www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Traže "blaže retardiranu osobu" za posao?!
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Vesti ~ -> ~ Arhiva - Vesti ~
::  
Autor Poruka
anchi22
•• 20:01 ••
<b>•• 20:01 ••</b>





Datum registracije: 09 Jul 2008
Poruke: 53463

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Mar 19, 2013 8:49 pm    Naslov poruke: Traže "blaže retardiranu osobu" za posao?! Na vrh strane Na dno strane

Nedavno je u novinama objavljen oglas u kojem se traži "blago retardirana osoba" za posao pekara, javio je Radio 021

Da bi stvar bila još ozbiljnija oglas je postavilo udruženje "Spas i nada" iz Veternika koje se predstavlja kao "udruženje invalida i dijabetičara".

Mima Ružičić iz centra "Živeti uspravno", koje se bavi zaštitom prava osoba sa invaliditetom, kaže za 021 da je ovakav oglas neprimeren iz više razloga. Prema njenim rečima, članovi ovog udruženja nisu svesni svoje uloge i moraju imati na umu da je svačiji život jednako vredan, te da ovakve poruke i formulacije samo doprinose diskriminaciji osoba sa invaliditetom.

Kada su novinari Radija 021 pozvali broj telefona iz oglasa sa pitanjem da li su svesni da je u pitanju diskriminatoran govor, dobili su odgovor "jeste vi normalni?!".

"Kako ja da napišem blaže retardiranoj osobi da mi se javi? Objasnite mi molim vas pa ću vas poslušati", zapitao je Branislav Knežević iz ovog udruženja, a na konstataciju da se može upotrebiti konstrukcija "osobe sa invaliditetom" on je dodao da je razmišljao o tome, ali da je u konsultaciji sa Centrom za socijalnu zaštitu postavio ovakav oglas.

"Šta ja da radim kada dođe osoba sa invaliditetom koja ne može da radi taj posao", pita Knežević. On dodaje da udruženje nema dovoljno novca da objavljuje opširnije oglase, jer su oni izuzetno skupi i da ih članovi udruženja plaćaju novcem od svojih penzija.

U "Građanskom oglasniku" su Radio 021 rekli da oni besplatno daju prostor ovom udruženju, uz potpunu slobodu da sami odluče o tekstu koji će objaviti.



(MONDO)


 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Vesti ~ -> ~ Arhiva - Vesti ~ -> Traže "blaže retardiranu osobu" za posao?! Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon