www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Pjesme s tajnom
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Strana muzika ~ -> ~ Diskusije o stranoj muzici ~
::  
Autor Poruka
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Sre Apr 18, 2007 8:12 pm    Naslov poruke: Pjesme s tajnom Na vrh strane Na dno strane

Rolling Stone je uz pomoć svojih čitatelja sastavio listu 25 pjesama s tajnom, odnosno onih o čijem se značenju puno raspravljalo i još uvijek nije posve sigurno njihovo značenje. Dakle, neke od njih:
1. 'Born in the USA' Brucea Springsteena krivo je shvaćena kao nacionalistička himna (Ronald Reagan ju je htio za svoju kampanju), a zapravo je mračni portret post-vijetnamskog života vojnika.
2. 'Lola' The Kinks; mislilo se da je o lijepoj ženi, a zapravo je o bendovom menadžeru koji je pijan proveo noć plešući s transvestitom za kojeg je mislio da je žena.
3. 'One' U2 je, ovisno koga pitate, o mladiću koji ocu pokušava reći da je HIV pozitivan ili o Bonovom odnosu s ocem.
4. 'Please Please Me' The Beatles nije tinejdžerska ljubavna pjesma, nego o oralnom seksu.
5. 'One I Love' – R.E.M.; naslov ne treba shvatiti doslovce nego ironično.
6. 'Polly' Nirvana; krivo shvaćena da glorificira silovanje, zapravo je priča o osobi koja je pobjegla svom silovatelju (Nirvani je slično krivo shvaćena i 'Rape Me' o silovanim bosanskim ženama).
7. 'Hey Jude' The Beatles; neki sumnjaju da je o uzimanju heroina, a zapravo ju je napisao Paul McCartney za Lennonovog sina Juliana ('Lucy in the Sky with Diamonds' isto tako nije o drogi, nego i slici).
8. 'Harder to Breathe' Maroon 5; mislilo se da je o ljutitom ljubavniku, a zapravo je nadahnuta pritiscima izdavača da bend piše više hit singlova.
9. 'Take Me Out' Franz Ferdinand; mislilo se da je o paru u problemima, a zapravo je o ubojstvu austro-ugarskog prijestolonasljednika po kojem je bend dobio ime.


glazba.monitor.hr



_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
please
Odomaćeni član
Odomaćeni član





Datum registracije: 25 Apr 2006
Poruke: 1427
Mesto: pogresna drzava

france.gif
PorukaPostavljena: Čet Maj 24, 2007 10:40 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

mora da ima zabuna,svako razume pesmu kako mu odgovara Very Happy

ja samo za jednu od citiranih mogu potvrditi pravo znacenje
"one" od U2 je vezana sa "sidu",pesma je postala neke vrste himna
borbe protiv bolesti,bede i nepravde Sad

_________________
www.ONE.org
 
dameski
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 42

Datum registracije: 19 Dec 2004
Poruke: 43130

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Maj 25, 2007 2:25 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

e da, jedan decko mi je rekao da pesma Jelena grupe Bolero govori, ne o devojci nego o mladicevoj majci, pa sad, bas me zanima da li jos neko deli ovo misljenje?

_________________
"You'll remember me, for the rest of your life"

" I know the way to fuck them all...."
 
poznata, viđena, slavna
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 31 Maj 2007
Poruke: 39

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Jun 03, 2007 12:40 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

jako je intrigantna ona pjesma Hotel California od Eaglesa, za koju se misli da je napisana za onu pjevacicu Janis Joplin koja je umrla od predoziranja. A neki misle da ima veze sa sotonizmom....
 
Gertie
◊Poker Face◊
<b>◊Poker Face◊</b>



Godine: 37

Datum registracije: 01 Jul 2005
Poruke: 5281
Mesto: Neću da ti kažem, ćelavi!

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Jun 03, 2007 12:48 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

dameski je napisao/la sledeće:
e da, jedan decko mi je rekao da pesma Jelena grupe Bolero govori, ne o devojci nego o mladicevoj majci, pa sad, bas me zanima da li jos neko deli ovo misljenje?


To sam i ja jos ranije cula, neko mi je rekao, ali davno bilo...

_________________
 
ex_deda
Banovan!

*28*
*28*





Datum registracije: 08 Okt 2006
Poruke: 7256

australia.gif
PorukaPostavljena: Pet Feb 15, 2008 11:21 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

poznata, viđena, slavna je napisao/la sledeće:
jako je intrigantna ona pjesma Hotel California od Eaglesa, za koju se misli da je napisana za onu pjevacicu Janis Joplin koja je umrla od predoziranja. A neki misle da ima veze sa sotonizmom....


Hotel California je pesma o bordelu, nema veze sa Janis Joplin i njenim fenomenalnim glasom ali koja se ubijala od alkohola i heroina - 70-tih.

Pesma HC ima malo i razocharnog politichkog znachenja koja kritikuju tu drzavu u Americi, u shta se pretvorila sa Hollywood-om i njenim dugim plazama nanizanim sve do siromashnog Mexica Smile

_________________

Next to you - my hand doesn’t shake
paths we take and moon story toasts

Next to you - eyes are not red mirrored
in tears we spilled while roaming earth

Thourn Whaul (2007)
 
trriper
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 35

Datum registracije: 19 Jan 2008
Poruke: 568
Mesto: Izgubljen negde daleko...

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Feb 16, 2008 12:15 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pesma "neko te ima nocas" grupe Van Gogh govori o kokainu. Iako se u narodu smatra kao jedna od najlepsih ljubavnih pesama, ona govori o kokainu. Prvobitni naziv ove pesme bio je "Belo", al' je promenjen iz ne znam tacno kojih razloga...

Sto se tice pesama s tajnom, kada se pesma "Stairway to Heaven" grupe Led Zeppelin pusti unazad cuje se skroz drugi text. Text sa satanistickom porukom. Neki kazu da su ovo samo price, al' ja sam vrteo plocu unazad i stvarno se cuje drugi text. Nije cela pesma takva, al' se skrivena poruka jako dobro cuje u strofi:

If there's a bustle in your hedgerow
Don't be alarmed now
It's just a spring clean for the May Queen

Yes there are two paths you can go by
but in the long run
There's still time to change the road you're on

_________________
Love is a razor and I walked the line on that silver blade...
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Strana muzika ~ -> ~ Diskusije o stranoj muzici ~ -> Pjesme s tajnom Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon