www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

oziljci
Strana 1, 2, 3, 4  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Zdravlje ~
::  
Autor Poruka
srna2422
Odomaćeni član
Odomaćeni član





Datum registracije: 24 Mar 2005
Poruke: 2402

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Apr 18, 2005 8:02 pm    Naslov poruke: oziljci Na vrh strane Na dno strane

Zdravo!

Prije nekoliko dana sam imala mali udes sa motorom, tako da imam rane po rukama i na koljenu. Bojim se da mi ne ostanu oziljci. Pricala sam sa apotekarom koji mi je rekao da uzimam vitamin e kremu. Zanima me da li neko zna za jos nesto sto bih mogla uporebiti.
Unapred hvala.


 
vecadok
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 55

Datum registracije: 06 Nov 2003
Poruke: 7276
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sre Apr 20, 2005 11:24 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Svakako probaj i sa kantarionovim uljem za spoljnu upotrebu, jer ono ima neverovatnu, ali vekovima potvrđenu fenomenalnu ulogu u epitelizaciji tkiva, tj u stimulaciji zarastanja defekata kože i sluzokože.
Naravno da je uz to važno i da se čuvaš sekundarne infekcije, tj da ne napraviš velike kraste jer to može biti problem.Ako je potrebno, da bi to izbegla, možeš koristiti i neku antibiotsku mast. I naravno, verujem da ne treba da naglasim, da sve povređene površine moraš lepo i temeljno prati, toplom vodom i blagim sapunom, dobro sušiti i kremu ili ulje nanositi uvek na čistu i suvu kožu.
Srećno!

_________________
Tražeći sebe naišla sam na tebe...
i potpuno se izgubila!
...ali dobar san će biti lek na dar!
 
veckson
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 51

Datum registracije: 22 Apr 2005
Poruke: 417
Mesto: HEll...AINT A BAD PLACE TO BE

sweden.gif
PorukaPostavljena: Pet Apr 22, 2005 2:56 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Srno...uvijek je bolje sprijeciti nego lijeciti. Prema tome...prestani da padas sa motora Razz salim se. A za ozbilju, Vecin odgovor je vise nego dobar i dovoljan New Spiral

_________________
If there is life after death, then there is no death... And if death does not exist- we do not live.
 
sanvi
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 44

Datum registracije: 12 Feb 2005
Poruke: 4

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Apr 24, 2005 12:33 am    Naslov poruke: Jekoderm Na vrh strane Na dno strane

Jekoderm cini mi se da se tako zove ili narodski Sajiceva mast.Meni je pomoglo kod opekotina, da kucnem u drvo (kuc, kuc)

Pozdrav
 
maja838383
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 41

Datum registracije: 02 Feb 2005
Poruke: 1343
Mesto: Ogulin

croatia.gif
PorukaPostavljena: Čet Maj 12, 2005 1:59 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Puhova mast je najbolja za ožiljke!!!!

_________________
 
rua
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 08 Maj 2005
Poruke: 128

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Maj 12, 2005 12:33 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Slazem se sa sanvijem,jekoderma ili riblja mast.Pospjesuje zacjeljivanje,mozes je upotrebljavati neograniceno jer sadrzi samo riblje ulje i vitamine.
 
cupkoo
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 20 Maj 2005
Poruke: 14

croatia.gif
PorukaPostavljena: Pet Maj 20, 2005 5:40 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

da li netko zna jel postoji kakva krema, mast za ublažavnje ožiljaka od operacije? Al operirao sam keloid..
 
vecadok
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 55

Datum registracije: 06 Nov 2003
Poruke: 7276
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pet Maj 20, 2005 8:02 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Keloid i hipertrofični ožiljak predstavljaju prekomerno umnožavanje vezivnog tkiva nakon povrede kože. Kod tipičnog zarastanja rane procesi sinteze i razgradnje vezivnog tkiva ulaze u ravnotežu nakon 4-6 nedelja od povređivanja. U slučaju pojačanog stvaranja kolagena, dolazi do povećavanja ožiljka i izdizanja iznad nivoa kože. Ovakvi ožiljci se klasifikuju kao keloidi ili kao hipertrofični ožiljci i u početnoj fazi ih je teško razlikovati.
Keloid karakteriše pojava čvrstog čvorića svetlocrvene boje koji može biti praćen svrabom, osetljivošću ili bolom, postepeno se širi van granica povrede. Javlja se otprilike 3 meseca nakon povređivanja. Evolucija traje mesecima ili godinama. Rast mu je obično spor, ali nekad može biti i nagao kada se unutar nekoliko meseci višestruko poveća. Kada se razvoj završi postaje pigmentovan, čvrst, bez subjektivnih simptoma. Keloidi se mogu javiti nakon upale kože, vakcinacija, operacija, opekotina, kod osoba sa aknama, ali i spontano. Najčešće je lokalizovan na licu, rukama, grudima, vratu, leđima i trbuhu.
Za razliku od keloida, hipertrofični ožiljak se javlja mesec dana nakon povređivanja, ravnih je ivica, ne širi se izvan granica povrede, a regresija ka normalnom ožiljku počinje posle 3-4 meseca.
Keloidi i hipertrofični ožiljci lokalizovani na uobičajenim mestima i ne ugrožavaju život. Ukoliko se javljaju u predelu zglobova mogu dovesti do ograničenja pokretljivosti u dotičnom zglobu. Najčešće predstavljaju kozmetički problem, što je i razlog obraćanja lekaru.
Sklonost ka pojavi ove vrste ožiljaka može biti nasledna, a neki autori smatraju da se češće javljaju i kod osoba krvne grupe A. Kod belaca se javljaju ređe nego kod Kineza i crnaca. U mlađoj životnoj dobi češći su kod žena usled pirsinga, dok je kasnije učestalost podjednaka. Najčešće se javlja kod osoba starosti između 10 i 30 godina.
Lečenje keloida je teško. Ono podrazumeva ubrizgavanje kortikosteroida u promenu, primenu kompresivnih zavoja, tečnog azota, silikonskog gela. Nekad se primenjuje hirurško odstranjenje uz lokalnu primenu kortikosteroida, laserska terapija... Veoma je značajna i prevencija. Ona podrazumeva izbegavanje intervencija na koži koje nisu neophodne kod osoba za koje se zna da reaguju stvaranjem keloida.

_________________
Tražeći sebe naišla sam na tebe...
i potpuno se izgubila!
...ali dobar san će biti lek na dar!
 
zefir
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 47

Datum registracije: 24 Maj 2005
Poruke: 18

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Maj 25, 2005 12:34 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

puhova mast meni je dosta pomogla ili sajiceva mastnije tako losa meni su da kazem hvala bogu dosta pomogle.
 
*jovance*
Veštica
Veštica



Godine: 38

Datum registracije: 21 Feb 2005
Poruke: 1952
Mesto: los angeles, socal

usa.gif
PorukaPostavljena: Sre Maj 25, 2005 8:13 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ovde znam da ima Neosporin i ta krema uklanja oziljke fenomenalno. To sigurno ima tamo kod vas, mada moras da se raspitas koji je naziv na srpskome.
 
gstepa
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 23 Jun 2005
Poruke: 11

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Jun 27, 2005 4:43 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

imas saljicevu mast za opekotine i oziljke,ali da bi pravilno koristila moras da odes u Podgoricu da te on pogleda(mislim na tog coveka koji pravi tu mast), i da ti preporuci tretman.nemoj da kupujes bilo gde nisu sve dobre.
 
phillcello
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 43

Datum registracije: 30 Jun 2005
Poruke: 13
Mesto: Wien

austria.gif
PorukaPostavljena: Čet Jun 30, 2005 6:14 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

a sta kazete za jomelop E?
kazu da je savrsenio dobar za kozu ostecenu opekotinama ili razderotinama!
pokusajte!
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Zdravlje ~ -> oziljci Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2, 3, 4  sledeća
Strana 1 od 4

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon