www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Vranjska Alapaca-Jos malo smeha
Strana 1, 2  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Smehotresno odeljenje ~ -> ~ Čitanje i smejanje ~
::  
Autor Poruka
SrebrnaTresnjica011
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 40

Datum registracije: 14 Jul 2004
Poruke: 4277

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Avg 26, 2004 7:28 pm    Naslov poruke: Vranjska Alapaca-Jos malo smeha Na vrh strane Na dno strane

Studensko pismo


Dragi moji roditelji, eve prodje tri meseca od kako se
upisa na ovj fakultet, a od tg se nesmo ni culi, pa resi da vi napisem nekoliko reda.

Dok ovoj pismo citate, vodite racun da ve niki ne ometa,mnogo je vazno da ste sami dok ga citate.

Sve je dobro pocelo.Jedino pre dve nedelje dobi potres mozga, ido na neku zurku (veselje) pa mi jedn dade neke pilule, a ja da ne ispadnem seljanka popi gi, sapleto se na stepenice i utepa. Secam se doduse sve kako je bilo a i fala Bogu nadjo si moje dzopke te se obuko, inace bi me golu u bolnicu odveli.

A, ne vi reko onomad promeni i stan, ne mogu vise da zivim u studenski dom, mnogo je glasno. Sad zivim kod jednog momka koji radi na benzinsku pumpu.On je mnogo dobar i mi ocemo da pravimo svadbu.Za datum se nesmo jos dogovorili, ali mora da pozurimo jer sam ja trudna.

Da dragi roditelji, ja cu da dobijem dete. Osecam se dobro samo mi se mnogo spije, od ovej tablete sto gi uzimam protiv infekciju sto gu od Hasana zakaci. Doduse, neje on kriv, ja sam morala da pazim.

Ce vidite, ima da zavolite Hasana, neje zavrsija skolu, ali je resija da otvori burekdzinicu, naravno ako ja dobijem kredit. On ne moze da dobije kredit jer bija je u zatvor pa ne mu davav, to se zove diskriminacija.

Tato, sas tebe ima da se slaze, i on se interesuje za politiku. Uclanija se u tri muslimanske partije, u jednu je presednik jedn mnogo bogat covek Bin Ladin, doduse ima bradu ko nasi ******i, ali na glavu nosi neki bel sesir. Ne znam bs mnogo sto tam rabotiv, jer uvek moram da idem kad se skupljav.

Pre neki dan sam morala da ga uzmem iz policiju, i svaki put se odusevim kad vidim, kako policajci odma ucutiv kad on pocne da prica. On se stvarno ponosi sas mene i vika da sam po ubava sas maramu (moram da gu nosim, takv je obicaj) nego njegove druge zene.

Ete sg ste videli sto je sve MOGLO da se desi, zatoj ne slusajte mnogo ovej alapace sto nista pametno nemav da radiv, nego od zavist sto gi deca nistanesu zavrsili, samo nas studenti ogovarav.

I jos nesto da vi kazem, Ustavno pravo sam polozila a na sociologiju padna.

Puno ve pozdravlja i voli vasa cerka.

Posaljite u nedelju po Borisava malka przenicu i cvarci, a i neki dinar neje lose.


 
SrebrnaTresnjica011
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 40

Datum registracije: 14 Jul 2004
Poruke: 4277

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Avg 26, 2004 7:28 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Mita Tatabit se preselija u Nemacku


Ete, sedim i preturam po ovuj moju glavu kako nauci da pisem cirilicu? Da neje ovj Bilgin ne bi ni naucila, uzede te mi nacrta i ja nauci. I u tuj cast resi se da vikam drustvo da proslavimo, nese uci cirilica svaki dn.
Reko da ispecem jedn but od onoj prase sto se jadno smrzna u zamrzivac ( i toj smo kupili), uzedo jednu gajbu pivo, neje onoj nase ubavo al ce prodje i onakoj ce dodjev Beogradjani, oni ne znajev pobolje. Bez kominjak ne moz da prodje, i toj imam.
Izvadi cis bel carsav, da ne pricav tam kako Vranjanci jedev na goli astali, moje ubave case (original kristal iz Femu, sto gi kupi kad dinar pade pre deset godine, on pa ko da je nekad i bija vredan), tanjiri poredja, viljuske turi tek takoj, sas prsti ce jedev, ljutenicu, trljenicu i klucanicu sam jos jutros napravila, sg samo da dodjev.
Da gi docekam kude Mitu Tatabita alias Alapaca kafance.
Oni ko da su od ulicu namirisali, zatrcali se, skinase kaputi, pa odma vikav:
„Kam rakija?“
Auu ko da nesu celu godinu jeli i pili, a onomad bevu kude mene na punjene paprike. E sto su ti Beogradjani!
More malka se i uvredi, nema ni cvece ni bombonjera! Kude li su oni ucili cirilicu i Bonton?
„Eve bre ne kukajte, i rakija, (a i viski kupi kude lopovi) i sto vi dusa pozeli ko kude Mitu Tatabita.“
Pa udarise na ljutenicu, ali oces ne znajev oni da su paprike iz Vranje a ne iz Leskovac blage, ljuto brate, sve gi dim na usi izlazi, Krsiv onuj pogacu i macav po zejtin sto se but pekja i sve vikav:
„uf, uf sto je mori ovj, ubavo ali otrov?, a meso puter, jes da malka mirise na zagoreno al nema veze.“ A ja se mislim, pa kude ste zapeli, neje ovoj „Hotel Jugoslavija“ nego Nemacki Mita Tatabit, ima da jedete, placete i jos da trazite.
Gleda, gleda ovuj katastrofu, pa se pomisli da sednem i ja sve ce izedev alamani, em trud onolki a gladna ce ostanem. Pusti gi trubaci, pa si Boga mi sedna i ja da jedem, a komsije neka uzmev po dve kriske leb pa neka facav dim po hodnik.
A vi sto cekate? Ajte ima za svi! Kude Mitu Tatabita niki neje ostaja gladan pa nece ni kude alapacu!
 
SrebrnaTresnjica011
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 40

Datum registracije: 14 Jul 2004
Poruke: 4277

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Avg 26, 2004 7:29 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Sex (ju sto me spopdna)
cita na jednu diskusiju kako su ovija naši srpski petlovi najbolji ljubavnici. Njina šema je udjev u kokošarnik izaberv si najbolju kokošku, ripnev na nju, ocerupav vu neko perce, iskljujev tek toliko da se kaže da su nesto radili i šepuriv se po kokošarnik ko da su medalju zaslužili, što li.

Ete i onj nas Koce, ubavu ženu ima, Nedeljka, jes da je postara od njega nekoliko godine, ali domacica, cuva deca, pere, pegla i još na pijac ide da prodava, sve u kucu da unese.

A on se švaleriše sas koju stigne.Vikav išja je po Evropu, putovaja, pare zaradjivaja i jedno deset deca napravija. Bruka. Šepuri se ko naš pevac, udvaraja se nema na koju, vikav sve gi imaja, kupovaja gi pokloni, pisaja pesme, pa kako i nece,

Nedeljka radi a on na švalerke alimentaciju placa. Pa bar da placa, nego ga iz nekoliko države juriv za pare.

A on gi sve lže, kako treba da se razvede, kako ga žena ne razme, on ostaja sas nju samo zbog deca. More ostaja sas nju što ga sve procitale pa isfrljile nadvor, što ga jadna Nedeljka uvek vrca, narod da se ne smeje, što bez nju ni leb nema da jede a kamo li švalerke da izvodi po kafane.

Pa kad se nešto pomislim red je bija od ovej njegove švalerke na ženu mu cvece i bombonjeru da vu kupiv i pošaljev, da neje ona bila ne bi ni ovj petlicko na nji ripaja, i deca pravija. Koj ce gi sg izdržava?

Pa Nedeljka, pri onija njeni i drugi deca da rani.

Ja da sam na njeno mesto, isfrljila bi ja toj još odavno, tam kude je mazan pesme pevaja i deca pravija, tam sg i corbu neka kusa.
 
SrebrnaTresnjica011
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 40

Datum registracije: 14 Jul 2004
Poruke: 4277

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Avg 26, 2004 7:30 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Protekcija (kako to lepo zvuci)

ili prevedeno na naski „debela veza“. Debela veza koja ima dubok dzep da u njega stane malka povise. Rupa bez dno.

Otidna u opstinu da izvadim pasos, sabajle rano, da uvatim red (ostalo ni u krv jos od bonovi). Dodjo pred kancelariju, pita lepo koj je poslednji da znam kd sam ja na red, izvadi pletivo da prekratim vreme. More dolazise ljudi, ulazise neki unutra, pa izlazise, nit prvi nit po red. Svi cutiv pred mene. Cutim i ja. More bidna 12.00, otidnase opstinari na pauzu, ko da su pa nesto radili. Zavrto sas glavu, a toj je kude mene opasno, odma mi zivka radi.

Vrnase se oni, ja ni pet ni sest, udjem unutra. Oni me gledav belo.

„Ovoj su moji dokumenta, treba da idem u Nemacku treba mi pasos. Kd da dodjem po njega?“

Sekretarica izbuljila plavci u mene ko da je videla Milojka sto umre proslu nedelju, Bog dusu da mu prosti, pa kao ne vu je nesto jasno.

„Gospodjo, pa ne moze to tako. Morate da sacekate na red!“

More puce mi crno pred oci, ko onomad kad me motika udari u celenku, pa se razvrza.

„ Na koji mori red? Pa ja cekam od sabajle da se ovija vasi poznanstva izredjav, da gi preko vezu pasosi zavrsite, da ispijete kafu sas nji i u solju da gi pogledate,da vi dzepovi napuniv i oci na nas zamzev. Sto mislis mori ti? Dosla si ovde noge da krstis ili dizas, neje moje da sudim, ali nemoj od red da mi pricas. Ti si za red cula iz novine, al u njega nesi stojala. More da te je muz ti videja kako se ovde mazno smeskas videla bi ti sto je red i poredak. Nego ja nemam, pa za toj ti nesam ni interesantna, a da sam ti donela punu krosnju jajca i malka sirenje vikala bi me prva da ulegnem. Pasos da mi zavrsite da ve u novine ne dadnem!“

Frlji onej dokumente na astal, ona se ucrvenela pa sve zamuckuje, okrena se zalupi vrata i izlegna.

More da je jos nesto rekla ne bi vise pundju pravila u ruke bi gu nosila. Takoj sam se naljutila.

Odotle otidna kude doktora, pritisak mi ripnaja, oci sam iskolacila ce utepam nekoga. Ulegna, ono ko da kude nas nema zdravi, toj se oklembesilo, pobelelo i pozelenelo, al ne od boles nego od cekanje. Lele majke!

„ A bre ljudi pa dodje li neki od vas na red od jutros?“
„Ne mori, samo ovija sas vezu“

Tuj se jos vise naljuti, kapka krv u mene vrije, samo sto ne pocne iz oci da mi teci.

„More ne moze toj takoj. Kude Tita veza, kude MIlosevica veza, pa ovoga Djindjica smo kobajagi mi postavili, narod, e pa ne moze veza da bidne.“

Zapnem i ulegnem , sestre sednale za astal i prepricav si ko na pijac. Kafa pred nji, cigare u pikslu, zadimile ko u kafanu, ma samo me pogledase. Jedna vika:
„Sacekaj“
„Koga mori da cekam? Da pogledate i u solju? Da frljite karte i da bajete u pasulj? Ma ne cekam mori nikoga, da me pregledate pre nego nekoga utepam, pre nego sto pocnem da frljam stolice i astali na vas! I kako ti na mene „sacekaj“, ovce li si sas mene cuvala? Vikajte doktora da me pregleda da ve sutra vas ne pregledjujev na ortopedsko, ruke i noge ima da vi iskrsim!“

Vidose one da se ja ne salim, poripase od stolice, jedna okrena solju te se iskrsi, a toj neje na arno, pa pocese da me smirujev.

„Polako gospodjo, pa odmah ce vas doktor pregledati, nismo znali da ste hitan slucaj, polako ne ljutite se.“
„Ko je mori hitan slucaj? Ja? More hitna ce ve zbira jos malka! Sram da ve je od ovija starci napolje sto se povijav od bolovi, roditelji moz da vi bidnev, od Boga da se krijete i na ulicu da ne izlazite.“

Dodje doktor dok ja jos onakoj zaduvana kunem.
„Polako gospodjo, polako, sta je sa vama?“
„Sto je sas mene? Sto je sas vas? Koj ve placa? Da neste orali i na masine radili, pa proizveli nesto? Na nas znoj i muku platu primate, krosnje sas jajca vi svaku subotu donosiv, i plavi koverta u dzepovi gurav, i pa vi malka. Kozu gi oderite pa gi lecite. Nista mi neje, vi ste mi na zeludac sednali pa nikako kroz moji creva da nestanete“

Te se okrena i dom otidna! Dva acisala popi, legna da se od ovuj demokratiju odmorim

More neka mi jos neki kaze mi smo vlast birali! Veza sas duboki dzepovi gu je birala a ne narod!
 
SrebrnaTresnjica011
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 40

Datum registracije: 14 Jul 2004
Poruke: 4277

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Avg 26, 2004 7:30 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Serbiancafe

Vikase me drugarice onomad da idemo u kafic. Mislim se sto li cu pa ja tam, a i nemam sto da obucem, onaj aljina od Nedeljkovu svadbu, omalela a i neje bs za kafic, al ajde ce idem.
Spremi se, namaza oci i turi karmin, namirisa se malka da zalicim na zenu.
Ete gu Danica, vidim pogletkuje me pod oko.

"Kude si se mori spremila?"

"Pa li u kafic"

Vidim ja nesto neje na arno kad me takoj pituje, mora da sam se mnogo namazala.

"Aaa toj li. Ne mori Zlato, ce idemo na Serbian cafe"

Kakv li je toj kafic, mislim se, kad na njega ce se kacujemo, mora druge cipele da obucem, koj znaje kude je toj, sigurno kude Przar negde.

Upali ona onj televizor sto Borisav svaku noc u njega bulji i tipka po onej dirke.

"Zlato, mi cemo u virtuelni kafic, na diskusije, da pricamo sas ljudi"

Lele majke ovaj neja bs kako treba, ima si ona podstanara u glavu. Kako mori da pricamo sas ljudi na televizor?Al nista ne reko, ce mi se smeje.

"Evo vidis, ovde dolaze ljudi iz Kanadu, Svedsku, Svajcarsku, Italiju, celu Srbiju i mi se tako dopisujemo"

Kakv li je toj kafic kad iz daljinu ljudi dolaziv, i kolko li toj kosta ck iz Kanadu da dodjev. Da se dopisujemo? Pa na sestru mi nesam napisala pismo ima deset godine, a ona oce da se dopisujem sas ljudi iz inostranstvo. A i kako kad ja jedva i ovj srpski natucujem a kamo li neki stranski jezik. Nece ovoj na dobro da izadje, vidim ja.

"Evo vidi, sas svi se ja dopisujem"

Pogleda, kad imam sto i da vidim. Sve neki imena sasavi, kakvi li su toj kumovi kad na deca ovakvi imena davav. Kuku meni te *****ela(ovoj dete mora da mnogo bombone jede), Piolin, Sef(na ovoga mu je tatko sigurno neki direktor), Kuca (Boze me oprosti poceli deca ko kuciki da se vikav)osmeh(ovoj neje plakalo kad se rodilo nego smejalo), wd41(na ovoj mora tatko da mu je bija partizan), JMP(ovoj je stransko dete), Dozvolite da se obratimo ( pomisli se sto mu je od toj ime a sto prezime) Medena (mora da je u med rodjena, svasta Boze) i sve gore i gore.

Mislim se jadna Danice, zatoj se nesi ni udala,sas kakvi se dopisujes, bolje deca da nemas, koj znaje kako bi se oni vikali? Kutre ili Dzivdzan? Prekrsti se i zapljuva da me takoj nesto ne snade.

A i sas Borisava ima da vodim na diskusiju, da ga pitam ja sas koga on tam prica, poceja je da mjauci ko macor u februar. Koj znaje sto mu davav da pije. A i dzepovi imam da mu pretresem, moz drogu uzima, daleko bilo.

Presedna mi kafic i pijenja, more kakvi izlasci, dom ima da si sedim i rucni rad da radim. Ene milje si ne zavrsi od njihovu diskusiju. I sto pa pricav? Ovoj pogoleme alapace od mene, sve oni znajev, a od skolu da gi neki pita cutiv ko mulci.

More i ovj svet ide naopacke.
 
SrebrnaTresnjica011
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 40

Datum registracije: 14 Jul 2004
Poruke: 4277

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Avg 26, 2004 7:31 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ljubavno pismo na jednoga Vranjanca

Draga moja neprežaljena Marijke, muka me je naterala da ti napisem ovoj pismo ss iskreni reci.Uzedo plajvaz , zaostri ga na bickiju lizna ga a iz srce i iz glavu potekose osecanja kroz plajvaz pravo na ovuj artiju, malko je doduše mrsna artija jer bo tatkomi u njuma mota dorucak, kad podje na rabotu.Kad jutre ne nadje artiju ima kucu na glavu da obrne. Ali ja sam gu eve žrtvovaja za tebe, da ti iskažem moja duboka osecanja, a pocistu artiju u kucu nemamo.

Eve , nešto me strecna prs na desnu nogu , onoj malecko pršce, pa se seti kako smo prošlu nedelju bili na komšisku svadbu, pa k`d me ti nagazi ss štiklu na onoj malecko pršce na koje vec nekolko godine imam kurje oko, svitke mi podjoše na oci , a ono prosto mi beše milo, sto me nagazi.Da beše neki drugi, utepaja bi ga kako kuce u lojze, al ti me t`koj nežno otpasa, da sam posle tri d`na krivija, ja krivim a ono milo mi , a i pršce neje više kako je nekad bilo, nadulo se kao burilo pa cuvaj bože, ne mogu ni cipelu da obujem, kao i ono ti se raduje.

Ne znam zašto juce ne dodje u Trandafilsku bašcu, kako sam ti porucija, pa da izedemo zajedno lubenicu sto sam gu njeknja ukraja na pijac, ako i jutre ne dodješ moram sam da gu izedem, jer bo ce skape, a zašto posle na primer pretrpe onolki stra dok sam gu kraja da ide u provaliju a voleja sam da dodješ i ti, da ti otkršim najbolji ražnj, pa kad gu zacapamo a voda ni teci niz bradu, iijjjjj.


Trebala si mori da dodješ Marijke, ovakoj tužno mi beše bez tebe , dok sam te cekaja, dremaja sam kako buva na kuce, obesija sam bija ulj kako star pet`l, pa gledam u mesec a on se iscerija na mene, pa mi doodese da ga tresnem da mu svitke iskociv, ko na mene k`d me ti s`s štiklu nagazi na kurje oko,mislim na onaj malecak prs, pa se seti što mi je mesec kriv što ja imam npr. kurje oko . Seti se na naš sastanak od prošli put, mesec ti beše osvetlija lice i grudi a ja te od radost cuvna u obraz a ono puce k`ko flasa od kiselu vodu, k`d se otvara onakoj pa `k. A ti uštrepta kako magarica u trnje a obrazi ti rustiv crveni kako bulke u žito.

E moja Marijke, mori Marijke mnogo ti me seksualno utepuješ ti mene, dodji mori jutre da nemaš oci, što si takva, ja znam da je tatkoti ljut na mene, pa kad prodje pokraj mene izbulji oci kako žaba u palamudu a što sam ja kriv, na primer što on neje mogja da proda vašu krivu kobilu na pijac. Marijke mnogo si mi falicna cel noc mislim na tebe, pa odim po kucu kako samovila, pre neku noc ili d`n takoj šetam po kucu a ono t`mnina pa k`d se spna od tronošku sve sam nos ogruljija od zid a na oko ovolika m`snica. Majka mi je dva d`na turala na oko i na nos kromid da izvuce utepotinu, lego t`koj sas kromid pa se mislim majku mu što ti je ljubav, covek moze glavu da izgubi, ali ne mi je bilo žal. Ima mnogo toj još da ti kazujem, moje ljubavne muke sto ne može na ovuj artiju da stanev, da nemaš oci dodji jutre na naše staro mesto u Trandafisku bašcu.

Kad se kuce uz drvo kacuje povuci ga za rep pa ako pocne da vije toj ti moje srce kroz kuceško vijenje ljubav porucuje. Tvoj zauvek i zanavek NIKODIJA!
Eh što ti je ljubav,od ovakvu ljubav i konj lipcuje a ne covek.

Ps:citaj što pol`k mozeš
 
SrebrnaTresnjica011
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 40

Datum registracije: 14 Jul 2004
Poruke: 4277

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Avg 26, 2004 7:31 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Prodje i ovaj godina ...

Eve jedva se rastrezni, od sabajle samo pijem rasolnicu, al ne pomaga, prepilo se!

A i kako neće? Jedva dočekamo da vu na ovuj staru godinu vidimo ledja, da gu otpratimo u nepovrat, da se nikad ne vrne i povrne. Kude je otišla tam da ostane, na moji vrata nikad da ne čukne više!

Došla Danica sabajle da me polazi, napunila šake sas sitne pare, orasi, bombone, neli takoj je red, al mislim se mogla mesto sitne i neku artišku da frlji, neje na odmet. Tuj nalete i Djoka komsija, drugar na Danicu, ne li i on student, pa Ivan-Piroman, Milenka i Verče, more cel komšiluk.

Sednasmo, Borisav skuvaja grejanu rakiju, prinese pitije, cela kuća smrdi na bel luk, ne li dobar je za pritisak, a vikav ni za onej muške rabote neje loš, ladno pečenje i domaće vino, pa kad razvrzasmo, noć ne ufati u ogovaranje.

Em se napismo pa, em se najedosmo, a Boga mi i iskidasmo od smejanje.

Kad je Djoka razvrzaja priču, potepasmo se pred klozet, Bože me oprosti da se ne uneredimo tuj od smejanje.

"Lele Zlato, išja sam za doček u Novi Sad, kude drugaricu mi od fakultet. Majka mi spremila polutku, pet kila vino, i ja onakoj natovaren ko starejko kude njuma. Da je Mitke živ rekja bi: "Eh, Stambolke Redžepovice, mori, žalna pesmo moja! Stari Redžep na put, a ja kude njuma. Ciganka me vodi. Ciganka na kapidžik ostane da čuva i pazi, a ja kude njuma, gore u odaje. I toj hajdučki!"

More ulegnem ja, nese sramujem, ona ubava, što jes jes! Neko aljinče obukla, namazala se sas ratničke boje, smeška mi se još na vrata, a mene me prodjose neki žmarci, lele Majke! Oči sklanjam oni se pa nakude njuma vrćav, tolko ubava! A u vrv oči me gleda i sve se nekako posmeškuje. Vido ja sabajle kafu kude njum će pijem!

Otidnaše gosti, ona se nekako snebiva, al vika kasno ti sd da ideš za Beograd.

More mislim se ne bi išja ni da je porano!

Moja Zlato sramota da zalazim u detalji, al sabajle domaćica kafu u krevet, osmeh na usta nemestila, a aljinče preko stolicu prefrljeno, na mene oči frljila pa ne gi skida, ja onuj šoljku sas kafu uzedo u ruku, a ruke mi se tresev, snaga me napuštila, zamalka da gu rasipem, a još kad ona sedna pored mene, popari se kad srkna gutljaj. Živ sram me izede.
Neteja da vu kvarim dn, al bubrezi mi otpali od onj njen dušek!"

More mislim se dal od dušek il od rvanje, nese znaje, al ajde sg, što vika Djoka neće ulazimo u detalji!
 
SrebrnaTresnjica011
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 40

Datum registracije: 14 Jul 2004
Poruke: 4277

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Avg 26, 2004 7:32 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Kalajdžija, Žaba & CO.

Otidna jučer kude kalajdziju da vidim završija li je kazan za rakiju, dve godine ga popravlja i još ga neje završija. On'j moj Borisav neće da se raspravlja, ne li po cel noć žmijev kude Čave u kafanče, pa da ne gubi prijatelji. More mislim se kakvo mi je toj prijateljstvo kad me dve godine maje sas neki njegovi izgovori. Te zena mu bolna, te majka mu bolna, kuću zidaja, kola popravljaja, sd ako kaze da mu se i kuče Čapa razbolelo, ja će ga dokrajčim da se ne muči.

Kude nas pa napadaja sneg, onoj što ostalo od asfalt zamrzlo se, teše si glavu rascepim od lizganje.

Otidna tam, ono narod čeka ko u frizernicu pred Božić. Ne mož do kube da pridješ malka da se ogreješ na ov'j lad. More pogura se ja, neli jaka sam u ruke, te se malka povrna.

Frljim oči okolo mene, kad vidim Žaba mesar se nešto truća, raširija ruke ko bokser u ring i pcuje li pcuje. Naćuli uši da čujem na koga se izdira, kad vidim Nikodiju, žena mu nešto zbori.

More on zapenija pa nit čuje, nit Boga moli.

"Koja si mori ti od red da mi zboriš? Ja sam ovde došja rabotu da završavam, nemam ja vreme vas domaćice da čekam i laf da činim. Ti imaš vreme da čekaš, i onakoj ništa ne rabotiš, samo preklapuješ sas onuj Zlatu i Danicu po cel dn!"

More kad ču da me mene spominje gurna se kroz gužvu, pa pred njega.

"Što peniš bre Žabo? Ne me prozivaj i ne mi vodi čes. Ja ako zborim imam što i da reknem, a ti si zamantaja sas tej pačavre od ruke ko da ćeš nekoga da biješ!? Ne se rčkaj sas mene, ja sam lka i na jezik i na ruku, ce manem ima te sas zemlju sastavim"

Lele kad on ču kako ja pretim pa se okomi na mene, da neje kalajdžija naišja Kosovski boj u dućan!

"Polk bre ljudi svi će dođete na red, polk!"

"More kakav red i poredak? Žaba došja na mene od red da mi zbori? On će mi na mene kaže koj preklapuje po čaršiju! Još pcuje žene po dućan!? More da mu je žena ovde ne bi smeja da pisne, našja na nas da ni soli pamet. Idi bolje tam u mesaru pa šamaraj polutke što si gi obesija na čengele i na nji gi se deri, one ti neće reč povrnev, a ne na pošten narod što u red čeka!"

Tuj se naljuti pa preko vrata, zabravi i kalajdžiju da pitam za kazan.Aj toj i nekako nego teše glavu da rascepim na ulicu kad se oklizna, al toj ću da mu na Žabu nakalemim u subotu, meso kad kupujem za Božić .
 
SrebrnaTresnjica011
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 40

Datum registracije: 14 Jul 2004
Poruke: 4277

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Avg 26, 2004 7:33 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Namcor

Danica dosla iz Beograd, pa me vikala na neku zabavu. Ne li ona od kako je u Beograd, zena se obrnala za 360C, ne znaje da prica vranjanski, pocela da krsi onej beogradske bandere, da se frlja sas padezi i jos da me ispravlja.

Vika :" Zlato pa nemoj tako da pricas, bas je to glupo, mislice da si nepismena!"

" Pa li ja tolke godine u Vranje, pricam si onakoj kako sam naucila, svi me razbirav, umem da pisem i citam, zasto ce pomisli neki da sam nepismena?"

"Da, ali te ljudi iz mog drustva ne razumu, tako da ja uvek moram da prevodim"

"Pa koj te tera? ja te nesam molila da mi bidnes prevodilac, a ni u toj tvoje drustvo da me vodis. A tija sto sto su do jucer obijali vranjsku kaldrmu, isli na pijenje i jedenje kude varnjanci, do jucer su znali da zboriv vranjanski a sg zabravili? I ti isto! Od kako si otisla u Beograd ne znajes jednu kasvetnu da prozboris, samo se saplicas i drzis mi predavanje kako ja da zborim? poludela li si ti mori, ili te tam u Beograd raniv sas nesto te si postala tolko pametna?"

"Ti si Zlato bas namcor!"

Lele ona na mene takoj da mi kaze? Ja namcor? More neje ona videla sto je namcor. Na tuj zabavu u neki "Play" ima ga jedn i vika se Namcor! Stoji na vrata,onakoj namrsten, stra da te uvati. Cim ulegnes on ti dade neko krsce, Boze me oprosti, on ce me krsti, samo te gleda sas onija podbuli oci, koj znaje sto ti misli. Tuj ti oni vodiv neki razgovori, golemi pa razgovori. Koj sto je napravija, koj koga je ogovaraja,koj kude je isja i ako neki cuti, ovj Namcor dodje uzme mu onoj krsce i kaze mu 10 min ga je kaznija. lele Boze kude se ja prevari te ovdeka dodjo?
Okrenem mu se ja na njega, pa kad sam pocela da zborim on samo sto se neje za glavu ufatija.

"Ti li bre na mene ce mi davas krstovi, ti ce mi odredjujes k'd ja da zborim a k'd da cutim? More znas li bre ti ja koja sam? Pa mene ne moz moj Borisav da mi kaze sto ce rabotim, ti si se nasja zgebce jedno zakon ovde da mi izigravas? Pa ovoj neje bilo ni Milosevic kad ni je presednik bija! ja bre na pijac k'd izlegnem da prodavam sirenje ne smejev ni onija sto kupujev rec da mi prozboriv, sto od nji zivim, te ti ce me zajebavas ovde!?"
Istruca se ja, on me gleda ko da je vampira videja izbori na neki jezik, ja ga nista ne razbiram. S'd dal od ljutnju ili mi se Boze me oprosti, svest pomutila, ja nista ne razbiram!

Otud pobrgo dotrca Danica, te me malka u stranu povuce i poce da me smiruje, zbori ona al ja nista ne cujem, sevam sas oci nakude njega i redjam mu celu familiju na kup!

Tek jedno deset minuta, dok se ja sabra, cujem gu ovuj Danicu...

"Zlato mori, pa li ovj nista ne razbira, dzabe ti pricas on samo engleski znaje, smiri se zeno, on samo raboti njegovu rabotu, ovoj je mori chat, a on je bot, masina mori..."

Pogleda, pogleda, vidim obrukala sam se, al' jedno je sigurno, Danica pocela vranjanski da zbori, neje zabravila, te me toj utesi.

Kude god da otidnes, od svoje poreklo ne begaj, jer svi kad si otidnev samo ti je toj ostalo!
 
SrebrnaTresnjica011
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 40

Datum registracije: 14 Jul 2004
Poruke: 4277

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Avg 26, 2004 7:33 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ni golubovi nesu sto su nekad bili!

Dosja mi brat od cicu na gosti. Putovaja jadan 36 sati, ko da je na Mars leteja! Izmucija se u onj' Niski autobus, jedva sam ga prepoznala. Tri d'na mu je trebalo da se povrne.

Pricaja ni je kako se proveja u Nemacku. Vika sto je ubavo, sto je cisto, al gi golubovi ne valjav! Am'n zasto pa golubovi?

"E more Zlato, neje za pricanje! Bruka i sramota. Otisja sam da uplatim ne li loto. Vikav 8 miliona evra za subotu. Jes' da sam spremija pare da si kupim poklonciki na deca, al ajde moz me sreca ovj put pogodi. More da sam znaja sto me ceka ne bi ni dolazija!"

"Tam'n stana pred kiosk, namesti kosulju, da izgledam ko gospodin, kad me nesto pukna po glavu! Pukna, pukna, te se rasprska na sve strane, obnevide! Oplasi se da neje neka bomba puknala te mi se krv sliva niz oci, poturi se da se sakrijem, ne li da ne me utepav... Kuku majke!
K'd se povrna od onj' prvi sok, okrenem se, te podigna glavu na gore, a ono jed' golub, mamence li mu ja njegovo svapsko, gleda me u vrv oci i smeje se! Smeje se, Zlato ko covek! Te da dograbim neki kamen pa da ga smknem na dole, da mu ja kazem kude se vrsi nuzda.
More Zlato, sramota me da pricam. Ovoj nesu ko nasi golubovi, ovija uranjeni, debeli pa gi i nuzda takva, golema! More ubava kosulja, onomad mi gu Cane krpija, bese se na dzep icepila, al napravija majstor ko da je nova. Upropasti gu golub, dzep nese ni vidi, ko da ga je Srba moler sas cetku mazaja! Tolko me ukaskaja! More od onuj sramotu, ne znajem dal' da se cistim dal' da se cudim.
Kude nas golupciki , s'oprostenje, nuzdu kad praviv fatis maramce te se obrises, od ovoj ovde peskir ne moz me obrise, sas sto li gi raniv da mi je da znam? More kad se pomislim, kakvi golubovi takvi i ljudi, ko i kude nas, kude nas su samo politicari debeli, obcan narod u dzivdzani ce se pretvori, kakve su ni plate, dobro i da vrsimo nuzdu.
Takoj ti ja Zlato, uplati loto, potrosi si 10 evra, a od sve toj dobi g....!!"

E moj brate, dom da si sedeja, sd bi imaja i 10 evra i cistu kosulju, jer golubovi kude nas nosiv postu a ne istrisav se na prolaznici!
 
SrebrnaTresnjica011
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 40

Datum registracije: 14 Jul 2004
Poruke: 4277

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Avg 26, 2004 7:33 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Beogradsko pismo

Dobi onomad pismo od drugaricu mi, tri d'na mi je trebalo da ga rastumacim! Ne ga je pisala na neki strani jezik, proveri ja, ido kude Hadzinikolica, ne li covek sudski tumac, reko moz' je na engleski ili nemacki pisan. On covek vika neje, na beogradski!

Mislim se, pa nesam ja u skolu ucila beogradski, a neje ni ona! Vranjanka bre! Otisla u Beograd i odma se pogospodila, vranjanski zabravila, usla vu prasina od beogradsku kaldrmu u mozak, pa posuntavela. Pisuje pismo, a niki ne znaje da ga desifruje.

Eve vidite sami.

„Cao Zlatice,

evo me na nekoj treskavici kod blokeja, upoznala sam ga u privdzi dok se klackala do faksa. Bas je cool! Odmah me smuvao da izduvamo jednu hasku cigaru i ja promasim faks i osvanem na Kukuriku Hil u njegovoj gajbi.

BiiiiP te, otkacio seldzuk divizn, nakupilo se tu nekoliko njih iz pasivnih krajeva, sve neke brze ruke Srbije, cepa se mutis uz obaveznu travu, ma ubili se totalno! Bila i neka njegova sajmusa, Zlatice neces verovati, pa ona je bre pravi skrndelj, utripovala se i meni baca niskusu, KBSZ! Otkacim je ja, dok si rekla keks! Ona ce meni da provaljuje fazone a'la bapska magija! Otkasirala sam je odmah i otisla ti ona Ford tabanusom kuci.

Blokej i ja ti se onda zavalimo do daske i padne ti tu dobro ispitivanje Postojnske jame!! Trebalo mi dva sata da se resetujem. Ma bio cool fes!

Isparlacemo se kad se budemo videle.

Tvoja Zvezda Danica“

I ja se raspita na sve strane, ne li ima nasi deca studirav po Beograd, te mi pomognase da rastumacim ovija hijeroglifi.

Takoj nauci jos jed'n jezik! Beogradski. Da mi je neki pricaja kako nasi Vranjnci po Beograd ziviv, da se jadni po gajbe sastajev i travu mesto cigare pusiv, da nemav sto da pijev nego neki buckurisi i da gi neke seljacke divizije sviriv ja moje dete ne bi tam pustila!

Danica cim dodje u Vranje, ja na rucak ce gu vikam, a i Hadzinikolica da ni prevodi!
 
Maja S.
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 43

Datum registracije: 18 Jun 2005
Poruke: 1570

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Avg 04, 2005 12:50 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

E, super su, bas sam se lepo nasmejala. Samo ima tu jos neke reci koje su se mogle prevesti na vranjanskom.
A odakle je "Tresnjica"?
Pozdrav. Maja

_________________
"Strast je zaludjenost nekom osobom, želja za nekim...Kada strast prodje na svetlo izlazi ljubav. Jer ljubav znači voleti nečije mane, dok STRAST voli vrline..."
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Smehotresno odeljenje ~ -> ~ Čitanje i smejanje ~ -> Vranjska Alapaca-Jos malo smeha Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2  sledeća
Strana 1 od 2

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon