www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Da li smo zaista sleteli na Mesec?
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Riznica tajni ~ -> ~ Svemir ~
::  
Autor Poruka
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Uto Mar 04, 2008 8:20 pm    Naslov poruke: Re: Da li smo zaista sleteli na Mesec? Na vrh strane Na dno strane

Annabel_Lee je napisao/la sledeće:
Zapravo, da li su Amerikanci zaista sleteli na Mesec?

Naime, malopre sam gledala dokumentarnu emisiju 'Teorija zavere' na ovu temu koja je pružila mnoštvo argumenata u korist postulata da je sletanje na Mesec vešto fabrikovana laž Rolling Eyes

Nikada se ranije nisam bavila ovim pitanjem, ali nakon ovoga Arrow

- zastava koja leprša na vetru (na Mesecu gde gravitacije nema)

- različiti pravci senki na fotografijama (na Mesecu gde je jedini izvor svetlosti Sunce)

- više nego dobra vidljivost astronauta na fotografijama dok su u senci iako kamere nisu imale blic (po tvrđenju onoga koji ih je napravio)

- nema posledica od zračenja koje tanka svemirska odela ne bi mogla da spreče

...i još mnogo toga...čovek stavi prst na čelo...

A Vi?


Ovo je jedna jako stara teorija zavjere koja bi mogla biti točna ali možda i nije.

Predpostavimo da JEST teorija zavjere, tj. da nisu bili na mjesecu - koliko bi velik trebao biti tim koji je to izveo? 50, 100, 200 ili više ljudi? Sjetimo se da je tad bio čak i izravan prijenos na TV-u (stari mi je pričao o tome jer ga je gledao). I sad - kako to da nijedan od tih ljudi koji su sudjelovali u zavjeri nije izišao u javnost s dokazima, pričom, nečim već?

Dobro bi zaradio da jest.

Jedino možda da su im zaprijetili smrću ako zucnu.

Ukratko - ne znam. Jedino bih vjerovao da sam osobno bio tamo. Ovako - ne mogu odvojiti istinu od laži, tj. da li se to stvarno desilo ili je sve bila zavjera.



_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
beckham011
Upućeni član
Upućeni član





Datum registracije: 22 Sep 2008
Poruke: 417
Mesto: планета Земља

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Jul 09, 2011 2:20 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Наравно да јесу Американци слетели на Месец и стварно треба бити глуп па поверовати у ту креирану заверу о наводној завери око (не)одласка на Месец. То је сад нова мода код Американаца. Теорија завере о теорији завере. Људи су били на Месецу и тачка. Сва та објашњења су дебилна.

_________________
Нисам писмен па зато не могу да оставим свој поптис овде.
 
shoza
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 52

Datum registracije: 06 Avg 2011
Poruke: 177
Mesto: Jugoistocna Evropa

honduras.gif
PorukaPostavljena: Uto Avg 16, 2011 2:29 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ljudi su bili na mesecu.Iz nekog razloga,ili bolje reci interesa vise neidu.Uvek se od sirokog auditorijuma krije ono sto je bitno.Sklon sam da verujem da su prilikom posete imali kontak sa drugim oblikom zivota i da su tada opomenuti,ili su sklopili nekakav dil sa njima.A sto se zastave koja vijori kao na vetru tice,to je moguce zbog inercije.Tamo postoji slaba gravitacija i ako nesto,u ovom slucaju platno zamrdate,ono ce jos neko vreme da se mrda.
 
beckham011
Upućeni član
Upućeni član





Datum registracije: 22 Sep 2008
Poruke: 417
Mesto: планета Земља

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Avg 17, 2011 12:00 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

shoza je napisao/la sledeće:
Ljudi su bili na mesecu.Iz nekog razloga,ili bolje reci interesa vise neidu.Uvek se od sirokog auditorijuma krije ono sto je bitno.Sklon sam da verujem da su prilikom posete imali kontak sa drugim oblikom zivota i da su tada opomenuti,ili su sklopili nekakav dil sa njima.A sto se zastave koja vijori kao na vetru tice,to je moguce zbog inercije.Tamo postoji slaba gravitacija i ako nesto,u ovom slucaju platno zamrdate,ono ce jos neko vreme da se mrda.


Na Mesecu vetra nema, gravitacija je 6 puta slabija nego na Zemlji, samim tim zastava može da izgleda kao limena ploča.

Ja sam čuo jednu priču još pre više od 15 godina da se Nil Armstrong bio uplašio dok je hodao Mesecom jer je u nekoliko narvrata primetio kao da se ispod površine Meseca nešto kreće, tj. delovalo je kao da provršina Meseca talasa usled pomreranja nečeg ispod površine.

Mesec bi trenutno bio jedino koristan za izgradnju još jednog svemirskog centra sa kog bi se lansirali svemirski brodovi za Mars iz prostog razloga jer Mesec nema atmosferu, a ima 6 puta manju gravitaciju nego Zemlja tako da bi se sa manje govriva mnogo veći svemirski brodovi lakše lansirali u svemir nego da se isti takvi lansiraju sa Zemlje. Ekploatacija raznoraznih ruda metala sa ovakvom tehnologijom, kakvu ljudi poseduju trenutno, je poduhvat koji se graniči sa fantastikom.

_________________
Нисам писмен па зато не могу да оставим свој поптис овде.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Riznica tajni ~ -> ~ Svemir ~ -> Da li smo zaista sleteli na Mesec? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6
Strana 6 od 6

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon