www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Četiri Oskara za "Kraljev govor"
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Vesti ~ -> ~ Arhiva - Vesti ~
::  
Autor Poruka
anchi22
•• 20:01 ••
<b>•• 20:01 ••</b>





Datum registracije: 09 Jul 2008
Poruke: 53463

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Feb 28, 2011 2:48 pm    Naslov poruke: Četiri Oskara za "Kraljev govor" Na vrh strane Na dno strane

Drama je osvojila četiri prestižne nagrade Američke filmske akademije.

"Kraljev govor" odneo je zlatne statuete za najbolji film, režiju (Tom Huper), originalni i scenario (Dejvid Sidler).

Kolin Firt nagrađen je za glavnu mušku ulogu, a Natali Portman za žensku ("Crni labud") na 83. dodeli Oskara u Kodak Teatru u Los Anđelesu.

U kategoriji sporednih uloga, pobedila je drama o boksu "Borac", koja je donela Oskare Kristijanu Bejlu i Melisi Lio.

Četiri Oskara, ali u "tehničkim" kategorijama, osvojio je film "Početak", za kameru, vizuelne efekte, montažu zvuka i miks zvuka.

Tri statuete dobila je "Društvena mreža" (adaptirani scenario, montaža i originalna muzika), dok je "Alisa u Zemlji čuda" nagrađena u kategorijama kostima i scenografije.

Najbolji crtać je "Priča o igračkama 3", a najbolji strani film "U boljem svetu", dansko-švedska koprodukcija režiserke Suzane Bir.





Kao i svake godine, ovakva ceremonija ne može da prođe bez par "pikanterija".

Tako je Melisa Lio, dobitnica Oskara za sporednu žensku ulogu, u svom govoru napravila veliki gaf. Ona je tokom živog prenosa izgovorila "zabranjenu" reč.

"Tresem se, bez reči sam. Kada sam gledala kako Kejt Vinslet prima Oskara pre dve godine, izgledalo je tako je*eno lako", izletelo je glumici koja se kasnije u bekstejdžu izvinila organizatorima i gledaocima.





Američka štampa zamera i voditelju Džejmsu Franku, čije su šale bile mlake, a stav potpuno nezainteresovan. Glumac je bio domaćin dodele zajedno sa En Hetavej.

Međutim, i sam Franko je pre par nedelja izjavio da mu nije naročito stalo do ove "tezge".

"To je samo jedno veče, baš me briga ako bude bila najgora dodela Oskara u istoriji", rekao je glumac kom je "izmakao" Oskara za ulogu u filmu "127 sati".

(MONDO)


 
Alexns
Tinkerbell's pixie dust
<b>Tinkerbell's pixie dust</b>





Datum registracije: 10 Avg 2005
Poruke: 30635
Mesto: Movin' back to Wimbledon

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Feb 28, 2011 3:38 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Mene je razocaralo kad sam video da "Exit through the gift shop" nije dobio oskara za najbolji dokumentarac.. mada to nisam ni ocekivao, jer bi bilo kao da je "Americko potroshacko drushtvo" pljunulo samo sebi u facu.. Laughing Laughing

_________________
If ya can't
beat them
Eat them!
The tears of a clown make the whole world laugh.
 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Pon Feb 28, 2011 3:52 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Alexns je napisao/la sledeće:
Mene je razocaralo kad sam video da "Exit through the gift shop" nije dobio oskara za najbolji dokumentarac.. mada to nisam ni ocekivao, jer bi bilo kao da je "Americko potroshacko drushtvo" pljunulo samo sebi u facu.. Laughing Laughing


Alex, u pravu si. Taj film je trebao dobiti Oskara za dokumentarce.

A da su ljudi ovdje takvi (kupi, kupi sve...) imao sam dokaz ovaj vikend. Ja npr. volim da se svim i svacim bavim u kuhinji pa tako odlucio prek vikenda pravit prave pravcate 'home-made' kroasane (croissant). Na sto naravno, kad je ova moja rekla susjedama, isao je onaj komentar "zar nije jednostavnije kupiti croissant-e u ducanu (12 komada za oko 4.5 dolara). A ne se dav dana zayebavat s tijestom i sl. (za one koji ne znaju, kroasani se pripremaju jedan dan a peku drugi).

Naravno moj 'kucni' uradak je na kraju imao puno bolji ukus od kupovnih a i 30 komada me kostalo manje od dva dolara!

A potrosacki mentalitet je takav i ubija kreativnost. Zao mi sto ovaj film nije dobio Oskara.

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
*Mayche*
.:Lust Stained Despair:.
<b>.:Lust Stained Despair:.</b>



Godine: 39

Datum registracije: 17 Dec 2007
Poruke: 13168
Mesto: Zvezdica na nebu

demrepcongo.gif
PorukaPostavljena: Uto Mar 01, 2011 3:52 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Jaaaako mi je drago za Kraljev Govor...Colin Firth je super i drago mi je da je dobio oskara za najboljeg glumca Smile

_________________
*"...~ I hear it all the time...the sound of missing you ~..."*
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Vesti ~ -> ~ Arhiva - Vesti ~ -> Četiri Oskara za "Kraljev govor" Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon