www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Bugarski Pop Folk
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Strana muzika ~ -> ~ Diskusije o stranoj muzici ~
::  
Autor Poruka
sheba_diesel
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 17 Mar 2005
Poruke: 183
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Jun 05, 2005 3:22 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Najpopularniji kod nas su Azis,Spasiteljke,Reni i Gergana.Ali ja volim i Desi slava,gloriju...
Gerganice,udaj se za mene!!! Laughing


 
Albena
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 08 Jun 2004
Poruke: 62
Mesto: Sofija

bulgaria.gif
PorukaPostavljena: Pon Jun 06, 2005 9:49 am    Naslov poruke: Grgana Na vrh strane Na dno strane

Gergana - Blic intervju


Ime: Gergana Georgijeva Kacarska
Umetničko ime: Gergana
Datum i mesto rođenja: 30.11. 1984. g. u gradu Dimitrovgradu
Znak u horoskopu: Strelac
Oči: Šarene
Kosa: Plava
Visina: 164 cm.
Prvi hobi: Muzika
Prvi hit: "Gubja te bavno" /Губя те бавно/
Omiljeno cveće: Ruža
Omiljena boja: bela
Omiljena pevačica: Anelija i Kristina Agilera
Omiljeni glumac: Kianu Rivs, Čak Noris
Omiljeni sport: Sportski ples, fudbal
Omiljeni napitak: Voćna fantazija, šampanjac
Omiljenо jelo: Špageti
Omiljena životinja: Коnj
Omiljenа knjiga: "Velika vest", ljubavni romani
Hobi: Muzika
Veruje u: sebe, Bogа
Životno geslo: Voli, da bi bio voljen
Dečija mašta: Da budem pevačica
Hitovi: "Губя те бавно" /Gubim te polako/, "Както преди" /Kao pre/, "Гасна по теб" /Umirem za tobom/, "Няма да моля" /Neću moliti/
Albumi: Губя те бавно (2003) /Gubim te polako/
Както никой друг (2004) /Kao niko drugi/

* Zvaršila je muzičku školu - estradno pevanje. Majka joj je medicinska sestra, a otac - trener fudbalskog tima "Olimpik". Ima mlađu sestru.
 
wagenhalt
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 49

Datum registracije: 18 Nov 2004
Poruke: 18

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Pon Jun 06, 2005 3:37 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

azis je interesantna licnost bugarske estrade, slusao sam njegove hitove kao 'daj mi go', ko ce znati dali je on od cece uzeo melodiju ili ona od njega Very Happy
mislim da je kod nas prosirenija rumunska muzika, npr adrian minune i 'ghici ghici'
 
juju
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 40

Datum registracije: 16 Jun 2005
Poruke: 8

bulgaria.gif
PorukaPostavljena: Čet Jun 16, 2005 11:19 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ima i dobri Bulgarski pevci. Ima edna pesen na Cvetelina i Dj Niki Genov-Sled daj kachulka-tia e #1
 
schtranga
Makedonsko devojče
Makedonsko devojče



Godine: 43

Datum registracije: 09 Feb 2004
Poruke: 1880

germany.gif
PorukaPostavljena: Sub Jun 18, 2005 12:08 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

meni se svidja bg pop folk .... za meni najbolja pevacica je Gloria ...a Marija je najlepsa Wink

ali muskarci su im katastrofa ... ni glas ni stas ... Rolling Eyes

_________________
"Kakav bi život bio kada ne bi imali hrabrosti da baš ništa ne pokušamo?"
 
vladisa
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 49

Datum registracije: 19 Maj 2005
Poruke: 37

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Jun 19, 2005 11:08 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

prosle godine kad sam bio u bugarskoj svidelami se anelia ne samo meni nego i mom društvu. tako da sam uspevao da skupim poprilično pesama i spotova od tada.
 
Albena
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 08 Jun 2004
Poruke: 62
Mesto: Sofija

bulgaria.gif
PorukaPostavljena: Čet Jun 23, 2005 9:11 am    Naslov poruke: Azis Na vrh strane Na dno strane

Nešto više o Azisu

iz bugarske štampe:

Vasil Trojanov Bojanov - Azis je rođen u gradu Slivenu, u jugoistočnom delu Bugarske, 7. marta 1978 g. Do svoje 10. godine živeo je u Sofiji, u st. nas. "Banišora". Potiče od imućne romske porodice. Omiljena Azisova jela su pice, špageti, ćevap, pile sa krompirima. Kada je bio mali najviše je voleo da se igra lutkama. Jedan od njegovih prvih nastupa bio je sa bugarskim forklornim sastavom "Roma". U svojoj 13. godini otišao je u Nemačku. Izdržavao se tako što je "šetao" pse likalnih bogataša i zarađivao je 12 DEM/sat. Međutim, njegova nostalgija za domovinom bila je jača i Vasil se vratio u Bugasrku, gde ga uz pesmu i veselje dočekala cela njegova familija. Za vreme svog boravka u Nemačkoj naučio je odlično nemački jezik. Njegov prvi album nosi naslov "Suza". O njemu danas pevač kaže: "Pomalo odvratan i šašav album". Pažnju publike i kritike privukao je svojim drugim albumom "I muškarci plaču". Polako, ali sigurno osvojio je vrhove domaćih top-lista. Njegove pesme počeli su da slušaji i oni koji nisu baš bili zagrejani za folk. Najpopularnije među njima su "Буда бар" /Buda bar/, "Анти герой" /Anti heroj/ ("Чуролийке" - Čurolijke ) i "Целувай ме" /Ljubi me/ koje su preko noći postale hitovi. Hit je i njegova pesma u duetu sa popularnom Glorijom ”Не сме безгрешни /Nismo bezgrešni/.

*
Svet, Broj 398; 04-02-2005

Kada je video Lepu Brenu uživo na koncertu u Bugarskoj, zakleo se da će jednog dana biti popularan: Kao klinac Azis prosjačio po sofijskim ulicama, a baba Vanga mu prorekla da će biti poznat...


DAJ DVA LEVA! - SRPSKI ROM
Prema izvorima bliskim našem listu, bugarska zvezda Azis je dete "srpskih Cigana", rođeno u radničkom naselju Ljuljin, na periferiji Sofije. Njegovi roditelji su se bavili preprodajom zlata, što je ostala Azisova opsesija i do danas - obožava zlatni nakit i ima ga u enormnim količinama. Iako su se njegovi roditelji bavili, naizgled, unosnim poslom, Azis je kao klinac više bio gladan nego sit provodeći vreme na ulicama Sofije u prosjačenju. Međutim, od koncerta Lepe Brene u Bugarskoj, u njegovom životu sve se promenilo jer je, prošvercovavši se na njen nastup, video uživo svog idola i zakleo se da će jednog dana biti popularan, bar koliko i ona. U to vreme je Azisova majka otišla kod najpoznatije bugarske proročice baba Vange koja joj je prorekla da će "jedno od njene dece baciti Evropu na kolena".

Karijera ovog "transvestita od zanata" započela je u njegovoj 21. godini nastupima u kafani "Bulgarija", u crnomorskom turističkom mestu Varna, gde su ga primetili producenti i menadžeri. Azisov šokantni izgled osmislio je njegov prijatelj, inače stilista, šminker i partner na nastupima. Drugi muškarac koji nastupa sa Azisom je pevačev rođeni brat.

Ova bugarska zvezda zamenila je predgrađe glavnog grada naseljem koje Srbi u Bugarskoj zovu "sofijskim Dedinjem", a vlasnik je kafane koja je nazvana po njegovom umetničkom imenu. U njegovu kafanu dolaze ljudi iz svih slojeva - od najsiromašnijih do najbogatijih, a priča se da mnogo pomaže svojim siromašnim sugrađanima. Inače, zbog imidža koji je izgradio vešto krije podatak da sa suprugom, takođe pevačicom, ima dvogodišnjeg sina. Njegovi prijatelji kažu da je u privatnom životu potpuno drugačiji i da ga građani na ulici ne prepoznaju. Azis ima četiri brata i dve sestre kojima materijalno pomaže, a opsesija su mu astrolozi, vidovnjaci i proroci. Veruje u magiju i često posećuje poznate vidovnjake u Srbiji.
*
 
schtranga
Makedonsko devojče
Makedonsko devojče



Godine: 43

Datum registracije: 09 Feb 2004
Poruke: 1880

germany.gif
PorukaPostavljena: Čet Jun 23, 2005 6:09 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Azis je ukrao Lane moje od Zeljka Joksimovica.....U Azisovoj verziji pesma se zove "Mila moi, angel moi"

_________________
"Kakav bi život bio kada ne bi imali hrabrosti da baš ništa ne pokušamo?"
 
dare_987
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 37

Datum registracije: 26 Jun 2005
Poruke: 394

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Jul 07, 2005 1:59 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Imaju Bugari bas dosta dobrih pesama. Jedino mi smeta sto kradu pesme od nas. U stvari, mi uzmemo od Grka i Turaka, a Bugari od nas.

I drago mi je sto je i u Bugarskoj popularna nasa muzika. Malo da se sirimo i van ex-yu granica Laughing
 
cume
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 40

Datum registracije: 14 Jun 2005
Poruke: 13
Mesto: 1.0.0.127.in-addr.arpa

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Jul 07, 2005 2:34 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ma vole nas Bugari , ceca je tamo najveca zvezda.
 
Mali zmaj
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 39

Datum registracije: 07 Jul 2005
Poruke: 8
Mesto: Sofija

bulgaria.gif
PorukaPostavljena: Čet Jul 07, 2005 10:37 am    Naslov poruke: Da se upoznamo... Na vrh strane Na dno strane

Zdravo!

Ja sam nov korisnik ovde i drago mi je sto pricate o bugarska muzika....jugoslovenska muzika je dozivela svoj vrh u Bugarskoj 80-tih.
Sada se isto slusa,ali nije kao pre...pa i to je normalno,ipak tu je Bugarska,a ne "Zivela Jugoslavija" Laughing Wink
Trenutno u Bugarskoj su najpopularniji Indira Radic i Ceca...Indira je imala jako uspesno turneje sa bugarskom pevacicom broj jedan za 2004 godina- Ivana Very Happy
Videla sam premijeru spota Marta Savic&Azis- "Vernost je prevara" na Pinku....izsekli su skandalne trenutke...ni trag od Martino silovanje od policajca...ali dobro, izgleda da Srbija jos nije spremna za to... Laughing Very Happy Wink
Pozdrav svim prijateljima iz bivsih YU republika! Very Happy
 
leggy
Samuraj
Samuraj



Godine: 47

Datum registracije: 24 Nov 2004
Poruke: 4140
Mesto: Tampico, Tamaulipas, Mexico

mexico.gif
PorukaPostavljena: Čet Jul 07, 2005 10:40 am    Naslov poruke: Re: Da se upoznamo... Na vrh strane Na dno strane

Mali zmaj je napisao/la sledeće:
ni trag od Martino silovanje od policajca...ali dobro, izgleda da Srbija jos nije spremna za to... Laughing Very Happy Wink


Za sta da budemo spremni? Za transvestite i perverzije?

_________________
Viva Zapata y Subcomandante Marcos!
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Strana muzika ~ -> ~ Diskusije o stranoj muzici ~ -> Bugarski Pop Folk Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  sledeća
Strana 2 od 7

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon