www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Holanđanin oteo svoju decu?
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Vesti ~ -> ~ Arhiva - Vesti ~
::  
Autor Poruka
anchi22
•• 20:01 ••
<b>•• 20:01 ••</b>





Datum registracije: 09 Jul 2008
Poruke: 53463

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Sep 24, 2010 3:58 pm    Naslov poruke: Holanđanin oteo svoju decu? Na vrh strane Na dno strane

Jedan Holanđanin, optužen za kidnapovanje svoje dece, nalazi se u pritvoru u Pirotu na osnovu poternice Interpola, rekao je danas njegov advokat Srđan Mitić.

Mitić je novinarima rekao da je Holanđanin Gojcen Dahan, koji je odlukom holandskog suda lišen roditeljskog prava za dva sina, uhapšen na granici Srbije i Bugarske.

Dahanova nevenčana supruga Anita Milder rekla je da je on bio veoma kritičan prema holandskom obrazovnom sistemu i da se porodica zato preselila u Pirot gde je kupila kuću.

"Gojcen je bio u Holandiju radi sređivanja papira za naše venčanje i pokretanja biznisa", rekla je ona i dodala da je njen nevenčani muž pre mesec dana uhapšen na povratku iz Holandije na granici Srbije i Bugarske.

"Policija ga je vratila sa granice i od 24. avgusta je u zatvoru u Pirotu. Čeka da li će da ga puste na slobodu ili će ga deportovati u Holandiju. Bolje je da ga deportuju u Holandiju i da se tamo sudi jer je ceo problem nastao u Holandiji", rekla je Anita.

Petočlana porodica iz Holandije Gojcen Dahan (50), Anita Milder (33) sa troje dece - Ezgan (9), Ajko (8) i Adaja (2) je pre tri meseca došla da živi u Pirotu.

Kupili su kuću sa placem i vinogradom u naselju nadomak Pirota na putu ka Staroj planini i tu nameravaju i da ostanu. Sa njima živi i otac Gojcena Dahana, Andriš.

"Imamo troje dece i želimo da se venčamo ovde. Nismo hteli da se venčamo u Holandiji. Ovde hoćemo da uzmemo pravoslavnu veru", rekla je Anita i navela da će Gojcen najverovatnije biti deportovan i da će se braniti u Holandiji.

"I meni preti deportacija. Ne želim decu da vodim u Holandiju. Ostavila bi ih ovde kod nekoga u koga imam poverenje, dok se ne završi sudski proces. Decu vodim u školu i brinem i o maloj Adaji", rekla je Anita.

Anita kaže da je Gojcen kritikovao holandski obrazovni sistem i da poslednje tri, četiri godine "ratuje sa holandskim obrazovnim sistemom zbog toga što su decu hteli da školuju po metodu koji se njima nije dopao".

"Čak su najstarijeg Ezgana proglasili da je maltene autistično dete. To nije tako. Profesori ovde u školi kažu da su deca izuzetno inteligentna i da komuniciraju. Uspela sam da sačuvam decu i hoću da ih školujem po sistemu koji se nama sviđa. To se, na žalost, ne sviđa holandskom sistemu", rekla je Anita.

Ona smatra da je Gojcen uhapšen zbog toga što je isuviše kritikovao obrazovni sistem Holandije. Anita neigra da su deca kidnapovana.

Prema njenim rečima, sinovi Ezgan i Ajko su 1. septembra krenuli u školu "Sveti Sava" u Pirotu. Još ne znaju srpski jezik i sa njima zajedno rade profesori engleskog jezika. Uskoro bi svako od njih krenuo u svoj razred.

"Uče srpski i uz pomoć prijatelja pišu domaće zadatke. Svi su u školi zadovoljni sa njima", kaže Anita.

U ranijoj izjavi Gojcen je rekao da je jedan od glavnih razloga što su iz Holandije došli ovde, obrazovanje njihove dece, jer kako tvrde u Srbiji je obrazovni sistem bolji od holandskog.

"Ovde deca moraju puno da uče, dok u Holandiji i u drugim razvijenim zemljama nije tako. Tamo se u školama deci daje gradivo koje je daleko ispod njihovog intelekta što nije dobro. Pravo obrazovanje imaju jedino deca čiji su roditelji veoma bogati. Želeli smo da svojoj deci omogućimo kvalitetno obrazovanje", izjavio je tada Gojcen.

(Beta)


 
D@cha
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 89

Datum registracije: 02 Apr 2007
Poruke: 4657
Mesto: 13 krug pakla

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Sep 24, 2010 6:30 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Imao sam prilike da upoznam ljude ,necete verovati koliko su se potrudili da se uklope u okolinu i drustvo iako je pirot relativno malo mesto i ne bas preterano bogato,njima se dopalo sve, pa cak i "pirocanci"
 
anchi22
•• 20:01 ••
<b>•• 20:01 ••</b>





Datum registracije: 09 Jul 2008
Poruke: 53463

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Sep 25, 2010 5:17 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Uhapšen u Srbiji jer je "oteo dete od države"

Holanđanin Gojcen Dahan (50) uhapšen je na osnovu crvene Interpolove poternice zbog toga što je odbio da uputi svog devetogodišnjeg sina u holandsku specijalnu ustanovu za decu sa autizmom i nastanio se u Srbiji.

Vlasti Holandije ga sumnjiče za otmicu iako njegova nevenčana supruga Anita Milder (33) to demantuje i tvrdi da su zemlju napustili nezadovoljni obrazovnim sistemom, želeći da obezbede bolje školovanje svojoj deci, piše "Press".

Ona ističe da tvrdnja holandskih vlasti da je njihov sin Ezgo autističan nije tačna i da se dečak fantastično uklopio u novu sredinu. Ezgo i njegov brat Ajko (8), kaže, krenuli su u školu „Sveti Sava", dok je ćerka Adaja (2) još mala da bi sela u školsku klupu.

Anita u potresnoj ispovesti kaže da Gojcena terete da je kidnapovao svoje sinove Ezgoa (9) i Ajkoa (8), koji su stasali za školu, što je potpuno apsurdno. Ona kaže da su se sa decom u Pirot doselili u junu i kupili imanje i kuću u vikend naselju "4. kilometar" kako bi deca ovde išla u školu.

"Deca ne poznaju jezik, već se sa nastavnicima sporazumevaju na engleskom. U Holandiji su mi rekli da je Ezgo autistično dete, što je apsolutno netačno. Naprotiv, veoma je inteligentan i dobro se uklopio u novu sredinu. Zbog toga smo i rešili da dođemo ovde.

Policija je Gojcena uhapsila pre tri nedelje na granici kada je iz Bugarske ulazio u Srbiju. Ne znam kako su zaključili da je Gojcen kidnapovao mene i decu. Da je tako, nikada ne bismo pričali za medije, krili bismo se i ne bismo decu upisivali u školu. Nadam se da će u Holandiji problem biti razrešen na sudu, jer ćemo se žaliti sve dok pravda ne bude zadovoljena", kaže Anita za "Press".

Iako je Gojcen tri nedelje u pritvoru, Anita kaže da će se venčati u zatvoru, u prisustvu advokata i svedoka.
"Venčaćemo se u zatvoru kako bismo dokazali da prava i istinska ljubav pobeđuje sve. Gojcen mi strahovito nedostaje, deca stalno plaču zato što ga nema. Otkako je u pritvoru, decu sam morala da dam dadilji na čuvanje jer po ceo dan jurim i sređujem papire i borim se kako bismo dokazali nevinost.

U sredu ćemo se venčati, pa ćemo organizovati i crkveno venčanje. Preći ćemo u pravoslavlje jer nam se vaša vera veoma sviđa. Ljudi su ovde predivni. Kada se sve završi, živećemo ovde, imati svoj biznis i decu obrazovati u duhu pravoslavlja", kaže Anita.

Kako "Press" saznaje iz advokatskih krugova koji su upućeni u slučaj, izručenje Holandiji je neminovno. Gojcen je na poternici Interpola zbog sumnje da je kidnapovao decu, a na osnovu zahteva holandskog specijalnog suda za maloletnike.

"Izručenje će se obaviti čim se kompletira dokumentacija, najkasnije za tri nedelje. Holandska Dečja zaštita htela je da dete, za koje su utvrdili da je autistično, pošalje u specijalnu ustanovu. Roditelji su to odbili i došli su u Srbiju.

Najpametnije bi im bilo da odu u Holandiju i na sudu reše problem. Naša zemlja ima obavezu da izruči osobe koje se traže po međunarodnim poternicama", kaže za "Press" pirotski advokat.

(MONDO)
 
Alexns
Tinkerbell's pixie dust
<b>Tinkerbell's pixie dust</b>





Datum registracije: 10 Avg 2005
Poruke: 30635
Mesto: Movin' back to Wimbledon

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Sep 25, 2010 5:50 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Lako je ugushiti bilo kakav bunt pojedinca.. na srecu il' zalost, al' tako je..

_________________
If ya can't
beat them
Eat them!
The tears of a clown make the whole world laugh.
 
D@cha
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 89

Datum registracije: 02 Apr 2007
Poruke: 4657
Mesto: 13 krug pakla

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Sep 25, 2010 8:26 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

to je problem u ovoj zemlji stite kriminalce ,a normalne ljude deportuju
 
gkukolj
-tončica-palončica-
<b>-tončica-palončica-</b>





Datum registracije: 09 Dec 2009
Poruke: 39085

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Sep 25, 2010 9:32 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Prosto ne možeš da povjeruješ u ovako nešto, a prethodna dva kratka komentara dala su pravu sliku stanja stvari.

_________________
Došla je i otišla.
Neću je ponovo vidjeti sa one strane groba.
Moj život je samo moj.
 
anchi22
•• 20:01 ••
<b>•• 20:01 ••</b>





Datum registracije: 09 Jul 2008
Poruke: 53463

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Sep 29, 2010 8:53 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Holandsko venčanje u pirotskom zatvoru

Državljani Holandije Anita Milder (33) i Gojcen Dahan (50) danas su se po odobrenju Višeg suda u Pirotu venčali u zatvoru u Pirotu u kome se Gojcen nalazi već mesec dana pošto ga je holandski sud optužio da je kidnapovao svoju decu.

Njih dvoje su se pre tri meseca doselili u Pirot, a u zatvoru ih je venčala matičarka opštine Pirot Pavlina Milenković. To je prvo venčanje u zatvoru u Pirotu.

Kum na venčanju je bio Dragan Janković, fotoreporter iz Pirota, a drugi svedok Gojcenov advokat Srđan Mitić.

Anita i Gojcen imaju troje dece - sinove Ezgana (9) i Ajka (8) i ćerku Adaju (2).

Oni su kupili kuću sa placem i vinogradom u vikend naselju nadomak Pirota na Staroj planini ka Planinarskom domu i tu nameravaju i da ostanu. Sinovi su krenuli u školu u Pirotu.

"Gojcen je izrazio želju da ide po ubrzanom postupku ekstradicije. Očekujem da se u naredne dve nedelje on deportuje u Holandiju. Za njegovu suprugu Anitu postupak ekstradicije je u toku, s tim što ona nije prihvatila da ide po skraćenom postupku i to će trajati duže", rekao je advokat Srđan Mitić.

Prema njegoviom rečima, za Gojcenom je po odluci holandskog Suda za maloletnike Interpol raspisao poternicu.

"Za Anitu nije određen pritvor jer je majka troje dece. Njoj je samo oduzet pasoš. Nadamo se da će Gojcen u Holandiji te optužbe koje se odnose u vezi navodnog kidnapovanaja dece biti odbačene i da će oni nastaviti da žive gde hoće", kazao je Mitić.

Anita je posle izlaska iz zatvora i venčanja novinarima rekla da je uzela muževljevo prezime i nije krila svoje zadovoljstvo što je postala gospođa Dahan.

"Danas sam vrlo srećna žena i što sam postala njegova supruga. Gojcen je divan čovek i odličan otac naše troje dece. Važno je da ljudi saznaju istinu. Bitno je da je venčanje završeno. Verovatno će Gojcen otići sam u Holandiju i rešiti ovaj problem i da ja neću morati da budem deportovana.

Potreban je meni i deci i ne možemo sami da živimo bez njega", kazala je Anita.

(Beta)
 
gkukolj
-tončica-palončica-
<b>-tončica-palončica-</b>





Datum registracije: 09 Dec 2009
Poruke: 39085

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Sep 29, 2010 9:40 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ovim ljudima zaista želim svu sreću ovoga svijeta, kada se toliko bore za svoju djecu. Kako njega odmah strpaše u zatvor, njega, koji štiti i bori se svim srcem i dušom, a one ludake puštaju da čine iz dana u dan nezamislivo zlo i svojoj i tuđoj djeci?!

_________________
Došla je i otišla.
Neću je ponovo vidjeti sa one strane groba.
Moj život je samo moj.
 
D@cha
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 89

Datum registracije: 02 Apr 2007
Poruke: 4657
Mesto: 13 krug pakla

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Sep 30, 2010 12:06 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

U ovakvoj drzavi koja deportuje ljude a kojekakve banalne stvari sreca im je preko potrebna
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Vesti ~ -> ~ Arhiva - Vesti ~ -> Holanđanin oteo svoju decu? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon