www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Audio problemi sa TV karticom
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Hardware ~ -> ~ Arhiva - Hardware ~
::  
Autor Poruka
dreams
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 33

Datum registracije: 27 Jun 2005
Poruke: 352
Mesto: Paviljoni!

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Jan 22, 2006 10:08 pm    Naslov poruke: Audio problemi sa TV karticom Na vrh strane Na dno strane

Imam Leadtek 2000XP, i maticnu plocu M848A. Ali javlja mi se problem sa zvukom, naime ova kartica ima direktan kabal da povezem TV karticu i maticnu plocu, ali kada pokusam da prikljucim zvuk odnosno taj kabal u uticnicu ( mislim da je prava ) necujem zvuk sa zvucnika - muzika koju pustim, ali mogu da cujem radio i TV. Kako da resim ovaj problem. Evo slika, pa ako neko moze da mi pomogne.

pozz


 
fila007
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 38

Datum registracije: 06 Dec 2005
Poruke: 25
Mesto: Našice

croatia.gif
PorukaPostavljena: Uto Jan 24, 2006 11:28 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ovakva je situacija, nesmijes skidati jumpere od tamo gdje si spajao kabel, nego pokraj toga imas 4-pinski konektor, miskim da pise cd-in, probaj tu spojiti, a jumpere vrati kako su bili, oni ti sluze da imas zvuk sa prednje strane kucista ako ti kuciste podrzava
 
fila007
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 38

Datum registracije: 06 Dec 2005
Poruke: 25
Mesto: Našice

croatia.gif
PorukaPostavljena: Uto Jan 24, 2006 11:31 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

pogledaj
 
***RaZoR***
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 28

Datum registracije: 29 Dec 2005
Poruke: 518
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Jan 24, 2006 11:49 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

pogledaj jos jednom da li si dobro povezao taj mali kabl sa maticnom,nista drugo ne moze biti...ili idi u volume control i pogledaj tamo da ti nije nesto iskljuceno
 
dreams
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 33

Datum registracije: 27 Jun 2005
Poruke: 352
Mesto: Paviljoni!

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Jan 24, 2006 12:18 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

@ fila007
Ti mislis da ja to nisam probao, vratio sam te jumpere, kada stavim na cd-in ne cujem radio i TV ali cujem muziku koju pustim, a kada stavim na ono mesto gde sam pokazao desi se suprotno.

@***RaZoR***
Ne znam vise gde da stavim kabal, sve su mi istale uticnice popunjene sem te dve, probao sam i to sa volume control ali ne vredi kada je to problem do hardvera ( mozda )

Mada ima jos nesto uz karticu sam dobio kabal jos jedan, koji ulazi u posebno mesto na TV kartici i on se razdvaja na cetri neka kabla, neki crveni, beli, zuti i crni. Nisam probao, ali koliko ja znam zuti je audio-out, a meni to treba ( ta cetri kabla su " zenskog pola ", dok je dzek od zvucnika " muskog pola " ). Da li bi to moglo da radi ako ja prikljucim taj kabal u TV, a na taj kabal zvucnike...ili ne.
 
fila007
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 38

Datum registracije: 06 Dec 2005
Poruke: 25
Mesto: Našice

croatia.gif
PorukaPostavljena: Sre Jan 25, 2006 7:48 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

najisplativije rijesnje ovog problema, kupi si neku pci Cmi8738 zvucnu, kosta oko 9 eura, i imas ulaza koliko hoces. Inace Pc Chips maticna zna stvarati probleme.
Pozdrav
 
Rile_Master
*Master*
*Master*



Godine: 37

Datum registracije: 12 Feb 2005
Poruke: 5200
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Jan 25, 2006 8:28 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Koliko ja znam, da bi mogao da se cuje zvuk sa TV kartice na zvucnike, mora se povezati TV kartica sa zvucnom karticom, a ne direktno na plocu.
Pogledaj da nidi uz nju (TV karticu) dobio neki kabl koji bi mogao da se sa jednog kraja ubaci u TV karticu a sa drugog u zvucnu.

_________________
Master
 
nenadmorpheus
Just me
Just me



Godine: 35

Datum registracije: 23 Okt 2005
Poruke: 7677
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Jan 25, 2006 8:54 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Da se nadovezem, moras taj kabal jednim krajom da ubacis u TV karticu (isto kao i kabal za zvucnike u maticnu (ako je integrisana) ili u muzicku karticu) a drugi kraj u muzicku (ili maticnu) u kanal koji se zove Line in i koji je (najcesce) plave boje, a kanal od zvucnika zelene.
 
dreams
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 33

Datum registracije: 27 Jun 2005
Poruke: 352
Mesto: Paviljoni!

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Jan 25, 2006 9:11 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Zvucna karta meni je integrisana, a kabal koji sam dobio uz nju za zvuk nije klasican ( tada ne bi bio problem ) nego je to cetvrtasti kabal, sa dugacak oko 10cm, isti i na jednom i na drugom kraju, naime ova Leadtek-ova kartica je neka nova serija koja ima taj kabal i koji se postavlja iznutra. znaci nije kao dzek od zvucnika Rolling Eyes
 
Rile_Master
*Master*
*Master*



Godine: 37

Datum registracije: 12 Feb 2005
Poruke: 5200
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Jan 26, 2006 10:26 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

dreams je napisao/la sledeće:
Zvucna karta meni je integrisana, a kabal koji sam dobio uz nju za zvuk nije klasican ( tada ne bi bio problem ) nego je to cetvrtasti kabal, sa dugacak oko 10cm, isti i na jednom i na drugom kraju, naime ova Leadtek-ova kartica je neka nova serija koja ima taj kabal i koji se postavlja iznutra. znaci nije kao dzek od zvucnika Rolling Eyes

Ako si ubacio te konektore na prava mesta onda ne znam sta moze da ti pravi probleme.idi na Leadtek-ov sajt pa tamo potrazi resenje...

_________________
Master
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Hardware ~ -> ~ Arhiva - Hardware ~ -> Audio problemi sa TV karticom Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon