www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

PHP Atom API
Strana 1, 2  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Programiranje ~
::  
Autor Poruka
Blazeme
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 30

Datum registracije: 08 Okt 2005
Poruke: 148
Mesto: Pljevlja

montenegro.gif
PorukaPostavljena: Uto Jan 10, 2006 10:55 pm    Naslov poruke: PHP Atom API Na vrh strane Na dno strane

http://dentedreality.com.au/phpatomapi/
Moze li mi neko objasniti sta je sve to?
Slucajno sam naletio pa reko da vas pitam...Je li to neka one-click-install ili nesta sasvim peto?


 
CoYoTe
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 38

Datum registracije: 18 Sep 2004
Poruke: 618
Mesto: Arandjelovac/RC ETF

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Jan 12, 2006 7:00 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ovo su izgleda neki primeri za pravljenje PHP-a.Nisam siguran.Taman da postavim i je jedno pitanje koje me muci danima.Postoji li editor za PHP?!Kako bi moga da "ukadem" sa nekog sajta (napr foruma) neki php file(a da nema ftp pristup)?!

_________________

Join eRepublik here!!!
 
rvydo.dabar
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 36

Datum registracije: 27 Apr 2006
Poruke: 51
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Apr 27, 2006 11:52 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nemas editor za php...
Svi programski jezici se pisu u jednom programu koji se zove notepad.
A php je dobar zbog toga sto nemozes da mu vidish source na netu,jer php sluzi za automatizaciju sajta(sam pravi internet stranice).Konkretno ovaj forum ti je u php u pisam,tako da kada ti napises post on sam kreira web stranu,sa tvojim novim post -om...naravno to se treba uciti i raditi.Dosta toga mozes da uradish sa php om,veoma je koristan.ja sam krenuo da ga radim,ali sam na pauzi vec duze vreme jer nemam vremena.Ali nemozes da se bacish na php dok ne savladash najjednostavniji html jezik...eto ti saveti pa ti vidi...
 
CoYoTe
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 38

Datum registracije: 18 Sep 2004
Poruke: 618
Mesto: Arandjelovac/RC ETF

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Maj 10, 2006 1:35 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Odgovor na tvoje pitanje je krajnje jednostavan.PHP se izvrsava samo na serveru.Nisam ni ja to znao dok nisma se malo zainteresovao.Medjutim, postoje perogrami kao sto je Apach kojima je uloga da simuliraju server na tvom kompu, pa onda mozes da probas vse te stvari na kompu.Jednostavno, PHP radi samo na netu. Wink

_________________

Join eRepublik here!!!
 
NenadS
Administrator i domaćin
Administrator i domaćin



Godine: 40

Datum registracije: 01 Avg 2002
Poruke: 6568
Mesto: Oreškovica

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Maj 10, 2006 4:46 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Apache je web server, a ne simulator i on se u vecini slucajeva i instalira na serverima... e sad to sto postoji verzija i iz za win, kao sto postoji za linux, opet kazem, ne znaci da je on simulator, jer nije Smile

PHP instaliras kao module za apache i onda ti sve isto radi kao na pravom serveru, pa mu jos dodas i MySQL server bazu podataka i uzivas u svom home serveru Smile

_________________
Pozdrav, Nenad ® !
 
Car Dusan-Silni
Administrator i domaćin
Administrator i domaćin



Godine: 56

Datum registracije: 09 Jun 2002
Poruke: 7770
Mesto: Kraljevo / Frankfurt

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Maj 11, 2006 2:37 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Citat:
Nemas editor za php...

kako nema?? Skoro svaki bolji editor (editPlus, ultraedit itd) moze da se koriste kao php-editori. A sta je sa phpedit ? A sta je sa ZendStudio? jeste da su oba komercialna al koga to jos u danasnje vreme zanima, pogotovu u Srbiji?

Na primer phpedit je jedan jako odbar editor:



a moze se naci na:

http://phpedit.com.ua/eng/main.phpedit

_________________
Obavezno procitajte [ Pravilnik ] i [ FAQ ] pre nego sto postavite pitanja.
Preporucujemo: [ Naša multimedijalna baština ] sa forumima [ Fontana zelja ], [ MP3 Riznica ], diskusije o [ Domacoj muzici ], ili za ljubitelje [ Strane muzike ] a naravno i sve o [ Online radio domaci.de ].
Opustite se na forumima kategorije [ Zabava ] uz jednu [ Trac partiju ] ili se poigrajte na [ Igrama bez granica ].
I naravno da ne zaboravimo jednu od najvecih [ Download baza ] narodne i zabavne muzike EX-YU estrade sa preko 15.000 mp3 fajlova.


 
Iwan
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 42

Datum registracije: 25 Dec 2003
Poruke: 279
Mesto: Frankfurt/nemacka

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pet Maj 26, 2006 10:37 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ili skines Eclipse ( www.eclipse.org ) pa mu ubacis plugin PHPeclipse ( http://www.phpeclipse.de )
 
CoYoTe
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 38

Datum registracije: 18 Sep 2004
Poruke: 618
Mesto: Arandjelovac/RC ETF

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Jul 03, 2006 3:30 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Aman ljudi ja vas razumem.Ja kod mogu da pisem i u bilo kom text editoru ali u cemu da ga pokrenem i kako?! Crying or Very sad

_________________

Join eRepublik here!!!
 
Mr. Bond
IntruderSRB™
<b>IntruderSRB™</b>



Godine: 34

Datum registracije: 04 Apr 2005
Poruke: 2904
Mesto: Beograd - Novi Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Jul 03, 2006 6:45 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

CoYoTe je napisao/la sledeće:
Aman ljudi ja vas razumem.Ja kod mogu da pisem i u bilo kom text editoru ali u cemu da ga pokrenem i kako?! Crying or Very sad


PHP se pokrece preko Web Browsera. Znaci ako imas sajt neki npr. www.coyote.com ti u npr. public_html/ folder gde ti se nalazi i index.html fajl sajta (glavna stranica) ubacis i svoj php fajl. Kucas www.coyote.com/imefajla.php i on se pokrece. Eto ti najprostiji nacin da pokrenes php fajl.
 
Zoran_Karavla
~ Beli mišOv ~
~ Beli mišOv ~



Godine: 39

Datum registracije: 18 Avg 2002
Poruke: 661
Mesto: NS

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pon Jul 03, 2006 8:54 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

CoYoTe je napisao/la sledeće:
Aman ljudi ja vas razumem.Ja kod mogu da pisem i u bilo kom text editoru ali u cemu da ga pokrenem i kako?! Crying or Very sad


Sve ti je objasnjeno, treba ti instaliran web server sa MySQL bazom i podrskom za PHP.

_________________
 
CoYoTe
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 38

Datum registracije: 18 Sep 2004
Poruke: 618
Mesto: Arandjelovac/RC ETF

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Jul 04, 2006 10:17 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

I do sad to radim tako.Pomocu stapa i kanapa.Dignem ono sto otkucam na server pa vidim sta sam otkucao.Ali treba mi to sve na mom PC(Windows).Sve znam i Apache i PHP moduli i MySQL, al nemogu to nikako da sve odradim da mi radi.Zato pitam kako tacno Crying or Very sad

_________________

Join eRepublik here!!!
 
Zoran_Karavla
~ Beli mišOv ~
~ Beli mišOv ~



Godine: 39

Datum registracije: 18 Avg 2002
Poruke: 661
Mesto: NS

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Uto Jul 04, 2006 10:25 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Evo ovako:

1. Skini NuSphere TechPlatform (40mb)

2. Instaliraj ga, zatim pokreni MySQL i Apache (Start > Programs > NuSphere > itd...)

3. Zatim iz explorera idi u folder C:\Program Files\NuSphere\ ... pa ide valjda \apache\htdoc ... u svakom slucaju nadji taj folder htdoc i tu napravi recimo folder test i prekopiraj php fajlove u njega.

4. Otvori browser i kucaj http://127.0.0.1/test/ime_php_fajla.php

5. To je to, ukoliko imas nekih problema, podesi ili iskljuci firewall. Imaj na umu da ti sad komp radi kao server, pa ako imas javnu IP adresu, a konektovan si na net, svako moze da se konektuje i vidi tvoj sajt tako sto ce ukucati http://tvoja_ip_adresa/test/fajl.php

_________________
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Programiranje ~ -> PHP Atom API Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2  sledeća
Strana 1 od 2

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon