www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

žgaravica
Strana 1, 2  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Zdravlje ~
::  
Autor Poruka
anabela
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 39

Datum registracije: 04 Feb 2006
Poruke: 860

croatia.gif
PorukaPostavljena: Čet Okt 05, 2006 2:41 pm    Naslov poruke: žgaravica Na vrh strane Na dno strane

Zna li netko kako se riješiti osjećaja gorenja u jednjaku i želucu? Gastal ne pomaže Sad

 
Crno i zlatno
Banovan!

Šetaj svoju štiklu
Šetaj svoju štiklu



Godine: 41

Datum registracije: 18 Okt 2006
Poruke: 2778

croatia.gif
PorukaPostavljena: Sre Okt 18, 2006 2:41 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Treba piti puno tekućine da se želudac ispere, a kiseline neutraliziraju. Bitno je da dva sata prije spavanja ne jedete ništa, a izbjegavati hranu koja šteti i koja je prouzrokovala žgaravicu, a najčešće je to prezačinjena i ljuta hrana.
Dobro je jesti jabuke.
Žgaravica se može javiti i od lijekova. Ako neke ne podnosite nemojte ih piti! Opasne su pilule jer imaju tvrdu ljusku koja može teško pasti na želudac i oštetiti jednjak. Ako ih već morate piti izvadite prah i pojedite ga s hranom.


Poslednja prepravka: Crno i zlatno datum Pon Nov 06, 2006 6:58 pm; ukupno izmenjena 1 put
 
Slejdž
Gospodja Selektorka
Gospodja Selektorka



Godine: 46

Datum registracije: 15 Jul 2005
Poruke: 4716
Mesto: Frankfurt/ Loznica

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Okt 18, 2006 4:44 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja sam imala probleme sa tim u trudnoci, nikakve tablete mi nisu pomagale
vec jednostavan savet od mog doktora
Da jedem hleb sa sto vise zitarica, razani npr, i da sto duze zvacem zalogaje
I badem, al i njega sto duze zvakati pre nego sto ga progutas.

_________________
Bez tebe ne smem
ja ne umem
disati,smejati se, hodati
 
Dulee_nbg
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 38

Datum registracije: 26 Avg 2006
Poruke: 142

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Nov 06, 2006 5:00 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Meni pavlaka i jogurt uvek pomazu! izbegavajte zacinjeno
 
rope9
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 44

Datum registracije: 21 Sep 2006
Poruke: 20
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Nov 07, 2006 7:36 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Najbrze se intervenise sa sodom bikarbonom koja neutralise kiselinu. Jedna kasicica pa casa vode, mada sam cuo da se od nje moze dobiti cir na zeludcu pa mozda bolje ne. Imaju tablete koje se sisaju pola sata-sat posle jela i pomazu, zovu se Rupurut , a nisu ni skupe. Probajte, mozda upali. Wink

_________________
a šta da radim...
 
Lane86
~The last lady~
<b>~The last lady~</b>





Datum registracije: 02 Okt 2006
Poruke: 24294
Mesto: Nedostižno...

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Nov 07, 2006 6:18 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pokušaj da u pola čaše vode (možda, malkice manje) razmutiš, pola kašičice sode bikarbone... U većini slučajeva, pomaže.

_________________
jellenadabogdakrepala je napisao/la sledeće:
ljubce jedno odeee za jedno divno malo stvorenje... sa velikim i cistim srcem...
koje zraci svojom toplinom i drugarstvom... po svim temama na koje upise neko slovce...
s kojom sam ovdje proveo mnogo prijatnih trenutaka...kao i svi ostali s kim je slovce makar jedno razmijenila....i drago mi je sto se ponovo vratila medju nas..tracare... Razz
dakle ljubce ode za malu nocnu pticicu...inace svima znanu kao lane... Wink

 
andrejica
Tico & Ada
Tico & Ada



Godine: 39

Datum registracije: 04 Jan 2005
Poruke: 12591
Mesto: Subotica

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Nov 08, 2006 2:44 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

moj decko ima stalno i jako gorusicu.. i nece da ode kod lekara da vidi zbog cega je to..
on se pre okrece soda bika boni,a nazalost koliko cesto on ima gorusicu,bojim se da ce upropastiti time stomak.. Sad
sta da radim?

_________________
 
Crno i zlatno
Banovan!

Šetaj svoju štiklu
Šetaj svoju štiklu



Godine: 41

Datum registracije: 18 Okt 2006
Poruke: 2778

croatia.gif
PorukaPostavljena: Sre Nov 08, 2006 6:53 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

andrejica je napisao/la sledeće:
moj decko ima stalno i jako gorusicu.. i nece da ode kod lekara da vidi zbog cega je to..
on se pre okrece soda bika boni,a nazalost koliko cesto on ima gorusicu,bojim se da ce upropastiti time stomak.. Sad
sta da radim?


Pregled je gadan i bolan. Zabiju ti cijev u želudac kroz usta koju moraš gutati. Ali mu nemoj to reći jer tek onda neće poći!
Nego ga ti jednostavno naruči na pregled! Onda će poći
 
andrejica
Tico & Ada
Tico & Ada



Godine: 39

Datum registracije: 04 Jan 2005
Poruke: 12591
Mesto: Subotica

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Nov 09, 2006 3:49 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

pa znam... spada u one osobe koje nece otici kod lekara samo vec kad nemaju drugog izlaza.. znaci da su u najgorem stanju...
cisto sumnjam da bi i onda posao na pregled.. ja sam mu vec "skakala" zbog toga sto nece da ode,i rekla sam mu da sutra ujutro odlazimo lekaru ali on ne,ne i ne.. ne mogu ga naterati...

_________________
 
Crno i zlatno
Banovan!

Šetaj svoju štiklu
Šetaj svoju štiklu



Godine: 41

Datum registracije: 18 Okt 2006
Poruke: 2778

croatia.gif
PorukaPostavljena: Čet Nov 09, 2006 4:44 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Onda ga pusti pa kad mu kiselina izjede cijeli želudac poći će
 
andrejica
Tico & Ada
Tico & Ada



Godine: 39

Datum registracije: 04 Jan 2005
Poruke: 12591
Mesto: Subotica

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Nov 09, 2006 5:14 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

znam ali mi ga je mnogo zao i znam da se nece zavrsiti dobro.. Sad

_________________
 
Lane86
~The last lady~
<b>~The last lady~</b>





Datum registracije: 02 Okt 2006
Poruke: 24294
Mesto: Nedostižno...

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Nov 10, 2006 2:19 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pa ako je toliko tvrdoglav, onda možeš otići u apoteku, i objasniti o čemu je reč, sigurna sam da ćete zajedno pronaći neki melem koji je dobar za to što muči tvog dragog... I ja sam imala taj problem, sve se da rešiti...

_________________
jellenadabogdakrepala je napisao/la sledeće:
ljubce jedno odeee za jedno divno malo stvorenje... sa velikim i cistim srcem...
koje zraci svojom toplinom i drugarstvom... po svim temama na koje upise neko slovce...
s kojom sam ovdje proveo mnogo prijatnih trenutaka...kao i svi ostali s kim je slovce makar jedno razmijenila....i drago mi je sto se ponovo vratila medju nas..tracare... Razz
dakle ljubce ode za malu nocnu pticicu...inace svima znanu kao lane... Wink

 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Zdravlje ~ -> žgaravica Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2  sledeća
Strana 1 od 2

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon