www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Windows 7
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Software ~ -> ~ Operativni sistemi ~
::  
Autor Poruka
Makro
Sudbina Pravi Greske
<b>Sudbina Pravi Greske</b>





Datum registracije: 01 Jul 2005
Poruke: 2090
Mesto: P!zd!land

australia.gif
PorukaPostavljena: Pon Avg 31, 2009 4:28 am    Naslov poruke: Windows 7 Na vrh strane Na dno strane

Pre nego sto pocne da se otvaraju bespotrebne teme u vezi Win 7, rekoh da odma otvorimo glavnu temu gde ce se diskutovati sve u vezi Win 7.

Nisam imao priliku da puno koristim Win 7 beta verziju pa tako da necu davati nikakve komentare niti donositi odluke.



_________________
Na pesku smo se videli, još ni gaće nismo imali.
Upi’kila si se na dodir moj, od tog trenutka ja sam samo tvoj!
_________________________________________
"Ko Crkvi Daje, Bogu Pozajmljuje, A Bog Nikom Duzan Ne Ostaje!"
 
Vaxter
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 39

Datum registracije: 27 Sep 2004
Poruke: 605
Mesto: Šimanovci

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Okt 31, 2009 10:33 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

7 ne da nije nadogradnja na vistu, kako kazesh, nego ta dva sistema skoro da nemaju veze jedan sa drugim... Smile
Ispod haube bash daleko da ima ikakve veze sa Vistom, a ne da moze slobodno da se nazove Vista SP3.
Pochev od memody hypervizora, koji ti se vidim svidja kako rade, ova dva sistema su potpuno razlichita.
Vistin je manje-vishe slichan kao i na dosadashnjim vindozama, dok je na 7 slichniji unixolikim sistemima.
Ostalo oke... Smile
Grafika i njena logika...
Necu nishta chukam.
Neka testira ko hoce bilo koji *nix sa kde4.

_________________
I'm gonna make him an offer he can't refuse
 
Mr. Bond
IntruderSRB™
<b>IntruderSRB™</b>



Godine: 34

Datum registracije: 04 Apr 2005
Poruke: 2904
Mesto: Beograd - Novi Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Nov 01, 2009 4:05 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

@Vaxter:

Da li su se oni formalno izjasnili da su napravili bas tolike promene na celokupnom sistemu - verovatno jesu. Problem je sto su poslednja testiranja pokazala da na vecini polja Win7 mozda samo za nijansu ide ispred Viste. Sto se zauzeca RAM-a i multithread-inga tice tu se slazem da su napravljeni ozbiljni pomaci.

Kad kazem testiranja uzimam za jedno od ozbiljnijih ovo i rezultate do kojih su oni dosli. Ja nazalost nemam tehnickih mogucnosti da proverim ovo testiranje pa ga uzimam kao tacno.

Sto se KDE-a tice do pre 2 meseca sam bio na Archu i moram priznati da mi se KDE4 uopste ne dopada, cak sta vise na kraju sam ostavio samo GNOME (sa dodacima) i radio je zaista fenomenalno brzo, ali idalje mislim da kada je grafika u pitanju linux zaostaje za windowsom. Ne znam da li je to do mene, ali nikada mi korisnicki interfejs na linuxu nije izgledao dovoljno "savremeno" (sad i ja pametujem oko savremenog zavisi kako ko na to gleda). KDE jeste veoma blizu tom mom vidjenju "savremenog" ali ima toliko servisa koji su mi isuvise cesto pucali da sam na kraju odustao od njega.
 
Vaxter
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 39

Datum registracije: 27 Sep 2004
Poruke: 605
Mesto: Šimanovci

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Nov 02, 2009 8:55 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

KDE4 je postavio taj trenutni stil koji se vrti... Smile
Arch je primarno pravljen sa gnome-om, tako da je normalno da radi lepshe na njemu. Smile
Da li su se formalno izjasnili ne znam.
Znam samo ono shto mogu videti u realnim situacijama.
Vista i 7 ne mogu da se porede.
menadzer i hipervizor memorije ne mogu da se porede na ova dva sistema.
Najvishe se primete razlike kada se radi sa ozbiljnijim sistemima koji treba da voze vishe virtuelnih mashina.
Razlike su ogromne...
Shto se testa tiche...
Pa recimo da je oke, ali u nekim poredjenjima koja oni prave ne vidim smisao zashto uopshte postoje...

_________________
I'm gonna make him an offer he can't refuse
 
milan2208
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 40

Datum registracije: 13 Mar 2009
Poruke: 24

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Mar 13, 2010 12:26 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

I? Ima li gde free download? Bar neke RC verzije, ako nista drugo.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Software ~ -> ~ Operativni sistemi ~ -> Windows 7 Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon