www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Brokoli , Prokelj , Sampinjoni
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Male tajne velikih majstora kuhinje ~
::  
Autor Poruka
SLV
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 40

Datum registracije: 04 Apr 2005
Poruke: 464

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Jan 18, 2007 7:21 pm    Naslov poruke: Brokoli , Prokelj , Sampinjoni Na vrh strane Na dno strane

Ucestvujem u nekom takmicenju u spremanju jela u mom selu

Treba da naucim da spremim tri jela , jedno samo od brokola , drugo samo od prokelja i trece samo od pecurki tj sampinjona

Da li neko ima iskustva sa spremanjem jela od ovih namirnica i da li zna
za svaku od ove 3 namirnice neke jednostavne recepte za brzo spremanje

U principu treba da jelo bude termicki obradjeno tj skuvano u roku od
60 minuta

Svi recepti su dobrodosli na cemu se unapred zahvaljujem



_________________
POZDRAV SLV
 
Charmed
Malo ~ mače ~
Malo ~ mače ~





Datum registracije: 03 Avg 2004
Poruke: 14625
Mesto: Nije bitno ko je odakle bitno je ko je kakav covek

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Mar 04, 2007 10:38 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Mozda je vec kasno,ali evo ti recept za:
"Brokoli sa sirom"
Veoma lako i jednostavno
Za jednu porciju treba ti jedan lep osrednji krompir,stavi prvo on da se kuva,jer mu treba duze nego brokoli,ali stavi dva tri,jer ako prekuvas da ti bar jedan ostane citav.
Da bi ti se pre skuvao Brokoli preseci ga na pola stavi u serpu,preli vodom i kasicicu soli sipaj.
Pazi da se ne raskuva onda dobije malo braonkastu boju.Probas da li je gotov sa viljuskom na korenu.Znaci ne sme da bude premekan,a ni tvrd.
Kada si skuvao i jedno i drugo.
Stavis na jednu stranu lepo poredjane komade Brokoli,sa druge strane lepo poredjane polutke krompira.Preko krompira prelijes malo butera ,a na prokoli stavis rednanog sira-za tost,ne znam koji je to kod nas sir.Pa onda stavis u mikro talasnu samo toliko koliko da se onaj sir rastopi po brokoli.Izvadis,malo stavis persuna ili nekog seckanog zelenila na krompir da nebude onako go i sluzi dok je vruce.Izgleda super na tanjiru.A i ukusno je.

_________________
Pre nego sto se dodje do brzopletog zakljucka i pre nego sto se pocne misliti lose, Gledaj sa paznjom detalje, vrlo cesto situacija nije onakva kako izgleda nama na prvi pogled!!!!
 
Charmed
Malo ~ mače ~
Malo ~ mače ~





Datum registracije: 03 Avg 2004
Poruke: 14625
Mesto: Nije bitno ko je odakle bitno je ko je kakav covek

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Mar 04, 2007 10:47 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Od Sampinjona mi pade na pamet "Sampinjon omlet" ne znam koliko si brz,ali i gulas sa knedlama moze da se spremi jako brzo.
Za "Sampinjon omlet" ti treba da proprzis malu glavicu luka,kada dobije onu lepu zlatnu boju dodas oprane i iseckane polutke sampinjona,dodas malo soli i bibera,io stavis malo soka od limuna da sampinjoni ne pocrne,da bi im ostala lepa boja,da ne izgledaju stari kad se proprze.Kada to proprzis,u jednu cinju umutis tri jaja,malkice soli to pospes u zakrejani tiganj,odmah odozgo pospes sa sampinjonima,ne mnogo ne malo koliko da ih svuda ima.Poklopis sa poklopcem i kad vidis da se steze prebacis sa jedne strane na drugu tako da imas omlet kao polu mesec.Ostavis ga malo tako,onda ga prevrnes da mu se i druga strana zapece,izvadis na tanjir i ukrasis tanjir.Ide zelena salata uz to.

_________________
Pre nego sto se dodje do brzopletog zakljucka i pre nego sto se pocne misliti lose, Gledaj sa paznjom detalje, vrlo cesto situacija nije onakva kako izgleda nama na prvi pogled!!!!
 
SLV
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 40

Datum registracije: 04 Apr 2005
Poruke: 464

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Mar 05, 2007 7:16 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Hvala ti puno na ovim receptima , ovih dana cu pokusati da spremim
rucak po njima , pozdrav za tebe Charmed

_________________
POZDRAV SLV
 
dameski
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 42

Datum registracije: 19 Dec 2004
Poruke: 43130

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Avg 08, 2007 1:44 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

iskreno to je jedina hrana koju ne podnosim, muka mi je csak i sad kad se setim

a sampinjone slabo jedem, organizam mi nesto ne podnosi Rolling Eyes

_________________
"You'll remember me, for the rest of your life"

" I know the way to fuck them all...."
 
SLV
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 40

Datum registracije: 04 Apr 2005
Poruke: 464

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Avg 10, 2007 6:56 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

I ja nisam volela tu hranu nekad , ali sam je zavolela vremenom

Bitno je da se spremi da bude ukusno , a ja sam imala priliku da jedem
fenomenalno spremljeno tako da sam zavolela i sada cesto jedem

_________________
POZDRAV SLV
 
dameski
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 42

Datum registracije: 19 Dec 2004
Poruke: 43130

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Nov 29, 2007 10:56 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Brokoli corbica


Sastojci za 4 porcije
1 kašika ulja
par kolutića praziluka
1 kesa zamrznutog brokolija
1 kašika vegete
so po ukusu
1 jaje
1 pavlaka

Priprema
Propržiti praziluk na ulju, dodati brokoli i naliti vode. Dodati vegetu i kuvati.
U tanjiru umutiti jaje, so i pavlaku i tu smesu dodati u šerpu kada je povrće već kuvano.
Ostaviti da se krčka još par minuta na tihoj vatri. Služiti toplo uz krišku integralnog hleba.

_________________
"You'll remember me, for the rest of your life"

" I know the way to fuck them all...."
 
Strankinja
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 27 Dec 2007
Poruke: 14

france.gif
PorukaPostavljena: Ned Jan 06, 2008 3:40 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Da, i meni je to hrana koju nikada ne jedem. Mada i spanac je bio u toj kategoriji, a sada mogu da ga jedem, jer je bila spremala jedna odlicna domacica i posle toga sam i ja mogla da ga jedem. Stvarno ima dosta u tome ko sprema nesto. Kao sto ima toliko vrsta sarma na primer.. Very Happy
 
dameski
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 42

Datum registracije: 19 Dec 2004
Poruke: 43130

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Mar 06, 2009 1:54 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

spanac jos i mogu, ako ne gledam sta trpam u usta

ali brokoli i prokelj.....ne zaista Rolling Eyes

_________________
"You'll remember me, for the rest of your life"

" I know the way to fuck them all...."
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Male tajne velikih majstora kuhinje ~ -> Brokoli , Prokelj , Sampinjoni Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon