071944
Glas mog anđela
<b>Glas mog anđela</b>





Datum registracije: 11 Mar 2008
Poruke: 20385
Mesto: Ni na nebu,ni na zemlji...

seychelles.gif
PorukaPostavljena: Sre Jul 31, 2013 5:43 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Šejk od maline i čokolade utoliće glad

Osim maline i čokolade, u ovom fenomenalnom šejku je i jogurt! Lako se vari, a nutritivna vrednost je tolika da može da zameni doručak ili večeru.



Lako se vari, a može da zameni doručak ili večeru


Sastojci:

Pola šoljice bademovog ili sojinog mleka (može i bez mleka)

1 jogurt

1 šoljica malina

¼ šoljice narendane čokolade

1 šaka leda

par kapi ekstrakta vanile




Priprema:

U blender stavite mleko (ako ga koristite), jogurt, ekstrat vanile, čokoladu i sveže maline te dodajte led. Sve dobro izmiksajte oko 1 min.

Napitak sipajte u čašu i uživajte u gustom, osvežavajućem obroku.


Prijatno!

_________________



Nađi me srcem.Voli me dušom.Čuvaj me razumom.
 
cezar1071944
Glas mog anđela
<b>Glas mog anđela</b>





Datum registracije: 11 Mar 2008
Poruke: 20385
Mesto: Ni na nebu,ni na zemlji...

seychelles.gif
PorukaPostavljena: Pon Avg 05, 2013 7:39 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Dijetalni frape od jagoda



Sastojci

- 4 dcl mleka (0.9 % mlecne masti)

- 200 g svezih jagoda

- 1 kasicica meda ili smedjeg secera

- 1 light vocni jogurt od jagode

- 1 vanilin secer

- nekoliko kockica leda po zelji


Priprema:

Jagode dobro operite. Sve sastojke stavite u mikser i miksirajte dok ne dobijete gusti i kremasti frape. Ohladite u frizideru i po zelji posluzite s kockicama leda u velikoj casi.


Prijatno!

_________________



Nađi me srcem.Voli me dušom.Čuvaj me razumom.
 
cezar1071944
Glas mog anđela
<b>Glas mog anđela</b>





Datum registracije: 11 Mar 2008
Poruke: 20385
Mesto: Ni na nebu,ni na zemlji...

seychelles.gif
PorukaPostavljena: Ned Avg 11, 2013 2:11 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Lažni Grčki frape


Grčki frape bismo, u stvari, mogli da prevedemo kao - hladan nes. E pa da vam ne bismo dali prost recept za običan nes, predstavljamo vam nešto komplikovaniji recept za neobičan nes.




Grčki frape



* * * Sastojci * * *


0,01 litar bejlisa

0,01 litar kalue

1 kesica nes kafe

2 kugle sladoleda od čokolade

1/2 dl hladnog mleka

Izdrobljeni led




* * * Priprema * * *


Posao je mukotrpan.

Navedene sastojke treba mutiti mutilicom za nes kafu 10 minuta.

Ali, plodovi rada se isplate - sipajte ih u haj bol (visoke) čaše i uživajte.




Upozorenje: Ne bi trebalo piti više od 3 koktela.




Preporuka

* * * Osećaćete se egzaltirano posle 4, 5 koktela. * * *

_________________



Nađi me srcem.Voli me dušom.Čuvaj me razumom.
 
cezar1071944
Glas mog anđela
<b>Glas mog anđela</b>





Datum registracije: 11 Mar 2008
Poruke: 20385
Mesto: Ni na nebu,ni na zemlji...

seychelles.gif
PorukaPostavljena: Uto Avg 13, 2013 2:08 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Frape od povrća



Iako većinu namirnica možete da nabavite tokom čitave godine, smućkane napitke od svežeg povrća najbolje je konzumirati preko leta, kada im je sezona i kada su plodovi mnogo sočniji





Frape, milkšejk, sveže ceđeni sokovi, hladne supe i čorbe najviše prijaju tokom leta. Iako većinu namirnica možete da nabavite tokom čitave godine, smućkane napitke od svežeg povrća najbolje je konzumirati preko leta, kada im je sezona i kada su plodovi mnogo sočniji, pa tako i bogatiji vitaminima i mineralima nego u jesenjim ili zimskim mesecima.

Akcenat stavite pre svega na paradajz i krastavac, koji su sočni i osvežavajući, tu je i lubenica koja je zvanično povrće, dok šargarepa i tikvice obiluju hranljivim sastojcima.

Predlažemo vam nekoliko ukusnih recepata, a vi ih možete dopuniti različitim začinima i začinskim biljkama, koštunjavim i sezonskim voćem, sladoledom, šlagom...


Frape od krastavca



* * * Za 2 osobe potrebno je * * *



100 g krastavca,

1,5 dl hladnog mleka,

3 kašike jogurta ili kiselog mleka,

2 lista nane,

pola kašičice senfa,

so i biber po ukusu.


Krastavce oljuštite, isecite vertikalno i odstranite semenke, pa ga isecite na kockice.

Nanu iseckajte što sitnije, pa u blenderu pomešajte krastavce, hladno mleko, kao i jogurt ili kiselo mleko, dodajte senf i nanu, pa sve dobro umutite dok ne dobijete kremasti napitak.

Ukoliko želite možete da dodate so i biber po ukusu i izdrobljeni led, ili dobro ohladite frape pre konzumiranja.


* * * Čaše možete da dekorišete grančicom nane. * * *





Frape od šargarepe



* * * Za 2 osobe potrebno je * * *


200 gr. šargarepe,

100 gr. slatkih jabuka,

1 dl soka od jabuke,

2 kašike soka od limuna,

veći komad celera,

pola veze peršuna,

1 kašičica cimeta i 2 kašike meda.


Šargarepe i jabuke operite i oljuštite, a zatim ih isecite na komadiće. Stavite ih u blender ili sokovnik zajedno sa limunadom i otopljenim medom. Pasirajte nekoliko sekundi, pa sipajte sok od jabuke.

Kad dobro umutite sipajte u čaše i pospite cimetom.

* * * Rashladite pre serviranja. * * *





Frape od paradajza

* * * Potrebno je * * *



3 veća paradajza,

jedan veći krastavac,

8 kašika ljutog "tabasko" sosa,

po ukusu morska so ili suvi začini i 2 kocke leda.


Povrće dobro operite i oljuštite, procedite u sokovniku i začinite solju i "tabasko" sosom.

* * * Ubacite led ili dobro ohladite napitak pre serviranja. * * *




Frape od spanaća i badema



* * * Za 4 osobe potrebno je * * *


2 šake svežeg spanaća,

2 dl jogurta,

30 g mlevenih badema i 2 kašike soka od svežeg limuna.


Vrhove čaša uronite u tanak sloj vlažne soli. Spanać dobro operite i stavite ga u blender zajedno sa jogurtom, bademima i sokom od limuna. Sipajte još 2 dl vode i ukoliko je potrebno posolite.

* * * Dobro umutite, sipajte u čaše i servirajte kao doručak ili užinu. * * *




Frape od lubenice




* * * Potrebno je * * *



200 gr. slatke lubenice,

20 gr. sladoleda od vanile,

5 dl hladnog mleka,

1 kašika šećera u prahu i 0,5 dl belog ruma.


Lubenicu očistite od koštica i umutite je u blenderu zajedno sa šećerom i sladoledom. Zatim sipajte dobro ohlađeno mleko i rum.

* * * Mutite da frape bude penast i gust, sipajte u čaše i po želji dodajte šlag. * * *



Frape od tikvica i limuna





* * * Potrebno je * * *


jedna veća i sočna tikvica,

2 kašike soka od limuna,

1 koren đumbira,

1 koren celera,

2 kocke leda,

so i biber po ukusu.


Tikvice operite, oljuštite i ispasirajte u sokovniku. Dodajte sok od limuna, oljušten đumbir i celer, pa mutite dok ne dobijete fini penasti napitak.

* * * Posolite po ukusu, ubacite led i servirajte odmah. * * *


Uživajte u svojim omiljenim ukusima!

_________________



Nađi me srcem.Voli me dušom.Čuvaj me razumom.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Male tajne velikih majstora kuhinje ~ -> ~ Napici ~ -> Frapei Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2
Strana 2 od 2

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon