www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Gramatika u dijaspori...
Strana prethodna  1, 2
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Dijaspora ~
::  
Autor Poruka
ssemovsk
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 27 Jun 2007
Poruke: 20
Mesto: Makedoniju

macadonia.gif
PorukaPostavljena: Sre Nov 26, 2008 3:27 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Jas sam rodjena u Ameriku, ali mojim porodicom su iz makedoniju i trudila sam da pricam makedonski i srbski. Cisto pricam makedonski ali tek sam naucila da pricam srbski i naravno ne mogu da pricam odlicno ali ipak trudim se kolkiko god mogu.
Ima ih dosta ljudima koji nemaju zelju da pricaju svoj jezik ali ja nisam jedna od njih. Kad je bilo Yugoslaviju svih koji ucile skolu morale da pricaju, pisaju i citaju srbski jezik. Jos se slazem sa tome!


 
Mrs Bella
jagode sa šlagom.
jagode sa šlagom.





Datum registracije: 21 Feb 2009
Poruke: 1906
Mesto: Djevojacki san :*

netherlands.gif
PorukaPostavljena: Sub Apr 18, 2009 11:42 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja sam odrastla u inostranstvu, tako da nikada nisam ucila nasu gramatiku..
Znam se snaci,, rijeci onako mi idu ok, jedino neznam glagole bas Rolling Eyes

Probam da citam sto vise na nasem jeziku,, ali i to ne uspije uvijek Neutral
Ali i oni sto zive na Balkanu ne znaju jezik.. Nekada primjetim da znam bolje od njih neke stvari Mr. Green

btw moj bivsi je pisao uvijek bijo, radijo, itd Mr. Green Koliko je on imao godina? Pa jedno 20 Mr. Green

_________________
Gdje god me put odvede, ja uvijek ostajem tvoja..
Uvijek sam tu za tebe, ako me zelis, jedina ljubavi moja...
 
°_Daniel_°
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 42

Datum registracije: 01 Maj 2009
Poruke: 472
Mesto: München

germany.gif
PorukaPostavljena: Uto Jul 07, 2009 8:00 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Mene najvise zivcira kad ljudi poslije godinu dana provedenih u inostranstvu "zaborave" pricati svoj jezik, tu mi se kosa dize na glavi, onda nije ni cudo da djeca takvih osoba uopce ne znaju pricati svoj jezik ili se srame... Djecu treba od malena uciti da pricaju oba jezika, svako poznavanje jezika je veliko blago, bilo koji jezik to bio a pogotovo jezik tvojih roditelja, predaka.. Ja sam hrvatski jezik sam ucio. Mr. Green Jedino sto me zeza su padezi. Evil or Very Mad Sva sreca moja ljubav me cesto ispravi tako da mogu nauciti kako je pravilno. Mr. Green

_________________
... k'o da ženu nikad nisam vidio, k'o da mi je sudnji čas
kao s lanca pušten pas, kao dječak igračku u izlogu
samo bih te gledao, samo bih te volio dok mogu ...
 
_malecka_bg
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 22 Sep 2010
Poruke: 2

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Sep 22, 2010 8:23 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Mene uzasavaju ljudi koji mogu da nauce jezik zemlje u kojoj zive, a svoj maternji nisu u stanju. To mi nikada nece biti jasno. Uvek sam se, pored toga sto zivim vec jako dugo u inostranstvu, trudila da ne zaboravim svoj maternji jezik. Da pricam sa drugarima, da se druzim sa mojom ekipom iz Beograda, da odlazim tamo... Zar je sramota govoriti svoj maternji?

Jos vise me uzasavaju ljudi koji ne znaju razliku izmedju "hvali" i "fali". Takvih naravno ima i u Srbiji, ne samo u dijaspori...
 
Augustinn
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 03 Avg 2011
Poruke: 2

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Avg 04, 2011 1:25 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Dosta je nji u dijaspori koji nisu imali od koga da cuju za rijec gramatika a kamoli da uce ....tako da!!!
 
maradona1
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 18 Sep 2011
Poruke: 28

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Sep 19, 2011 8:57 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

u njemackoj sam i vjerujte da 80 % nijemaca ne zna gramatiku svog jezika a kamoli mi
 
DomaciGermany
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 21 Maj 2013
Poruke: 42

germany.gif
PorukaPostavljena: Uto Maj 21, 2013 11:56 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ko je zaboravio BiH, ima google translation je uveo jezik BiH Laughing Laughing Laughing Laughing
 
thepenga
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 43

Datum registracije: 30 Maj 2006
Poruke: 11

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Čet Maj 04, 2017 11:15 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Djeca koja odrastu vani vecinom imaju problema sa nasom gramatikom, jer nije bas jednostavna za naucit, pogotovo ako nisi izlozen svaki dan

_________________
Penga
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Dijaspora ~ -> Gramatika u dijaspori... Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2
Strana 2 od 2

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon