www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Dokumentarni filmovi
Strana prethodna  1, 2
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Ponovo radi bioskop ~
::  
Autor Poruka
jellenadabogdakrepala
*Bitanga bez Princeze*
<b>*Bitanga bez Princeze*</b>





Datum registracije: 05 Apr 2011
Poruke: 26431
Mesto: pandorina kutija

antiguabarbuda.gif
PorukaPostavljena: Pon Okt 17, 2011 2:41 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ja volim dok...o drugom svejtskom ratu...i nekim bitkama..i tako to...
i o zivotinjama..mesozederima naravno...ove koje jednu travu me ne zanimaju..
dosadno..nista se ne desava .... Rolling Eyes citav dan...jedu travu...leze i bjeze od lavova, medvjeda, vukova,
od gladnih crnaca....koji takodje bjeze od lavova...dosadno je to meni... Neutral
drugi svjetski rat..je zakon... Wink i mozda poneki dok o rimu i egiptu i tako to... Neutral
ko mali sam stalno gledao opstanak..i stevu kuburu...i njegove reportaze diljem svijeta... Neutral



_________________
All we need is love
all you need love
all you need is love love
love is all you need
......

 
gkukolj
-tončica-palončica-
<b>-tončica-palončica-</b>





Datum registracije: 09 Dec 2009
Poruke: 39085

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Okt 17, 2011 7:28 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Među poslednjim koje sam pogledala od dokumentarnih filmova bio je : Hitlerova porodica. I koliko god da pratim i čitam o njemu nikako ne mogu da shvatim koja je to budala bila i na koji je način taj čovjek uspio da okupi tolike mase oko sebe i učini toliko zlo čovječanstvu. Za mene kompletan imecil, ali zaista imbecil i po liku i po ponašanju i sam njegov pogled i glas odaje kompletnog ludaka.

_________________
Došla je i otišla.
Neću je ponovo vidjeti sa one strane groba.
Moj život je samo moj.
 
jellenadabogdakrepala
*Bitanga bez Princeze*
<b>*Bitanga bez Princeze*</b>





Datum registracije: 05 Apr 2011
Poruke: 26431
Mesto: pandorina kutija

antiguabarbuda.gif
PorukaPostavljena: Pon Okt 17, 2011 1:24 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ja mislim da je on bio jedan od najvecih umova u ljudskoj povijesti... Wink
samo sto je na pogresan nacin to ispoljavao i prezentovao svijetu..
mada..je to ustvari u blazoj varijanti sad na sceni...njemacka vlada svetom i uz ameriku je najbitniji faktor na svetu...u svim poljima...
mnoge stvari...ne bi bile jasne i mnoge ne bi bile napravljena...da njega nije bilo...
cak ni dan danas pored sve silne tehnologije ne mogu da urade neke projekte
koje je njegov rajh mogao u ono vreme da realizuje...
jednostavno on je svemirac... covjek je bio genije...Neutral
steta bas sto je bio zlikovac...

_________________
All we need is love
all you need love
all you need is love love
love is all you need
......

 
gkukolj
-tončica-palončica-
<b>-tončica-palončica-</b>





Datum registracije: 09 Dec 2009
Poruke: 39085

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Okt 17, 2011 8:46 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

On je bio bolesni imbecil. Njegova genijalnost kolika god da je bila ne može pokriti bolesnika i monstruma. Bilo je i većih genijalaca, ali ne i tolikih monstruma. I stoga džaba mu sve. Zlikovac nad zlikovcima.

_________________
Došla je i otišla.
Neću je ponovo vidjeti sa one strane groba.
Moj život je samo moj.
 
gkukolj
-tončica-palončica-
<b>-tončica-palončica-</b>





Datum registracije: 09 Dec 2009
Poruke: 39085

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Nov 28, 2011 2:25 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Из Википедије, слободне енциклопедије

Документарни филм или познатији као документарац је филмски жанр који има за циљ да документује стварност.

Дефиниција документарног филма

Џига ВертовРеч „документарни филм“ је први пут коришћена за филмове ове врсте у осврту за филм Маона који ја писао Џон Грирсон. Појам се појавио 8. фебруара 1926. У касним 1930-тим Џон Грирсон пише есеј „Први принципи документарца“ у којем објашњава зашто Маона има документарну вредност. Његова дефиниција документарног филма је „креативни третман стварности“. Ово је делимично прихваћена дефиниција која је изазвала филозофско питање о томе сме ли у документарном филму бити глуме на сцени. С друге стране, Џига Вертов се залагао за презентацију „живота онаквим какав и јесте“, то јесте снимање без намештених сцена и живота којег је камера уствари изненадила.

Модерни документарни филм
Зараде на документарним филмовима у последње време су велике, посебно се истичу филмови попут Фаренхајт 9/11 или Марш пингивина. Ови филмови обично имају мањи буџет него играни филмови и због тога су привлачни филмским компанијама. Тренутни рекордер у заради је Фаренхајт 9/11 који је зарадио 228 милиона америчких долара на улазницама и продао више од 3 милиона ДВД-ова.

Природа документарног филма се изменила у задњих 20 година. И комерцијални успех ових филмова дугује овој промени у начину изношења приче. Али ова промена је подигла питање попут: „Могу ли овакви филмови бити сматрани документарним?“. Осим ове промене у нарацији значајно је и то што филмови излазе и на ДВД-у иако немају своје биоскопске премијере. Ово је омогућило профитабилно снимање документарних филмова и о мање познатим историјским особама.

Модерни документарни филм се у некој мери поклапа и са телевизијским формама „ријалити ТВ“-а које се граниче са документарним али и сниманим, тј. играним филмом. Снимање документраних емисија одаје да су ови филмови ближи рекламама него класичним документарцима. Нове камере, али и компјутерска техника је омогућила снимање места и ситуације које су пре могле бити забележене само уз велики труд и материјални трошак.

_________________
Došla je i otišla.
Neću je ponovo vidjeti sa one strane groba.
Moj život je samo moj.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Ponovo radi bioskop ~ -> Dokumentarni filmovi Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2
Strana 2 od 2

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon