www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

"P*A*R*T*I*Z*A*N...U mom telu krv je Crno-bela"
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Fudbal ~
::  
Autor Poruka
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Uto Jan 18, 2011 7:58 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

I za Partizan stiglo proleće...
17. januar 2011. | 12:21 | Izvor: Sportske.net, mondo.rs

Crno - beli počeli pripreme za drugi deo sezone. Ista lica - iste ambicije. O pojačanjima ni reči, cilj, naravno, dupla kruna.
Šampion je, poslednji od svih superligaša počeo pripreme. Nema pojačanja, što je valjda nezabeležno u Partizanu u ovom veku, ali u klubu su sigurni i da sa postojećim timom bez problema mogu do duple krune.

Djuric"Imamo najbolji tim, ako ozbiljno priđemo obavezama, neće biti problema", rekao je Đurić.

On je jesen ocenio kao prvo poluvreme, poželeo igračima mnogo sreće u novoj godini i da završe započeto jesenas.

Izostao je Kleo, koji će danas stići u Beograd, a sutra trenirati.

Navijače najviše zanimaju pojačanja.

"Mfela je želja, videćemo...", zagonetan je Nađ, a trener Stanojević je zadovoljan kadrom koji ima.

StanojevicJoš, ako ostane Kleo, Partizan sa kompletnim jesenjim snaga, doduše bez Boje, kreće u boj za trofeje.

Umesto Kamerunca, mogao bi da stigne jedan napadač, dobro obavešteni izvori tipuju na Libijca Zabiju. Jovanović ne želi u Hapoel, čekaće drugu ponudu, Petrović ima kontakt sa velikim Mančester Junajtedom, hoće li čekati do leta.

"Bolje je ovako, nego da stvaramo svaki prelazni rok novi tim", rekao je Mladen Krstajić.

Njegove poslednje pripreme u karijeri?

To niko ne zna, u Partizanu će probati da ga odvrate od namere da se povuče na kraju sezone.

Hoće li se bilo šta promeniti?

"Ne, cilj je da nastavimo da budemo efikasni kao jesenas i da igramo brzo i atraktivno. Partizan mora da dominira", zaključio je dobro raspoloženi Stanojević.



_________________
I C E M A N
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Uto Jan 18, 2011 9:35 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Fudbaleri Partizana bez lekara

17. januar 2011. 20:18 > 20:23

Doktor Sead Malićević nije više član stručnog štaba crno-belih.

Na okupljanju fudbalera Partizana na početku priprema nije bilo novih lica, ali su nedostajala dva stara.

Osim Pjera Boja, koji je još krajem prošle godine sporazumno raskinuo ugovor sa crno-belima, na prvom treningu u 2011. nije bilo ni doktora Seada Malićevića.

Da li će Malićević ostati u klubu sa drugačijim zaduženjima za sada nije poznato, ali zna se da neće raditi sa prvim timom, odnosno da neće biti član stručnog štaba Aleksandra Stanojevića, saznaje MONDO.

Takođe, velom tajne prekriven je i razlog razlaza.

Malićević je u Humsku 1 došao 1. oktobra 2003. godine, dok je trener bio Lotar Mateus. Od tada je zadužen za brigu o zdravlju igrača Partizana.

Odlaskom Malićevića lekarski tim ostao je na četvorici fizioterapeuta, a to su: Slobodan Branković, Viktor Vujošević, Vladimir Radeka i Dušan Nikolić.

(MONDO)

_________________
I C E M A N
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Čet Jan 20, 2011 8:02 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

"Zovem se Mpela... Partizan dolazi po mene"

19. januar 2011. 22:48 > 22:49

Katlego Mplela rekao za "Novosti" da očekuje delegaciju iz Humske da dođe u Južnu Afriku na pregovore sa Mamelodijem.

Katlego Mpela još veruje da će ove zime doći u Partizan. Napadač Mamelodi Sandaunsa i "bafane, bafane" poručio je u intervjuu za "Novosti" da će delegacija crno-belih iz Beograda doći u Južnu Afriku kako bi ubedila rukovodstvo njegovog kluba da ga pusti.

"Nije se ništa novo desilo, ali ja i dalje očekujem dobre vesti. Koliko znam, ljudi iz Partizana se spremaju da dođu u Južnu Afriku, aplicirali su za vize, pa da direktno, licem u lice, pregovaraju sa Mamelodijem. Mislim da je to najbolja šansa. Pokazaće koliko smo svi ozbiljni u nameri da se završi transfer i da se preselim u Srbiju. Videćemo šta će biti", rekao je 26-godišnji fudbaler i pojasnio da se njegovo prezime izgovara Mpela (piše se Mphela).

On je dodao da ga iščekivanje transfera nije umorilo.

"A ko ne bi voleo da igra za vaš klub? Učesnik je Lige šampiona, poznat je širom sveta, iz njega fudbaleri odlaze u najveće timove na planeti. Siguran sam da je to pravi izbor za mene, jer želim da karijeru nastavim u Evropi, pre svega da nastupim u Ligi šampiona".

Rubin i Rendžers su letos glatko odbijeni kada su u Mamelodiju pitali za Mpelu.

"Tačno je da je bilo i ranije ponuda iz Evrope koje nisu prihvaćene. Nisam siguran koji su sve klubovi bili, ali ne želim o tome da razmišljam, jer smatram da je sad pravi trenutak da odem. I u ovom momentu Partizan je najbolja opcija koju imam".

Mpela je spreman i na opciju da u Beograd dođe na leto.

"Spreman sam ja, ako je Partizan spreman da mene sačeka. Znam da je njima sada potreban napadač, i ko mi garantuje da, ukoliko sada ne dođem, crno-beli neće pronaći drugog fudbalera za tu poziciju. U tom slučaju, ja im neću biti potreban na leto. Ne želim taj rizik, zato tražim da već sada dođem u Beograd", zaključio je Katlego Mpela koji je u utorak bio strelac u prvenstvenom remiju svog tima protiv Seltika - 1:1.

(MONDO)

_________________
I C E M A N
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Uto Feb 01, 2011 8:05 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ponedeljak 31.01.2011 | 22:04
Adijah zaključio 'pazarni dan'!
Izvor: B92

Do ponedeljka, 31. januara Partizan nije angažovao nijednog fudbalera, ali je za manje od 24 časa angažovao tri pojačanja.

Standardnom reprezentativcu Gane, Princu Tagoeu, pridružio se u večernjim časovima najbolji igrač i strelac poslednjeg Svetskog prvenstva za igrače do 20 godina Dominik Adijah.

Fudbaler Milana provešće, kao što je B92 ranije najavio, 'na pozajmici' šest meseci u Humskoj. Nije poznato da li dogovor podrazumeva i mogući nastavak saradnje kao u slučaju Princa Tagoea.

Adijah je u Beograd doputovao u ponedeljak oko 20 časova, sutra ujutro ga čekaju lekarski pregledi a u toku dana i put u Tursku. Tagoe bi u junu mogao da postane punopravni član Partizana, a prema nezvaničnim izvorima 'klauzula otkupa' od Hofenhajma je milion evra.

Partizan je u subotu ostao bez Almamija Moreire koji je samovoljno napustio ekipu na pripremama u Turskoj, Kleo ima ponudu iz Kine koju ne želi da propusti, a poslednje informacije iz Antalije navode na to da je pitanje samo gde će, u Kinu ili u Rusiju, odnosno moskovsku Lokomotivu sa kojom pregovara uprava beogradskog kluba.

Postoji mogućnost da odu i Radosav Petrović i Marko Jovanović mada je u većem delu zemalja koje su interesantne za transfere prelazni rok završen u ponedeljak.

Ipak, Aleksandar Stanojević imaće na proleće na raspolaganju tim koji je, bar prema međunarodnom iskustvu, jači nego onaj od jesenas koji je osvojio 'jesenju titulu', igrao u Ligi šampiona i stigao do polufinala nacionalnog Kupa.

Pored dvojice reprezentativaca Gane sa SP u Južnoj Africi koji su igrali četvrtfinale tog takmičenja, Tagoea i Adijaha, na Mundijalu su učestvovali i Vladimir Stojković i Radosav Petrović, još uvek član 'crno-belih'.

Mladen Krstajić, Saša Ilić i Zvonimir Vukić učestvovali su na SP u Nemačkoj, a spisak igrača koji su igrali u najjačim evropskim ligama dužim čine Ivica Iliev, Milan Smiljanić i Stefan Babović.

Sve je moglo da bude drugačije da su Mamelodi Sandaunsi prihvatili ponudu za Katlega Mpelu, reprezentativca Južne Afrike. Da je Mpela, koji je povratak u ekipu uslovio pismenim garancijama da će biti slobodan da ode u junu, došao pitanje je da li bi bili realizovani transferi Tagoea i Adijaha.

Na pripremama prvaka Srbije u Antaliji je ukupno 26 igrača, pored onih koji su pod ugovorom sa Partizanom tamo su i Argentinci Rosi i Kuško, a trener Stanojević će u naredne četiri nedelje imati sedam utakmica da 'iskristališe' postavu za prolećni start u Inđiji, 27. februara.

_________________
I C E M A N
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Pon Feb 07, 2011 7:54 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Crno-beli "kraljevi remija"

06. februar 2011. 18:13 > 19:23

Na oproštaju od Antalije Partizan igrao sa Slavijom iz Sofije bez golova. Iliev pogodio stativu, Adija promašio idealnu šansu.

Partizan je i četvrti put u pet utakmica na pripremama u Antaliji odigrao nerešeno.

Za kraj priprema u Turskoj: Partizan - Slavija 0:0.

Utakmica je bila puna elektriciteta, na šta su u značajnoj meri uticale očajne sudije, a crno-beli su stvorili nekoliko prilika, dok su Bugari samo - jednu.

Najbolju šansu propustio je Dominik Adija u 57. minutu. Mladen Krstajić ga je "ostavio" samog pred Petrovim, ali je reprezentativac Gane šutirao mlako, pa je golman Slavije lako ukrotio loptu.

Ivica Iliev je bio najrasploženiji za igru u ne baš raspoloženom timu Partizana. Međutim, u prvom poluvremenu je dva puta propustio da donese prednost svom timu, posle pasova Stefana Babovića i Zvonimira Vukića.

Prvi put se našao iskosa sa leve strane, ali je pogodio samo spoljnji deo mreže, da bi u poslednjim trenucima prvog poluvremena "okrenuo" dvojicu čuvara i tukao - u stativu.

Slavija je ozbiljno zapretila samo preko veterana Kuševa u 85. minutu, imao je otvoren šut, a Vladimir Stojković je bio dobro postavljen.

Sudije su propustile da dosude čak tri penala za Partizan - jednom kada je oboren Iliev i dva puta kada su igrači Slavije igrali rukom u svom šesnaestercu.

Na kraju, zbog jednog ofajda koji je "mahao" pomoćnik, digla se velika frka, jer su mu prigovarali i pomoćni trener i gazda Slavije, a po završetku utakmice domaćin bugarskog tima u Antaliji želeo je fizički da se obračuna s njim. Ni sudija nije bežao od tuče, ali su ih razdvojili policajci.

Trener Aleksandar Stanojević je pre početka meča rekao igračima:

"Budite mirni, utakmica će biti tvrda, igrajte bez nervoze".

Ali, nervoze je bilo, što je i normalno u finišu priprema, naročito usled umora. Još tokom prvog poluvremena stvorila se gužva na terenu posle duela Radosava Petrovića i Jurukova, ali se sve brzo smirilo, a žuti karton je dobio Babović.

Stanojević je još ranije izjavio da će mu rezultati biti važni u poslednjoj utakmici u Antaliji i na mečevima u Dubaiju. Iako je njegov tim opet remizirao, konstatovao je:

"Ali, nijednu utakmicu nismo izgubili", rekao je trener Partizana i osvrnuo se na duel sa Slavijom:

"Zadovoljan sam jer su igrači svih 90 minuta držali ritam, stvarali šanse, a promašaji, naročito onaj Adije, posledica su umora. Adija je pre podne protiv Rudara takođe igrao 45 minuta", podsetio je Stanojević, koji je protiv Slavije izvršio samo tri izmene.

Ima i segmenata kojima je nezadovoljan:

"Opet nam je nedostajao taj završni pas".

Vukić je počeo utakmicu, a zamenjen je u poluvremenu.

"Polako ulazi u ritam".

Od novajlija iz Gane se očekuje mnogo više.

"Za sada smo od njih videli samo nagoveštaje, a očekujemo mnogo više. Nedostaje im svežina, verovatno su i zbunjeni ovolikim brojem utakmica za kratko vreme", pojasnio je Stanojević.

Partizan je prethodno remizirao sa Dinamom iz Bukurešta (0:0), Torontom (1:1) i u nedelju pre podne sa Rudarom iz Pljevalja protiv kojeg je igrao "drugi tim" (1:1), a savladao je samo Šturm - 2:1.

PARTIZAN: Stojković - Miljković, Savić, Krstajić, Kizito - Petrović (od 63. Tomić), Babović, Vukić (od 46. Smiljanić), Ilić - Teigo (od 46. Adija), Iliev.


SLAVIJA: Petrov, Filipov, Sećkov, Genev, Bajano, Mansarov, Džakov, Dimitrov, Hristov, Jurukov, Božov.

Igrali su još: Deniran, Žunior, Pejev, Kušev i Iliev.

(Izveštač MONDA iz Antalije Rade Jakšić)

_________________
I C E M A N
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Pon Feb 14, 2011 1:25 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nađ: Božović nas ne interesuje

13. februar 2011. 18:14 > 18:16

Koordinator za sportska pitanja u Partizanu kategorično odbacio tvrdnje da je postojao kontakt sa levim bekom Rapida.

Vladimir Božović u junu dolazi u Partizan. Sve je dogovoreno, čak su utanačeni i detalji oko primanja iskusnog, 29-godišnjeg levog beka Rapida iz Bukurešta.

Ova informacija pojavila se prethodnih dana u rumunskim i srpskim medijima. Međutim, crno-beli žustro demantuju da su imali kontakte sa bivšim igračem OFK Beograda, Proletera i Koma, a kamoli da su se dogovorili oko transfera. Iz tabora srpskog šampiona poručuju da ih Božović ne zanima.

"Smešne su te priče", počeo je priču za MONDO iz Dubaija, koordinator za sportska pitanja Partizana, Albert Nađ.

"Mi smo ozbiljan klub. Taj igrač nas uopšte ne interesuje", dodao je Nađ.

Ko je onda u javnost plasirao priču o dolasku Božovića u Humsku? U medijima se provlačila izjava njegovog menadžera?!

"Zna se kome menadžeri treba da se jave i sa kim da razgovaraju", podvukao je Albert Nađ i ponovio da crno-beli ni sa kim nisu razgovarali oko Vladimira Božovića.

(MONDO)

_________________
I C E M A N
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Pet Feb 18, 2011 7:46 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Egzibicija Partizana za kraj

17. februar 2011. 16:06 > 17:55

U drugoj, ujedno poslednjoj probi na pripremama u Dubaiju, crno-beli pobedili Tim pogranične policije UAE rezultatom 15:0 (6:0)!

Fudbaleri Partizana oprostili su se od sunčanog Dubaija više nego ubedljivom pobedom.

Vidi se po rezultatu da je rival bio apsolutno nedorastao, ali u ovom trenutku je bilo teško pronaći kvalitetnijeg, a da to ne podrazumeva putovanje u 280 kilometara udaljeni Abu Dabi ili okršaj sa osvedočenim "tabadžijama" iz ruskog Urala.

Tim pogranične policije Ujedinjenih Arapskih Emirata poslužio je crno-belima kao "džak za udaranje", posebno u drugom poluvremenu, kada su se golovi ređali kao na traci.

Dvostruki strelci bili su Marko Šćepović, Prins Tejgo, Stefan Babović, Dominik Adija i Nemanja Tomić, a po jednan gol su dali Ivica Iliev, Saša Ilić, Darko Brašanac, Milan Smiljanić i Radosav Petrović.

Već po prvim pogocima - Iliev petom, Ilić glavom - videlo se da će to biti egzibiciona partija Partizana, kojom je ulepšan 500. nastup Saše Ilića u crno-belom dresu. Bilo je tu driblinga, ušetavanja u gol, pogođenih prečki...

Meč je odigran na terenu hotela "Džebel Ali", a Aleksandar Stanojević je od standardnih igrača izostavio samo Mladena Krstajića.

U odnosu na "startere" iz duela sa Al Džazirom (4:2), veterana je u odbrani zamenio Marko Jovanović, a Ilijev zaigrao u špicu umesto Adije.

Ekspedicija srpskog šampiona kreće za Beograd u petak rano ujutru.

PARTIZAN (prvo poluvreme): Stojković - Miljković, Jovanović, Savić, Kizito - Medo - Babović, Vukić, Ilić - Tejgo, Iliev.

PARTIZAN (drugo poluvreme): Živković - Stevanović, Jovanović, Stanković, Lazevski - Brašanac, Petrović, Smiljanić, Tomić - Šćepović, Adija.

"Bili smo ozbiljni, istrčali smo kako treba i vežbali završnicu. Hteli smo slabijeg rivala, ali nismo očekivali da će biti baš ovako slab", ocenio je Stanojević posle meča.

Osvrnuo se i na dosadašnji tok priprema.

"Imali smo samo lošu utakmicu protiv Rudara i pola sata protiv Al Džazire, a svim ostalim sam zadovoljan".

Nije Stanojević propustio da isprati utakmice Lige šampiona u kojima su protivnici Partizana Arsenal i Šahtjor zabeležili pobede.

"Iskreno, od Arsenala nisam očekivao da savlada Barselonu, a od Šahtjora jesam da pobedi Romu. Zato mi je čast što smo sa njima bili u grupi".

Upitan kada će Partizan igrati kao Šahjtor, Stanojević je odgovorio:

"Radimo na tome. Ako budemo zadržali ekipu i dovodili šta nam treba, kao što to radi Šahtjor, igraćemo tako u bliskoj budućnosti".

(MONDO)

_________________
I C E M A N
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Uto Mar 01, 2011 7:50 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ponedeljak 28.02.2011 | 16:53
Babović: "Grb poštujemo uvek"
Izvor: B92, zvanični sajt | ČŽ

Stefan Babović nedavno je potpisao produžetak ugovora sa Partizanom.


Babović je pre sedam godina kao sedamnaestogodišnjak prvi put došao među crno - bele.

“Imao sam veliku sreću da uđem u tim kada su igrale takve veličine poput Mirkovića, Saveljića, Kralja i Nađa, ali i nesreću da to tada nisam shvatao. To su bile već legende kluba i sada shvatam koliko sam družeći se sa njima naučio. Drago mi je što je jedan iz te generacije sada takođe tu, doduše u drugačijoj ulozi. Mnogo mi pomažu saveti Alberta Nađa".

On smatra da je čast nositi dres Partizana.

“Svi smo ovde usvojili kodeks o tome kako moramo da se ponašamo, kako da reagujemo, grb da poštujemo uvek, ne samo na terenu već i u javnom životu, jer biti fudbaler crno-belih je nešto posebno. Takvo ponašanje smatram svojom kulturom, koju sam stekao među šampionima”.

Partizan je za vikend igrao još jednu pripremnu utakmicu i izgubio. Bolja je bila ekipa Šanksija, 2:1.

“Da nekome ko nije gledao meč sa kineskim timom kažete da smo bili dominantniji, ne bi vam verovao. Zaista mislim da smo bolji tim, da smo ih sabili u 16 metara, ali momenat kada je njihov fudbaler slučajno dao gol presudio je kasnije. Drago mi je samo što naš čovek vodi njihovu ekipu. Taj meč svakako ne treba shvatati kao reper, jer još uvek se uigravamo. Sigurno će do prve utakmice sa Inđijom sve biti kako treba. Dobijaćemo susrete kad bude najpotrebnije i naši navijači ne moraju da brinu zbog rezultata u prijateljskom meču”.

Babović priželjkuje da više ne bude odlaganja, jer su on i njegovi saigrači spremni.

“Mi smo sad u top formi i odgovaralo bi nam da krene što pre. Mi ne bežimo od utakmica, mi ih jedva čekamo. Zbog toga smo se i spremali ovih mesec i po dana. Ipak, teško je uspostaviti našu prepoznatljivu pas igru kada ti to teren ne dozvoljava, jer je zaleđen ili blatnjav. Ne znam, možda bi zbog interesa kluba, koji je uvek iznad svega bilo bolje sačekati da se srede svi stadioni za normalno nadmetanje”, rekao je Babović za klupski sajt.

_________________
I C E M A N
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Uto Mar 08, 2011 7:38 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Iliev za MONDO: Golovi za titulu

07. mart 2011. 18:12 > 18:14

Najbolji strelac Superlige govorio o svojim golovima, koji će imati težinu samo ako Partizan odbrani tron, o Inđiji, strancima u ekipi...

Gde je stao jesenas, Ivica Iliev je nastavio u prolećnom delu sezone. Odlaskom Klea i golom u Inđiji, iskusni napadač Partizana se osamio na vrhu liste strelaca Superlige, sa devet pogodaka.

Njegov gol na početku drugog poluvremena prelomio je utakmicu. Crno-beli su poveli 2:1, na kraju je bilo 3:1 za šampiona.

Utisak je da je Iliev samo krunisao dobru igru i iznad svega, veliku borbenost u teškim uslovima u Inđiji.

"Pobeda u Inđiji je važna i naravo da smo zadovoljni. Najvažnije je ipak gde ćemo biti na kraju, a voleli bismo da budemo gde smo i sad", počeo je Ivica Iliev priču za MONDO.

Partizan je rano poveo. Prins Tejgo je postigao "prvenac" već posle 12 minuta igre. Ali, kako je vreme odmicalo, domaćin je sve češće imao loptu u posedu, u pojedinim trenucima delovalo je da kontroliše igru... Posle 32 minuta je izjednačio.

"Osim gola koji su dali, nijednom nas nisu ozbiljno ugrozili. I to što su držali loptu, bilo je oko centra. Mi se generalno dosta istrošimo dok ne slomimo otpor protivnika, odnosno dok ne damo prvi gol. A onda spuštamo loptu. Ne zato što se zadovoljimo rezultatom 1:0, već zato što malo koja ekipa na svetu može da drži isti ritam 90 minuta. Jednostavno, usporavanje je prirodna reakcija. U slučaju da nemamo prednost, moramo da držimo visok ritam, ako treba i do kraja utakmice".

Postavlja se pitanje šta je trener Aleksandar Stanojević rekao igračima u svlačionici, jer su se na teren vratili kao preporođeni. Krenuli su u drugom poluvremenu odlučno ka golu Inđije i nisu se smirili dok nisu poveli.

"Vodila se u priča u smislu da moramo da pobedimo kako znamo i umemo i da nas ostali rezultati ne zanimaju".

Koliko god se Inđijci trudili da osposobe teren, uslovi za igru su bili teški.

"Loš teren može da bude trenutni alibi, ali ne i za dve nedelje. Ko će se tada sećati terena u Inđiji? Niko. Svi će zapamtiti samo rezultat".

Crno-beli će i u sredu gostovati - u Kuli. Očekuju da će protivnik biti "zatvoreniji" nego u Inđiji.

"Za početak, važno je da smo pregrmeli prvu utakmicu, koja uvek ima posebnu težinu. Kompletna javnost očekuje da vidi kako će sada izgledati Partizan, sa novim igračima, a i protivnik se specijalno sprema za taj meč... Logično je da svi koji očekuju da se sapletemo, da to bude baš na prvom koraku. Pokazali smo da i u uslovima kakvi su bili u Inđiji možemo da dominiramo".

Iliev je prvi strelac Partizana i Superlige iako, kao "drugi napadač", nikada nije slovio za golgetera. Ove sezone se baš raspucao.

"Dobrodošlo je sve što je svrsishodno za ekipu. Ako već dajem golove, drago mi je da ih dajem u pobedama. Da je epilog utakmica drugačiji, ne bi imali težinu. Želim da dajem golove koji će doneti titulu. U suprotnom... Ma, ne želim ni da razmišljam o drugačijem raspletu".

Tokom priprema je izjavio: "Zvezde, dokažite se", aludirajući pritom na pojačanja Partizana.

"I sada stojim iza svojih reči. Najiskusniji, najplaćeniji i igrači sa najvećim rejtingom moraju da preuzimaju odgovornost".

Postavlja se pitanje da li i Ivica Iliev spada u tu grupu.

"Samo po iskustvu. Svi su bolji od mene, ali ja imam iskustvo i normalno je da preuzimam odgovornost. U fudbalu je kao i u životu - kada mi sin bude imao 20 godina, ja ću da odlučujem o važnim stvarima iako će on tada biti pametniji. Ali, ja sam iskusniji".

Uprkos dolasku Prinsa Tejga i Dominika Adije (tu je i Marko Šćepović), Ilievu je "zacementirano" mesto u prvom timu. Za takav status se izborio dobrim igrama na pripremama.

"Napadači se najviše troše zbog sprinteva, duela... Troše mnogo energije tokom utakmice i uvek trener prvo njih menja. Zato klub kakav je Partizan mora da ima četvoricu kvalitetnih špiceva, koji u svakom trenutku mogu da doprinesu ekipi. Svi smo slični, ali smo istovremeno i različiti profili, a baš to je potrebno".

Iskusni fudbaler prenosi i detalj iz svlačionice - novajlije se nisu žalile na uslove za igru u Inđiji.

"Jesu oni došli iz Nemačke i Italije, ali su i oni počeli na ovakvim terenima. Nijednog trenutka se nisu žalili. Strašni su momci, brzo su se uklopili. Ne znaju jezik, pa ne učestvuju baš u svakoj našoj šali, ali kada vide da smo dobro raspoloženi i njih ozrači pozitivna energija".

Posle gostovanja Hajduku, Partizan će dočekati OFK Beograd, a već sledeće srede sledi prvi "večiti derbi" u 2011. Reč je o prvom meču polufinala Kupa Srbije.

Upitan da li se u crno-belom taboru pominje duel sa Zvezdom, Iliev je odgovorio:

"Najiskrenije - ne! Pominje se u kontekstu serije utakmica koje nam dolaze, ali pre meča u Inđiji, samo smo o njemu pričali. Umemo da se koncentrišemo samo na sledeći zadatak, valjda zato i jesmo prvi".

(R.J, MONDO)

_________________
I C E M A N
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Pon Mar 14, 2011 9:28 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Lola Smiljanić: Slađe je ovako...

13. mart 2011. 16:41 > 17:00

Strelac pobedonosnog gola za Partizan protiv OFK Beograda jedva čeka derbi meč protiv Zvezde i poručuje: "Najslađe su pobede protiv 'večitog rivala'".

Podatak za verovali ili ne - Milan Lola Smiljanić je dao prvi gol za Partizan u zvaničnim utakmicama u Humskoj ulici!

"Meč viner" protiv OFK Beograda je drugi put "u svojoj kući", ali tek sada je pogodio mrežu protivnika na stadionu Partizana. Ali, taj gol ostavio je Partizan na pet bodova viška u odnosu na Crvenu zvezdu, možda će se ispostaviti i kao ključni.

"Dobro smo igrali, ali mogli smo i morali smo ranije da osiguramo tri boda protiv OFK Beograda. Sami smo krivi što nismo, ali zaslužili smo sreću. Možda je i slađe ovako...", šeretski se Smiljanić osvrnuo na meč protiv "romantičara", koji je mnogim navijačima Partizana "skratio život".

Partizan sada očekuje serija teških ispita u domaćim takmičenjima. U sredu je prvi polufinalni meč protiv Crvene zvezde, zatim sledi gostovanje u komšiluku, na Banjici...

"Najbitnije je da sada zaboravimo na meč protiv OFK Beograda, lepo se završilo. Sada se okrećemo Zvezdi i sigurno je da idemo na pobedu, nećemo kalkulisati. Najslađe su pobede protiv Zvezde! Titula jeste prioritet, ali i 'dupla kruna'. Možemo da izbacimo najljućeg rivala i otvara nam se put ka trofeju u kupu", kaže Smiljanić uoči duela u sredu u Humskoj.

Partizan je u prvom "večitom derbiju" protiv Crvene zvezde u Ljutice Bogdana odigrao taktički - za udžbenike i slavio je 1:0.

"Pokazali smo u prošlom derbju da smo bolji, ali ne pobeđuje uvek bolji. U kup takmičenju su moguća iznenađenja, ali bih voleo da sada ne bude nikakvih iznenađenja i da mi pobedimo, da ponovo obradujemo navijače. Taj prvi derbi odigrali smo taktički na evropskom nivou, iako smo tada bili umorni, igrali smo Ligu šampiona...Jeste da smo se iscrpeli protiv OFK Beograda, ali derbi utakmica ne prašta, svi jedva čekaju taj meč", rekao je vezista Partizana.

Prema Zvezdi, kaže, maksimalno poštovanje.

"Sigurno je da ih je trener Robert Prosinečki 'namestio'. Zvezda je za respekt, to je drugi tim u državi. Ipak, mi smo bolji i idemo na pobedu", poručio je Smiljanić.

(V. S./P. V. - MONDO)

_________________
I C E M A N
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Pon Mar 14, 2011 9:30 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ponedeljak 14.03.2011 | 08:44
Bjeković: "Prosinečki naša šansa"
Izvor: B92, Sport | ČŽ

U sredu se u Beogradu igra polufinale Kupa Srbije između Partizana i Crvene zvezde.

"Zagrevanje“ za meč je već počelo izjavama bivših igrača na obe strane. Nekadašnji igrač i sportski direktor Parizana Nenad Bjeković je ubeđen u trijumf svog kluba.

"Partizan u ovom trenutku ima mnogo kvalitetniji tim, mnogo je bolje organizovan kao klub i sa te strane u velikoj prednosti u odnosu na Zvezdu“.

Bjeković smatra da je problem crveno - belih to što je trener tog kluba ujedno i najveća zvezda, ali nema trenerskog iskustva.

"To je možda i najveća šansa Partizana. Možda bismo i strahovali kada bi Robert imao bogatu trenersku biografiju, ali pošto nema iskustva to će svakako olakšati stvari“.

Bjeković smatra da je pobeda u Kupu mnogo potrebnija Zvezdi nego Partizanu.

"Ne sećam se kada je Zvezda igrala u Evropi, odnosno kada su odigrali neki ozbiljan meč. Njima je duel sa nam važniji od onog u Bariju i eventualno tu pobedu vrednuju više od one u Bariju. Doživljavaju nas kao vrhunac sezone“, rekao je Bjeković za Sport.

_________________
I C E M A N
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Sre Jun 15, 2011 11:27 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

U Humskoj štoper do kraja nedelje
Izvor: B92

Kako B92 saznaje u utorak su započeti pregovori sa brazilskim štoperom Glauberom Bertijem koji igra za Rapid iz Bukurešta.
www.partizan.rs
www.partizan.rs

Partizan bi mogao do četvrtka da dobije još jedno pojačanje u odbrambenoj liniji.

Glauber je Brazilac rođen 5. avgusta 1983. i u Evropi je pored Rapida igrao i za Nirnberg, a pre tri godine je odigrao jednu utakmicu u dresu Mančester sitija.

Prethodne sezone je odigrao 24 utakmice u prvenstvu Rumunije i postigao jedan gol, a 2005. godine je odigrao jednu utakmicu za reprezentaciju Brazila.

Još dva štopera o kojima se spekuliše u vezi dolaska u Partizan žele da dođu u Humsku. Dogovor sa bugarskim reprezentativcem Ivanom Ivanovim iz Alanije je postignut, ali ostaje da se dva kluba dogovore oko cene.

Bivši reprezentativac SCG Đorđe Jokić takođe je zainteresovan da dođe u Partizan kao i da se odrekne razlike u plati, ali je i u njegovom slučaju problem cena. Jokić je već tri sezone nezamenljiv u ekipi Toma iz Tomska u čijem dresu je na 92 utakimce postigao devet golova. Pre Toma Jokić je igrao u moskovskom Torpedu, OFK Beogradu i Banetu iz Raške.

Iako angažovanje nekoliko štopera mediji povezuju sa sigurnim odlaskom Stefana Savića u Partizanu kažu da mladi štoper ostaje u „crno-belom dresu. Ukoliko stigne ozbiljna ponuda za Savića, uprava Partizana će pokušati da napravi dogovor da on do kraja godine ostane kao pozajmljeni igrač u Beogradu.

Fudbaler Legije Mirolsav Radović neće doći u narednih desetak dana doći u Partizan, s obzirom da se budžet Legije vezuje za prodaju igrača, pa poljski klub još ne zna da li može da nađe zamenu za Radovića.

Ekipi Partizana se u utorak pridružio Lamin Dijara koji je odradio prvi trening sa saigračima. Prvog dana treninga trener Aleksandar Stanojević je na raspolaganju imao 28 igrača. Kada se uzme u obzir siguran dolazak još nekoliko fudbalera taj broj će biti veći od 30 pa će određen broj igrača morati da promeni sredinu.

Nezvanično Davidov, Bogunović i Kizito najbliži su odlasku iz Partizana.

Fudbaleri Partizana prisustvovali su predstavljanju novog dresa za narednu sezonu, koji je dizajnirala kompanija "Adidas".

_________________
I C E M A N
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Fudbal ~ -> "P*A*R*T*I*Z*A*N...U mom telu krv je Crno-bela" Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  sledeća
Strana 8 od 10

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon