www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Ostvaren san: Uzmi taj ranac i doleti do mene
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Auto-moto svet ~ -> ~ Ostala vozila i zanimljivosti ~
::  
Autor Poruka
cezar1071944
Glas mog anđela
<b>Glas mog anđela</b>





Datum registracije: 11 Mar 2008
Poruke: 20385
Mesto: Ni na nebu,ni na zemlji...

seychelles.gif
PorukaPostavljena: Uto Avg 27, 2013 1:52 am    Naslov poruke: Ostvaren san: Uzmi taj ranac i doleti do mene Na vrh strane Na dno strane

Ostvaren san: Uzmi taj ranac i doleti do mene




Novozelandska firma „Martin erkraft“napravila ranac s mlaznim pogonom, koji će promeniti koncept letelica

VELINGTON - Futuristička predviđanja postala stvarnost.
Svet iz naučnofantastičnih filmova postao nam je mnogo bliži sada kada se Novozelanđanin Glen Martin sprema da rancem s raketnim pogonom osvoji nebo.

Inspiracija

Inspirisan TV serijama, Martin je na ovom izumu počeo da radi u svojoj garaži pre 30 godina.

I posle nekoliko razočaranja i više nezgodnih sletanja, napravio je izvanrednu mašinu na kojoj pilot stoji na prednjoj platformi i pomoću konzole, koristeći dva vertikalna motora nalik onima na mlaznim avionima, može da leti do 2.500 metara u visinu i brzinom od 66 kilometara na sat.

Očekuje se da će ovaj ranac s mlaznim pogonom uskoro moći da se kupi za 105.000 evra, što je cena i mnogih luksuznih automobila.

Za one koji sebi mogu da priušte ovaj uređaj nabavka goriva neće biti problem jer će moći da ga kupe na svakoj pumpi.

Prvi testovi

Novozelandska kontrola leta je već potvrdila da je za „ranac“ data dozvola za eksperimentalne letove, što znači da je dozvoljeno da osoba koristi ovu letelicu.

Dosad su testovi uglavnom izvođeni s lutkom za kontrolama dok su inženjeri sa zemlje kontrolisali kretanje.

Koliko je ovaj uređaj privlačan ljudima najbolje pokazuje to što je već 30 ljudi dalo depozit za ovaj lični transportni sistem.




- Let ovom mašinom je istovremeno i zastrašujuć i izvanredan. Dok sam ga isprobavao kontrolišući ga pomoću daljinskog, sve sam video, ali to nije bilo to.

Kad sam ga isprobao i kad me je uzdiglo sa zemlje
, bio sam oduševljen - rekao je test-pilot Džejms Bauker, koji je letelicu koristio samo u zatvorenom prostoru, a biće i prvi koji će leteti na otvorenom krajem godine.

On dodaje da je ipak potrebno još posla da bi se ranac za letenje koristio za komercijalne letove.

Zanimljivo vreme

- Ovo je zanimljivo vreme za nas. Imali smo ljude u sličnim letelicama, ali one nisu mogle da izvedu ono što ova mašina može, nisu bile sposobne za manevre - kaže Piter Koker, izvršni direktor firme „Martin erkraft“.

Ta kompanija radi na razvoju partnerstva sa Emiratima kako bi završili ovu futurističku mašinu.
- Ranac za letenje će promeniti koncept lakih letelica. Ovo je motocikl za nebo - kaže Koker.

On je ubeđen da će, osim igračke za bogate, mašina imati i praktičnu upotrebu u spasilačkim akcijama, gašenju požara na nedostupnim mestima i slično.



Zastrašujuće i uzbudljivo... Let pomoću ranca na mlazni pogon predstavlja jedinstveno iskustvo




(Izvor. Kurir-info.rs/)



_________________



Nađi me srcem.Voli me dušom.Čuvaj me razumom.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Auto-moto svet ~ -> ~ Ostala vozila i zanimljivosti ~ -> Ostvaren san: Uzmi taj ranac i doleti do mene Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon