www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Delphi: CD Burner
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Programiranje ~
::  
Autor Poruka
dreams
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 33

Datum registracije: 27 Jun 2005
Poruke: 352
Mesto: Paviljoni!

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Jan 22, 2006 9:52 pm    Naslov poruke: Delphi: CD Burner Na vrh strane Na dno strane

Imam pitanje za ove koji se razumeju u malko kompleksnije programiranje, naime imam nameru da napravim program za narezivanje CD-ova, ali nemam pojma kako, zato hocu da naucim. Probao sam nesto da eksperimentisem sa nekim komponentama pa nista tako da bih vole da mi date neki savet...

pozz


 
Eniac
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 39

Datum registracije: 15 Sep 2002
Poruke: 183
Mesto: Niz Reku Zivota Plovim

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Jan 23, 2006 10:11 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

www.torry.ru pogledaj imas neke tutoriale
ili proguglaj imas dosta sajtova sa delphi tutorijalima
 
dreams
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 33

Datum registracije: 27 Jun 2005
Poruke: 352
Mesto: Paviljoni!

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Jan 23, 2006 11:50 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Sto je najbolje ja sam sa Torry-ja skinu neke komponente, mada tutoriale nisam video, trazio sam na Google-u ali sam uglavnom pronalazio samo sajtove sa komponentama, dok sam na nekom sajtu nasao source ali ne radi.
 
Zoran_Karavla
~ Beli mišOv ~
~ Beli mišOv ~



Godine: 38

Datum registracije: 18 Avg 2002
Poruke: 661
Mesto: NS

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Uto Jan 24, 2006 2:44 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pogledaj ovde http://www.bayden.com/delphi/cdburner.htm

_________________
 
dreams
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 33

Datum registracije: 27 Jun 2005
Poruke: 352
Mesto: Paviljoni!

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Jan 24, 2006 12:35 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

I Baydena i Torry-a sam probao, skinu sam 3 komponente: CDBurner, XPBurner i CDBurner Library. I onaj kod sam probao ali nisam uspeo da shvatim kako taj Burner moze da radi samo sa Buttonom i dve funkcije, mene interesuje da li to radi i kako mogu da napravim ListBox kao u Neru da ubacujem podatke i onda da rezem.
 
Doktor
~Sanjicino*slculence~
~Sanjicino*slculence~



Godine: 38

Datum registracije: 17 Nov 2005
Poruke: 4264
Mesto: Novi Sad

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Jan 29, 2006 11:58 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Najprostiji nacin za narezivanje diskova je da pronadjes neki program koji to radi, npr. Nero Burning ROM. Onda iz njih trebas da instaliras ActiveX kontrole (OCR fajlovi) direktno u Delphi. Ukoliko Nero nema podrsku za rezanje u obliku ActiveX-a onda treba iskoristiti njegove DLL-ove koji sadrze rutine za rezanje. Spisak rutina i DLL-ova koji ih sadrze mozes pronaci na netu. Za njihovu upotrebu moras da poznajes celo zaglavlje neke rutine a to mozes da dobijes samo od proizvodjaca te komponente. Nemoj da te zavaraju programi koji ucitavaju sadrzaj DLL-a posto oni daju samo imena funkcija.

Kada se snadjes za DLL-ove moras pristupiti dinamickom ucitavanju. Velicina rutina iz DLL-a je i do nekoliko MB koje zauzima u operativnoj memoriji tako da posle izvrsenog nekog procesa obavezno moras osloboditi memoriju koju je odredjeni proces zauzeo. Dakle staticko ucitavanje DLL-a ne dolazi u obzir.

O dinamickom ucitavanju DLL-ova mogu da se napisu citave knjige pa ti preporucujem da na netu dobro potrazis tutorijale koji se bave ovom tematikom. Delphi je jedini programski jezik koji ima problema u radu sa dinamickim bibliotekama tako da se dobro mora prouciti nacin rada. Nikakvo eksperimentisanje ne dolazi u obzir jer se u slucaju neke greske RAM memorija moze pregrejati i fizicki ostetiti.

Jos jedan nacin da uradis ovo je da pronadjes Windows API funkcije koje vrse rezanje. Ali i API su ti ustvari skup sistemskih DLL-ova tako da opet moras da znas kako se radi sa DLL-ovima u Delphiju.

Pozzzz Wink

_________________
~*~Vojim svoje srculence najvise na svetu ~*~ :322:

 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Programiranje ~ -> Delphi: CD Burner Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon