www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Zagreb
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Svet i putovanja ~ -> ~ Znam za jedan grad ~
::  
Autor Poruka
poison
~Chase The Sun~
<b>~Chase The Sun~</b>



Godine: 40

Datum registracije: 10 Jul 2004
Poruke: 6599
Mesto: ¤In The Land Of The Holy Sun¤

croatia.gif
PorukaPostavljena: Čet Jul 03, 2008 4:16 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Trg bana Josipa Jelačića

Klik za veću sliku, obavezno Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Very Happy


Autor ~ The Pljuc

Uspinjača na Gornji Grad


Autor ~ The Pljuc



_________________
 
poison
~Chase The Sun~
<b>~Chase The Sun~</b>



Godine: 40

Datum registracije: 10 Jul 2004
Poruke: 6599
Mesto: ¤In The Land Of The Holy Sun¤

croatia.gif
PorukaPostavljena: Čet Jul 03, 2008 4:23 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Zalazak Sunca na zagrebačkom Jarunu, na glavnom jezeru.(Malo preumjetnička slika al eto)


Autor ~ Lunpal

Sava u Zagrebu


Autor ~ Taz69

_________________
 
poison
~Chase The Sun~
<b>~Chase The Sun~</b>



Godine: 40

Datum registracije: 10 Jul 2004
Poruke: 6599
Mesto: ¤In The Land Of The Holy Sun¤

croatia.gif
PorukaPostavljena: Čet Jul 03, 2008 4:27 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane


Autor ~ El Barto

Umjetnički paviljon


Autor ~ Mdz

Umjetnički paviljon

Autor ~ The Pljuc

Klik za veću Exclamation

Trg žrtava fašizma


Autor ~ Kuramuktuja

_________________
 
poison
~Chase The Sun~
<b>~Chase The Sun~</b>



Godine: 40

Datum registracije: 10 Jul 2004
Poruke: 6599
Mesto: ¤In The Land Of The Holy Sun¤

croatia.gif
PorukaPostavljena: Čet Jul 03, 2008 4:53 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

.::pinki::. je napisao/la sledeće:
Pa svake god. kad idem u Srbiju prolazim pored Zagreba..i koliko sam ga videla..lep je grad Smile


Joj kad prolaziš tamo autocestom ne možeš vidjet baš ništa.Nego koji put odvoji malo vremena pa svrati baš u sam grad.

_________________
 
poison
~Chase The Sun~
<b>~Chase The Sun~</b>



Godine: 40

Datum registracije: 10 Jul 2004
Poruke: 6599
Mesto: ¤In The Land Of The Holy Sun¤

croatia.gif
PorukaPostavljena: Čet Jul 03, 2008 8:49 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Jarun ~ Zagrebačko More

Područje Jarunskog jezera površine je oko 200 ha, od čega je pod vodom više od 30% (70ha). Na jugu je omeđeno rijekom Savom, a na istoku, sjeveru i zapadu gradskim naseljima Jarun, Staglišće, Vrbani i Prečko.
Velikoj posjećenosti tog područja pogoduje neposredna blizina grada i dobre prometne veze. Tako se ljeti, u vrijeme sezone kupanja na Jarunskom jezeru može naći i više od 50000 ljudi. Posebno je zanimljiv postanak Jarunskog jezera. To je zapravo nekadašnji rukavac rijeke Save koji je nakon velike poplave 1964. Godine odvojen od nje zemljanim nasipom. Nakon toga se na tom području ustrajno vadio šljunak, pa ono ima mnoga obilježja šljunčare. Sadašnji oblik i svrhu jezero Jarun je dobilo 1987. godine


Kao što smo već napomenuli, današnja jarunska jezera nastala su iz nekadašnjih rukavaca Save koja su s vremenom mjenjala smjer. Jezera su oblik kakav danas poznajemo počela dobivati nakon katastrofalne poplave koja je pogodila Zagreb 1964. Godine. Grada je tada počeo s intenzivnom izgradnjom nasipa uz Savu, za što je bio potreban šljunak. Njegovim vađenjem močvare i lokve počinju sve više dobivati izgled jezera. Međutim, jarun svoj konačan izgled dobiva tek desetljeće i pol kasnije.


Veliki projekt Univerzijada '87 koji je započeo početkom osamdesetih godina zahtijevao je velika ulaganja u sportske objekte koje Zagreb tada nije imao. Rodila se ideja o gradnji športskog parka Mladosti i Športsko-rekreacionog centra Jarun. U ljeto 1986. Godine dovršena je izgradnja samog jezera i objekata oko njega.

Za održavanje sadašnjeg stanja razmjerno dobre kakvoće vode, o kojoj ovisi i održavanje jezerskog živog svijeta, znatan utjecaj ima njegova dubina, koja na Velikom jezeru iznosi oko 13 metara.


Zanjimljivi podatci o jezeru

- srednja godišnja temperatura vode iznosi 14.3 stupnjeva C, a srednja ljetna temperatura 24.1 stupnjeva C.
- na području Jaruna smješteno je šest otoka; Otok Univerzijade, Otok Trešnjevka, Otok hrvatske mladeži, Otok veslaća, Otok divljine i Otok ljubavi.

Preuzeto sa Jarun Online

Jarun je prava oza grada Zagreba.Sportsko rekreacioni centar koji nudi širok izbor aktivnosti.Postoji veliko jezero koje koristi veslački klub i gdje se održavaju natjecanja.Izgrađene su pješačke i biciklističke staze, na kojim se stvara gužva biciklista, rolera, ljudi koji trče, šetača, čim se pojavi malo sunca.Te poučne staze nas također uče o povijesti hrvatskog sporta, budući da su na svakih nekoliko metara postavljene table koje pričaju kratku priču o nekom sportašu.Izgrađena su vježbališta, boćarski teren, tereni za odbojku, rukomet i ostalo, skate park.Zelene površine su pune kućica sa stolovima i klupama za one koji roštiljaju, a uređene su i plaže za one koji se požele osvježiti u vodi.Sve je puno birceva koji su izgrađeni u tropskom ugođaju, tako da kad odem tamo na cugicu osjećam se ko da sam negdje u tropima :mrgreen:Jarun ima i više osjetilni park namjenjen prvenstveno ljudima koji ne vide.na Jarunu se održavaju koncerti i bilo kakva veća događanja.Prepun je restorana, birceva i clubova kao što je Aquarius, Piranha, Macao i ostali.Ma prava oaza i Zagreb ne bi bio Zagreb bez tog Jarun.


Evo ovako izgleda noćni život na zagrebačkom moru Arrow

Piranha






_________________
 
poison
~Chase The Sun~
<b>~Chase The Sun~</b>



Godine: 40

Datum registracije: 10 Jul 2004
Poruke: 6599
Mesto: ¤In The Land Of The Holy Sun¤

croatia.gif
PorukaPostavljena: Čet Jul 03, 2008 8:56 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Club Gallery



Lake City (Caffe Bar, Noćni klub)


_________________
 
poison
~Chase The Sun~
<b>~Chase The Sun~</b>



Godine: 40

Datum registracije: 10 Jul 2004
Poruke: 6599
Mesto: ¤In The Land Of The Holy Sun¤

croatia.gif
PorukaPostavljena: Čet Jul 03, 2008 9:01 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Beach Bar



_________________
 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Čet Jul 03, 2008 10:11 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

@ poison
Puno dobrih fotki. Hvala.

Moj ZG kvart je Crnomerec - po svemu opozit od Dubrave, dakle. No - i mi tramvajsko okretiste za trku imamo Mr. Green
Zadnji put sam bio u Dubravi 2005, stavise isao sam sve do Sesveta. To su kvartovi gdje zive materijalo "siromasniji" ljudi, dakle oni koi maju manje love. S iznimnkom par ciganskih kraljeva i nekoliko vlasnika zlatarskih radnji i slasticarnica (ekipa s Kosova & a.k.a. Janjevci).
No, posto sam malo stariji mogu ti reci da je Dubrava uvijek bila Dubrava. Zestok urbani kvart - i u 80-tim, kao i danas, kvart doseljenika u ZG (Bosna, Kosovo, ruralni krajevi). Nista se tu nije promijenilo. To jest - preciznije receno, ako se jedan dio grada nije promijenio od tad to je Dubrava i ono sto gravitira k njoj. Ostatak ZG-a se (jako puno) promijenio.
ZG je nekad bio mnogo "gradskiji" grad.

P.S. U ZG dolazim rijetko i na kratko jer moj dom je u Kaliforniji a posao sad u Canadi (Vancouver).

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
poison
~Chase The Sun~
<b>~Chase The Sun~</b>



Godine: 40

Datum registracije: 10 Jul 2004
Poruke: 6599
Mesto: ¤In The Land Of The Holy Sun¤

croatia.gif
PorukaPostavljena: Pet Jul 04, 2008 11:19 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ma kužim ja da su tamo uglavnom siromašniji, mada onih bogatih Roma i Kosovaraca ima da ne kažem kolko.I kužiš ne smeta meni što je netko siromašan il bogat, nego sama vrsta tih ljudi po karakteristikama.Znam da je ružno reć, al svi su neki divlji i čudni.baš su čudni (neugodno).Te ljude kad pogledaš u facu, totalno su drugčiji od drugih, faca im je neka divlja, bahata, nenormalna, njihovo ponašanje je takvo.Znam da to ne može shvatit netko tko ih nije vidio.Npr. znam jednu skupinu Janjevaca iz Dubrave koji dolaze i na Črnomerec, na okretište u birceve samo da bi se tukli.Doslovno dođu i izazivaju na tučnjavu.Fala Bogu uvijek su otišli podvijenog repa Mr. Green .To ti govorim.U Dubravi su se većinom naselili takvi ili slični ljudi koji jednostavno kvare taj kvart i s kojima ljudi poput Konjanika steknu loša iskustva o našem gradu jer oni se ne kreću samo po toj Dubravi nego po cijelom gradu.To mi smeta, jer su to sve doseljenici, koji nam kvare sliku o gradu jer pravi Zagrepčani (a i oni doseljeni iz drugih krajeva Hrvatske) nisu takvi.Napominjem da nemam ništa protiv normalnih ljudi, od kud god da jesu.

A što se tiče Črnomerca i okretišta tramvaja (to je i moje okretište sused Very Happy). Živjela sam u Kustošiji, a sad već jedno 8-9 godina živim u Španskom, dakle zapadni dio grada.Npr. moj kvart Špansko je pun doseljenika, Slavonaca, Dalmatinaca, ima u jednoj zgradi i Roma, Albanaca, Turaka, Kineza pa i ostalih, al uglavnom Bosanaca.I svi ti ljudi od kud god da jesu, nisu onakvi ko u Dubravi i svi ti ljudi žive normalno s poznatim visokoobrazovanim facama poput političara Ante kovačevića, Budiše, pjevača Masima Savića, Žane Mari Lalić (koja mi je usput bila susjeda i mogu reć da je bahata i umišljena Mr. Green ), velikih hrvatskih glumaca, tv voditelja i ostalog.Dakle svi se dobro uklapaju i nema problema.Vlada ugodan osjećaj.E ovi doseljenici ovdje i oni iz Dubrave se ne daju usporedit.To ti pričam, da je Dubrava posebna , u negativnom smislu.Ne znam zašto je privukla baš takve ljude, al eto.Šteta.

A trka za okretište Very Happy ....naše okretište treba malo uredit, obnovit, pošto je dost staro, i treba sredit one sitne prodavače bez dozvole koji prodaju pregače i gaće na štandovima od kutija, bez dozvole.E toga se treba riješit i murja je dosta napravila što se toga tiče.Al istina je da naše okretište nikad neće bit ko ono iz Dubrave, jer ovdje jednostavno nije takva vrsta ljudi.

_________________
 
dameski
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 42

Datum registracije: 19 Dec 2004
Poruke: 43130

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Jul 04, 2008 11:46 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ne znam zasto potenciras toliko na tome da je Zagreb prepun doseljenika i da "kvare" sliku grada..


I Beograd je takav, i verovatno i jedan London, Madrid, Bern, Bec, itd...


verujemo mi da je Zagreb divan i lep Wink

_________________
"You'll remember me, for the rest of your life"

" I know the way to fuck them all...."
 
poison
~Chase The Sun~
<b>~Chase The Sun~</b>



Godine: 40

Datum registracije: 10 Jul 2004
Poruke: 6599
Mesto: ¤In The Land Of The Holy Sun¤

croatia.gif
PorukaPostavljena: Pet Jul 04, 2008 12:41 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

dameski je napisao/la sledeće:
ne znam zasto potenciras toliko na tome da je Zagreb prepun doseljenika i da "kvare" sliku grada..


I Beograd je takav, i verovatno i jedan London, Madrid, Bern, Bec, itd...


verujemo mi da je Zagreb divan i lep Wink


Pa kad tako je, naravno ne za sve doseljenike nego jedan manji broj.Zato što onda ljudi poput Konjanika misle da smo svi ili većina takva, a nismo.Zato što se Zagreb ljudima ne svidi baš zbog takvih ljudi.Zato što je Konjanik reko Zagrepčani su bahati i nafurani.Nismo, nego samo jedan mali broj posebnih ljudi.

_________________
 
dameski
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 42

Datum registracije: 19 Dec 2004
Poruke: 43130

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Jul 04, 2008 1:22 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

pa to ima svakakvih...

a jedan grad se gleda bas po po tome sta ima da pruzi, ne po ljudima Wink

_________________
"You'll remember me, for the rest of your life"

" I know the way to fuck them all...."
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Svet i putovanja ~ -> ~ Znam za jedan grad ~ -> Zagreb Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  sledeća
Strana 8 od 10

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon