www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Burek sa sirom ili sa mesom?!?
Strana prethodna  1, 2, 3 ... , 13, 14, 15  sledeća
Pređite na stranu broj:  
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Male tajne velikih majstora kuhinje ~ -> ~ Svaštara ~
::  
Autor Poruka
dabetics
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 65

Datum registracije: 04 Jan 2008
Poruke: 1232

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Jan 16, 2008 8:43 pm    Naslov poruke: burek sa sirom ili mesom Na vrh strane Na dno strane

Posni burek sa pecurkama uz jogurt obozavam

 
*kissy*
*zauvijek njegova*
<b>*zauvijek njegova*</b>





Datum registracije: 05 Sep 2006
Poruke: 10195
Mesto: između jave i sna,vrha i dna

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Jan 20, 2008 3:24 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

sa sirom obozavam Very Happy

_________________

**hell&granger neka vam je sa srećom**
 
dameski
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 42

Datum registracije: 19 Dec 2004
Poruke: 43130

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Jan 20, 2008 3:26 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ja prazan Very Happy

mada u poslednje vreme mi nesto tesko pada, valjda zbog mog vecitog problema sa zelucem, pa ga retko jedem Neutral

_________________
"You'll remember me, for the rest of your life"

" I know the way to fuck them all...."
 
TAMARA MAGIS
***bombica***
<b>***bombica***</b>



Godine: 44

Datum registracije: 10 Mar 2007
Poruke: 52380

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Jan 22, 2008 5:09 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ma obozavam pa makar bio i prazan

_________________
Tek kada se nadjes daleko, od onog koga volis,
mozes da shvatis koliko ti je njegovo prisustvo znacilo,
i koliko je sve sto je u tvom zivotu imalo neki znacaj,
bilo vezano za tu osobu ...
 
KInder Torta
Moj Dobri Anđele...
<b>Moj Dobri Anđele... </b>



Godine: 35

Datum registracije: 13 Jul 2007
Poruke: 8238
Mesto: U šumi obrasloj sećanjima...

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Mar 06, 2008 8:44 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ne volim ni jedan ni drugi, ako jedem burek to je samo sunka-trapist a ako nema tog onda uzmem pizza burek! mmm

_________________
Proslo je sve za tebe ja sam sad stranac u noci,
A, zelim te, i zovem te...
 
Konjanik
Ludi Bosanac
<b>Ludi Bosanac</b>



Godine: 44

Datum registracije: 29 Avg 2006
Poruke: 24027
Mesto: Na žalost, Velenje

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Čet Mar 06, 2008 10:04 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ljudi, burek je samo jedan, ostalo su pite!!! sve su pite pitice, samo je burek PITAC....

pizza burek, sirnica, zeljanica, gljivara, gužvara, maslanica... to su pite, a burek je samo burek, znaći pita sa mesom!

Burek je bog

_________________
Kako bolan nema Bosne, a Neretva huči, kako bolan nema Bosne a Miljacka teče, kako bolan nema Bosne a Sana ide.
Ti misliš da ona ne ide, ali sagni se hajvanu, pogledaj, ide Sana, ide Sava, ide Drina, ide Vrbas, ide Bosna, ide Ukrina, ide Lašva.
 
Vampirusa
Izabel di Mulen
<b>Izabel di Mulen</b>





Datum registracije: 09 Apr 2007
Poruke: 18892
Mesto: ... tamo gde ljubav počinje...

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Dec 06, 2008 12:37 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ajan je napisao/la sledeće:
Narode, bez ljutnje, ali cini mi se da ovde niko od vas ko je komentarisao ne zna sta je burek u stvari.

Prvo, burek (sa akcentom na "e", dakle onako kako bi rekle Nislije) je iskljucivo i izvorno sa sirom. Jede se mas'an ko moze, a ko ne onda malo "slabiji", i to obavezno sa jogurtom. Takodje, narucuje se kao cetvrtina, osmina... pa varijacije sa ovim, nikako na merenje! To je skrnavljenje uzitka!
Sve ostale varijacije (sa mesom, prazan, sa pecurkama, sa sunkom...) su nastale kasnije (neke mnogo kasnije).
Cujem, kaze neko burek je sa mesom, ostalo su pite. Pa to je ordinarna glupost. To sto nas ima mnogo i iz raznih krajeva, ne znaci da je burek ono sto su nam rekli kad smo prvi put probali tako nesto.
Iskreno, ja sam rodom iz Nisa, i prvi put sam cuo za prazan burek, burek sa pecurkama, kao i burek na merenje, ovde u Beogradu...

A cisto radi edukacije, prvi burek na ovim prostorima napravio je Turcin jos davne 1501-2. godine, ne secam se vise tacno ni imena, u Nisu. U narednih 10ak godina, burekdzinice su se strasno brzo rasirile prvo u Nisu, a onda i dalje, sirom ostalog dela Balkana.

Prelistajte malo knjige, enciklopedije... pa cete videti. Neko je bio pametan, pa sve zapisao.

Dakle, burek je sa sirom, sve ostalo su varijacije na tu temu. A van tih varijacija, sve ostalo su izmotavanja.

Najvise ga volim sa sirom, mada i sa mesom (ako nije soja) je odlican, ne puno masnog, kad se prodaje na cetvrtine i osmine, i obavezno sa jogurtom. Wink

Pozdrav


Mala ispravka
Recept za moderni okrugli burek je razvijen u Nišu, gde ga je 1498. god. predstavio turski pekar Mehmed Oglu iz Istambula.

Ako ste slučajno ili namerno u Nišu, ne propustite da probate burek. Prijatno Very Happy

_________________
 
filicka
*hoppípolla*
<b>*</b>hoppípolla<b>*</b>



Godine: 32

Datum registracije: 28 Jan 2006
Poruke: 10884

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pon Dec 22, 2008 8:24 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

paaa,sa sirom.
s mesom sam jela par puta i nijedan nije bio bas nesto wow.

_________________
DROP IT LIKE IT'S HOT
 
Mysty
~abhor~
<b>~abhor~</b>



Godine: 35

Datum registracije: 29 Maj 2007
Poruke: 29514

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Dec 25, 2008 7:30 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Burek sa sirom iskljucivo Cool
 
rema10
Odomaćeni član
Odomaćeni član





Datum registracije: 03 Jul 2008
Poruke: 1888
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Dec 25, 2008 10:32 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

sir Mr. Green
 
Lavlje Srce
Odomaćeni član
Odomaćeni član





Datum registracije: 16 Dec 2008
Poruke: 1141

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Dec 25, 2008 10:35 pm    Naslov poruke: Re: burek sa sirom ili mesom Na vrh strane Na dno strane

dabetics je napisao/la sledeće:
Posni burek sa pecurkama uz jogurt obozavam


u principu bureci su masni Sad ali za taj nikad nisam cula Shocked ....ali bez obzira ,...mislim da ja i taj burek mastan .....a ja ne jedem nista masno Wink
 
BREE!!!
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 11 Jan 2009
Poruke: 26

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Jan 26, 2009 5:33 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Obozavam jako mastan burek sa sirom !!!

_________________
Zato što je deo uredjivačkog tima svojim neodgovornim postupcima povredio moja verska osečanja, u znak protesta napuštam sajt domaci.de.

http://www.domaci.de/viewtopic.php?t=56785&postdays=0&postorder=asc&start=84
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Male tajne velikih majstora kuhinje ~ -> ~ Svaštara ~ -> Burek sa sirom ili sa mesom?!? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3 ... , 13, 14, 15  sledeća
Strana 14 od 15

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon