www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Đubre ili Šekspir, pitanje je sad...
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Vesti ~ -> ~ Arhiva - Vesti ~
::  
Autor Poruka
anchi22
•• 20:01 ••
<b>•• 20:01 ••</b>





Datum registracije: 09 Jul 2008
Poruke: 53463

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Jun 10, 2010 3:41 pm    Naslov poruke: Đubre ili Šekspir, pitanje je sad... Na vrh strane Na dno strane

Pojedinim tinejdžerima, bavljenje Šekspirom liči na kaznu. Za neke u okrugu Berkšir, u Masačusetsu, to i jeste kazna.

U okviru novog programa, maloletnicima za koje se utvrdi da su krivi za manje prestupe, nudi se izbor - popravni dom ili Šekspir!

Mladi glumci u okrugu Berkšir su prešli dug put za tri i po nedelje otkako su počeli probe Šekspirovog "Henrija V". Niko od njih nije tu po svojoj volji.

"Neki imaju jači razlog da budu ovde od drugih. Ja sam tu zbog nasilja i tuče", rekao je Tom (15) koji, kao i većina tinejdžera, nije bio ljubitelj Šekspira.

"Sudija me je osudio da glumim i prvo što sam pomislio bilo je da me to uopšte ne interesuje i da radije ne bih. Ali je mnogo lakše od skupljanja đubreta, tako da sam rešio da probam", izjavio je Tim za Glas Amerike.

I otkrio je da kod Šekspira ima mnogo toga što može da se dopadne: "Pretnja nasiljem i tuča i onda mi date 'mač' u Šekspiru. Uopšte nisam verovao da je to moguće. Ipak, zadovoljan sam što su nam poklonili poverenje" .

Poverenje i poštovanje koje ima direktor pozorišta Kevin Koulmen je uzajamno. Tinejdžeri jednostavno uživaju radeći sa njim i on ih inspiriše da prihvate i shvate Šekspira.

"Ako im se to Šekspirovo delo predstavi na način koji im angažuje maštu, sklonost ka igranju, stvori im volju, što i nije neki podvig, oni uistinu živnu i unesu se u lik drame", rekao je direktor pozorišta.

On je razradio program "Šekspir na sudu", na sugestiju Pola Peračija, bivšeg direktora srednje škole koji je bio sudija suda za maloletnike.

(MONDO)


 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Vesti ~ -> ~ Arhiva - Vesti ~ -> Đubre ili Šekspir, pitanje je sad... Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon