www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Grom spalio kuću
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Vesti ~ -> ~ Arhiva - Vesti ~
::  
Autor Poruka
Ivankamaza
~Ljubav i Snovi~
<font color='blue'><b>~Ljubav i Snovi~</b></font>



Godine: 39

Datum registracije: 19 Okt 2004
Poruke: 53570
Mesto: ~ Paris je t'aime ~

france.gif
PorukaPostavljena: Čet Jun 25, 2009 2:26 pm    Naslov poruke: Grom spalio kuću Na vrh strane Na dno strane

Porodična kuća Grozdanke Jerosimović (75) iz Lauša kod Kotor Varoši izgorela je u požaru, koji je prouzrokovao udar groma.

U kući se, osim Grozdanke, nalazila i njena bolesna kćerka Stanislava (40), ali su na sreću ostale nepovređene, piše "Blic" u izdanju za Republiku Srpsku.

"Bilo je oko 22 časa. Čula se strašna grmljavina, a onda je nešto puklo i sve se zatreslo. Kćerka je spavala u prizemlju, dotrčala je do moje sobe u potkrovlju, rekla je da sve gori i nekako smo se žive uspele izvući iz plamena. Sećam se da sam se na stepenicama okliznula i pala na glavu", priča Grozdanka.

Kroz suze zbori da je vatrena stihija uništila sve što je imala, a izgoreli su joj i svi dokumenti.

"Uspela sam spasiti samo ono što vidite na meni. Unela sam dve klupice u ambar i tamo ćemo spavati. Da je sreće, pa da bar malo sunđera imamo da stavimo na klupe.

Bog zna kako ćemo se iz ovog haosa izvući. Zovu nas komšije da kod njih prespavamo, ali mi nismo naučile spavati u tuđim kućama. Ne možemo ovčice ostaviti. Radije ćemo celu noć presedeti pred ambarom", kaže starica.

Veli da je sreća što je samo nekoliko sati pre udara groma njena snaha Munevera (21) sa unukom Nikolinom, koja ima samo 16 meseci, otišla kod roditelja u Šiprage.

"Da su ostale u kući, sigurno bi nastradale, jer je grom udario u brojilo, koje se nalazi pored njihove sobe. U ovoj nesreći je bilo i sreće, a ja sebi zameram što sam nedeljom kupila seno, pa me možda zbog toga Bog kaznio", dodaje Grozdanka.

U Lauše je stigla i Grozdankina kćerka Ranka Popović, koja je molila majku i sestru da kod nje prespavaju, ali su one i taj poziv odbile, jer ne žele da ostave stoku.

Opštinska uprava Kotor Varoši odobrila je Jerosimovićima jednokratnu novčanu pomoć. Dopremljeni su im hrana i higijenske potrepštine.

"Doneli smo im ono što im je u ovom trenutku najpotrebnije, kako bi lakše podneli ove teške trenutke. Cilj nam je da ovoj porodici obezbedimo krov nad glavom", izjavio je Nedeljko Glamočak, zamenik načelnika Kotor Varoši.

(MONDO)


 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Vesti ~ -> ~ Arhiva - Vesti ~ -> Grom spalio kuću Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon