www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Svetsko prvenstvo u Juznoj Africi 2010
Strana 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Sport - Opšte diskusije ~ -> ~ Arhiva - Sport - Opšte diskusije ~
::  
Autor Poruka
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Pet Nov 20, 2009 11:18 am    Naslov poruke: Svetsko prvenstvo u Juznoj Africi 2010 Na vrh strane Na dno strane

Antić vodi domaće "orlove" u Tursku ili Španiju
20. novembar 2009. | 09:51 | Izvor: Sportske.net

Krajem decembra reprezentacija Jelen Superlige Srbije odigraće prijateljski meč u Turskoj ili Španiji.
AnticSelektor Radomir Antić još nije zevršio posao u 2009. godini. On će krajem decembra ponovo sastaviti reprezentaciju, ovog puta od najboljih igrača Jelen Superlige Srbije.

Reprezentacija će odigrati prijateljsku utakmicu u Turskoj ili Španiji i biće to prava prilika da selektor proveri kvalitet ovdašnjih igrača pa možda nekog i uvrsti na spisak putnika za Južnu Afriku.

Antić je nešto slično uradio i prošle godine kada je u Antaliji selekcija naše zemlje poražena od Poljske 1:0, a ponovno okupljanje domaćih "orlova" zakazano je za 7. april 2010. godine kada će naša selekcija odmeriti snage sa Japanom u Nagoji.



_________________
I C E M A N
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Pet Nov 20, 2009 11:18 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

SP 2010: Sastavi “šešira” tek 2.decembra
Cetvrtak, 19. novembar 2009. 22:22

Svetska fudbalska federacija (FIFA) objavila je u četvrtak da će nosioci i sastavi "šešira"u žrebu za Svetsko prvenstvo u Južnoj Africi biti poznati tek 2. decembra, dva dana pre izvlačenja grupa u Kejptaunu.

Pretpostavlja se da će Srbija zauzeti mesto u drugom “šeširu”, ali će to definitivno biti poznato pomenutog datuma.

Na koji način će biti obavljen žreb i u kojim grupama će se naći 32 reprezentacije, odlučivaće komisija sastavljena uglavnom od članova Izvršnog odbora FIFA i Organizacionog odbora Svetskog prvenstva 2010.

Za sada je samo poznato da će se Južan Afrika, iako 85. na FIFA rang-listi, kao domaćin naći među nosiocima. Veruje se da će se o ostalim nosiocima odlučivati na osnovu plasmana na rang-listi u poslednje tri godine i rezultata na nekoliko zadnjih Mundijala.

(MONDO)

_________________
I C E M A N
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Sre Nov 25, 2009 12:55 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Overa potpisa u Južnoj Africi
25.11.09. 11:50
izvor:sportskacentrala


Aleksandar Šelić
Dileme sada više nema i Radomir Antić će uskoro potpisati novi ugovor po kojem će ostati selektor fudbalske reprezentacije Srbije i u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo 2012. godine sa opcijom da se saradnja nastavi ukoliko "orlovi" izbore plasman na završni turnir u Poljskoj i Ukrajini. Posle uspeha u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo dogovor Fudbalskog saveza Srbije i Antića ima smisla.

Međutim, kakav će biti stav FSS ukoliko naša reprezentacija u Južnoj Africi ne ostvari željeni rezultat? Šta će biti ukoliko se ponove igra i rezultat sa Svetskog prvenstva u Nemačkoj? I tada je naša reprezentacija delovala veoma dobro u kvalifikacijama pa je na završnom turniru prošla kako je prošla. I tada se insistiralo na sjajnoj atmosferi u nacionalnoj selekciji, o selektoru Iliji Petkoviću se govorilo u superlativima, a sve je bilo srušeno praktično u jednom danu, još pre početka takmičenja.

Činjenica je da će na rezultat "orlova" na Svetskom prvenstvu uticati mnogo toga. Počev od sreće na žrebu, potom da li će svi igrači biti zdravi kada počne takmičenje i još mnogo drugih manje ili više bitnih stvari na koje FSS i selektor neće moći u potpunosti da utiču.

Time se u suštini i ne treba toliko baviti već pažnju treba usmeriti na one stvari na koje čelni ljudi srpskog fudbala i selektor imaju uticaja. Samo jedan pogrešan potez može da baci u vodu ama baš sve pozitivno što je učinjeno u prethodnom periodu. Ilija Petković je svojevremeno to itekako osetio na svojoj koži pa se samo nadamo da sličnu sudbinu neće doživeti i Antić.

Javnost bez rezerve veruje u ovu reprezentaciju i želi joj uspeh sledećeg leta, ali nema sumnje da će sa ništa manjom strašću dočekati prvi pogrešan korak da se krvožedno ostrvi i na selektora, i na igrače i sve druge koje smatra odgovornima za bilo kakvu grešku ili neuspeh. I proteklih nedelja se selektoru zameralo na izboru igrača, ali je on rezultatima zapušio usta kritičarima.

Antić je prihvatanjem novog ugovora pokazao da očigledno ima hrabrosti da se prihvati rizika i suoči se sa velikim izazovom. Do sada je pokazao da se može verovati njegovim odlukama i ovim potezom je u nekoj meri smirio strasti koje su poslednjih nedelja vladale oko toga hoće li ostati na čelu reprezentacije. Čelni ljudi FSS su odlukom da ponude selektoru novi ugovor i sa sebe skinuli pritisak, pa i neku vrstu odgovornosti, ali opet se postavlja pitanje - šta će biti u slučaju neuspeha na Svetskom prvenstvu?

Hoće li se i tada o Antiću govoriti u superlativu? Hoće li i tada rukovodstvo FSS biti hvaljeno za svoj rad? Hoće li se iko sećati pobeda i sjajne atmosfere tokom kvalifikacija? Skloni smo da prebrzo stvaramo heroje, ali smo još više skloni da ih još brže, ne samo zaboravimo, već potpuno omalovažimo i tretiramo kao neprijatelje i izdajnike (što je ovde uvek popularan izraz) ako nam ne ispune najčešće nerealna očekivanja što je već tema za neku drugu priču.

_________________
I C E M A N
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Sre Dec 02, 2009 11:54 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Srbija u četvrtom šeširu, ali nema veze
Sreda, 2. decembar 2009. 11:19

Organizacioni komitet Svetskog prvenstva 2010. odredio je šešire za žreb, koji će se u Kejptaunu održati u petak.

Srbija će biti žrebana iz četvrtog.

Samo su nosioci grupa određeni prema poziciji na listi FIFA (oktobarskoj), dok se raspored ostalih šešira pravio na osnovu geografskog kriterijuma.

Južna Afrika je kao domaćin automatski postavljena kao A1 (nosilac u Grupi A), a nosioci će biti i: Brazil, Španija, Holandija, Italija, Nemačka, Argentina i Engleska.

U drugom šeširu će se naći reprezentacije iz Azije (Australija, Japan, Severna Koreja, Južna Koreja), Srednje, Centralne Amerike i Kariba (SAD, Meksiko, Honduras) i Okeanije (Novi Zeland).

Treći šešir će činiti ekipe iz Afrike (Alžir, Kamerun, Obala Slonovače, Gana i Nigerija) i Južne Amerike (Čile, Paragvaj, Urugvaj).

Preostale evropske selekcije su u četvrtom šeširu (Danska, Francuska, Grčka, Portugal, Srbija, Slovačka, Slovenija, Švajcarska).

"Orlovi" mogu da budu zadovoljni sastavima šešira, jer su izbegli Francuze, Portugalce... Tako bi, na primer, najgora kombinacija protivnika u Južnoj Africi mogla da im bude Španija, SAD i Čile. A i takva grupa nije tako strašna i nepremostiva.

U svakom slučaju, Srbi se nadaju da će Šarliz Teron (glumica sa Oskarom iz 2003), koja će pri žrebu pomagati generalnom sekretaru FIFA Žeromeu Valkeu, biti srećnije ruke od Hajdi Klum. Ona je 2006. u Nemačkoj Srbiji i Crnoj Gori "izvukla" Argentinu, Holandiju i Obalu Slonovače.

(MONDO)

_________________
I C E M A N
 
Boky
¤ The King of Kolo ¤
<b>¤ The King of Kolo ¤</b>



Godine: 39

Datum registracije: 23 Maj 2004
Poruke: 29947
Mesto: Kiciner

canada.gif
PorukaPostavljena: Sre Dec 02, 2009 3:21 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Koja su glupost ovi sesiri i izbor. Koja je onda poenta biti u visokom rangu ako cete neko staviti u tamo neki glupi sesir.

Jeste, izbegli smo Francuze, Dance, Grke, Portugalce, Slovake, Slovence ... sve je to u redu ... ali .. kako da jedan Alzir da bude u jacem sesiru nego mi .. to mi nikako ne ide u mozak.

_________________
Bojan Cvjetković @ Domaci.com; Ovako je sve počelo
Bolje da me mrze zbog onog što jesam, nego da me vole zbog onog što nisam
Omiljeni delovi foruma: Vesti; Trač; Igre bez granica; Sport; Dijaspora.
 
Alexns
Tinkerbell's pixie dust
<b>Tinkerbell's pixie dust</b>





Datum registracije: 10 Avg 2005
Poruke: 30635
Mesto: Movin' back to Wimbledon

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Dec 03, 2009 11:51 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Shpanija.. preselo mi odma' Laughing Laughing Laughing

_________________
If ya can't
beat them
Eat them!
The tears of a clown make the whole world laugh.
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Sre Dec 09, 2009 9:56 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Zelić: Grupu D može svako da osvoji

08. decembar 2009. 17:24 > 17:38

Nekadašnji australijski internacionalac Ned Zelić smatra da reprezentacija Nemačke nije favorit D grupe SP u Južnoj Africi, iako je njen nosilac. On daje podjednake šanse za uspeh selekciji svoje zemlje, kao i Gani i Srbiji.

Nekadašnji australijski internacionalac Nedeljko Ned Zelić smatra da reprezentacija Nemačke nije favorit D grupe Svetskog prvenstva u Južnoj Africi, iako je njen nosilac.

Fudbaler hrvatskog porekla, koji je veći deo karijere proveo u Bundes ligi, daje podjednake šanse za uspeh selekciji svoje zemlje, kao i Gani i Srbiji.

"Mnogi vide Nemce kao favorite naše grupe, ali ja se uopšte ne slažem sa tim. Mislim da bilo koja kombinacija može da završi na prva dva mesta", rekao je Zelić.

"Prednost Australije je što nas smatraju autsajderima. Mislim da iz takve uloge možemo da ostvarimo najbolji rezultat", dodao je bivši defanzivac Borusije iz Dortmunda, Ajntrahta i Minhena 1860.

Naravno, Zelić je u većem delu intervjua za list "Australijen" govorio o "pancerima" i načinu na koji bi im se trebalo suprotstaviti.

"Moramo da budemo kompaktni u fazi odbrane. Kada imaju malo prostora, Nemci ne znaju dobro da kombinuju. Potrebno je zaustaviti prodore Mihaela Balaka i centaršuteve ka Kloseu i Gomezu. Ne smemo lako da gubimo loptu na svojoj polovini, jer nemačka reprezentacija to obično kažnjava".

Mane ekipe Joakima Leva su...

"Nemačka odbrana je spora i ima problema u zaustavljanju brzih igrača sa loptom u nogama. Što brže izvedete napad, veće su šanse da ih ozbiljno ugrozite. Kada im date vremena da se postave, teško ih je probiti zbog odlične organizacije", istakao je Ned Zelić.

"Kenguri" će se 13. juna, u prvom kolu D grupe, sastati sa Nemačkom, a 19. i 23. juna im slede mečevi sa Ganom, odnosno Srbijom.

(MONDO)

_________________
I C E M A N
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Sre Dec 09, 2009 10:16 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

8. decembar 2009. | 15:33 | Izvor: B92, Tanjug
Rajevac: "Nema popusta Srbiji"
Selektor reprezentacije Gane Milovan Rajevac izjavio je da neće praviti ustupke Srbiji, na SP u Južnoj Africi, bez obzira na činjenicu da se radi o zemljacima.

Srbija će igrati protiv Gane na startu Mondijala 13. juna u Pretoriji i ishod tog meča mogao bi da bude odlučujući za plasman medju prve dve ekipe u grupi.

"Neki mediji u Gani su, u potpunoj euforiji zbog našeg plasmana na Mondijal, sugerisali da ja možda i neću biti potpuno posvećen utakmici protiv Srbije, što svakako nema nikakvog smisla", rekao je Rajevac u intervjuu Rojtersu.

"To je potpuna besmislica. Razumem njihovu ogromnu želju za uspehom na Mondijalu, ali moraju da shvate da ja ne idem u Južnu Afriku kako bih predavao mečeva, nego da, ako mogu, ponovim uspeh koji je Ratomir Dujković postigao na Mondijalu u Nemačkoj 2006, plasmanom medju 16 najboljih selekcija sveta", poručio je Rajevac.

Selektor Gane je naglasio da "Srbiji želi sve najbolje na Mondijalu":

"Naravno da želim Srbiji sve najbolje i bio bih veoma srećan čovek kada bi naša dva tima uspela da udju u "nokaut fazu" i plasiraju se u finale, što je teoretski moguće", naglasio je Rajevac.

On je, medjutim, dodao da će to biti izuzetno težak zadatak za obe selekcije.
"Biće veoka teško za oba tima da izadju iz grupe, jer su Nemci favoriti, a ni Australija nije za potcenjivanje", rekao je Rajevac

Gana će u januaru igrati na šampionatu Afrike u Angoli, što će Rajevac iskoristiti kao "generalnu probu" za Mondijal.
"Moja ekipa će biti spoj mladosti i iskustva, s obzirom da će okosnicu činiti igrači na koje se tim oslanja već godinama. To će biti i prilika za igrače koji su zablistali na prvenstvu sveta za fudbalere do 20 godina, kada je Gana trijumfovala", rekao je Rajevac.

_________________
I C E M A N
 
Boky
¤ The King of Kolo ¤
<b>¤ The King of Kolo ¤</b>



Godine: 39

Datum registracije: 23 Maj 2004
Poruke: 29947
Mesto: Kiciner

canada.gif
PorukaPostavljena: Sre Dec 09, 2009 2:25 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Izvukli smo veoma solidnu grupu u kojoj moze da se odradi dosta dobar posao samo ako budu prisebni.

_________________
Bojan Cvjetković @ Domaci.com; Ovako je sve počelo
Bolje da me mrze zbog onog što jesam, nego da me vole zbog onog što nisam
Omiljeni delovi foruma: Vesti; Trač; Igre bez granica; Sport; Dijaspora.
 
Alexns
Tinkerbell's pixie dust
<b>Tinkerbell's pixie dust</b>





Datum registracije: 10 Avg 2005
Poruke: 30635
Mesto: Movin' back to Wimbledon

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Dec 09, 2009 11:00 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

hahahaha.. ako australija prodje dalje a mi ne, svi od igraca do predsednika FSS odma' u Africi da se kolektivno samoubiju.. Laughing Laughing Laughing Laughing

_________________
If ya can't
beat them
Eat them!
The tears of a clown make the whole world laugh.
 
Boky
¤ The King of Kolo ¤
<b>¤ The King of Kolo ¤</b>



Godine: 39

Datum registracije: 23 Maj 2004
Poruke: 29947
Mesto: Kiciner

canada.gif
PorukaPostavljena: Sre Dec 09, 2009 11:01 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Alexns je napisao/la sledeće:
hahahaha.. ako australija prodje dalje a mi ne, svi od igraca do predsednika FSS odma' u Africi da se kolektivno samoubiju.. Laughing Laughing Laughing Laughing


Mene nije strah od Australijanaca nego od Gane .. imaju dobre igrace i mogu dobro da iznenade.

_________________
Bojan Cvjetković @ Domaci.com; Ovako je sve počelo
Bolje da me mrze zbog onog što jesam, nego da me vole zbog onog što nisam
Omiljeni delovi foruma: Vesti; Trač; Igre bez granica; Sport; Dijaspora.
 
Alexns
Tinkerbell's pixie dust
<b>Tinkerbell's pixie dust</b>





Datum registracije: 10 Avg 2005
Poruke: 30635
Mesto: Movin' back to Wimbledon

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Dec 09, 2009 11:17 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

gled'o sam juce Bajern, ono je ocajno.. kao prvo shto im uopshte ne igraju "nemacke zvezde" jer nisu uopshte u formi, a ni ostatak tima nije nikakav.. onda mozesh da zamislish kakvi su tek oni.. Laughing Laughing
Jedino Schweinsteiger i golman Butt su bili dobri, ostatak.. on je po meni najopasniji nemacki reprezentativac, njega ako zaustave na konju su..

Gana.. iskreno od njih ne znam shta da ocekujem..

_________________
If ya can't
beat them
Eat them!
The tears of a clown make the whole world laugh.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Sport - Opšte diskusije ~ -> ~ Arhiva - Sport - Opšte diskusije ~ -> Svetsko prvenstvo u Juznoj Africi 2010 Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  sledeća
Strana 1 od 9

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon