www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Brand
Strana 1, 2  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Hardware ~ -> ~ Arhiva - Hardware ~
::  
Autor Poruka
popdraganus
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 39

Datum registracije: 17 Nov 2004
Poruke: 5

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Mar 03, 2005 10:45 pm    Naslov poruke: Brand Na vrh strane Na dno strane

Koji je povama najbolji Brand za racunare, Dell, IBM, FS, . . . .

 
Iwan
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 42

Datum registracije: 25 Dec 2003
Poruke: 279
Mesto: Frankfurt/nemacka

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Čet Mar 03, 2005 11:19 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

IBM
 
gujic
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 13 Mar 2005
Poruke: 2

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Mar 13, 2005 3:05 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

IBM definitivno ali su oni digli ruke od biznisa sa prodajum PC-a
 
N_E_R_O_N
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 44

Datum registracije: 09 Mar 2005
Poruke: 920
Mesto: B_E_O_G_R_A_D

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Jul 22, 2005 11:34 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja na ovde naposlu imam FS mada nisam nešto zadovoljan.

_________________
...i tako dan za danom pred kockastim ekranom...
 
Vaxter
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 39

Datum registracije: 27 Sep 2004
Poruke: 605
Mesto: Šimanovci

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Jul 22, 2005 1:38 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

hp - Desktop, IBM i FS Serveri...

_________________
I'm gonna make him an offer he can't refuse
 
zmaster1911
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 37

Datum registracije: 19 Maj 2005
Poruke: 436
Mesto: Cape Town

southafrica.gif
PorukaPostavljena: Ned Sep 04, 2005 3:48 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Custom built naravno...

_________________
[img]http://img276.imageshack.us/img276/690/zm504yb.gif[/img]
 
hoho
Banovan!

Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 41

Datum registracije: 23 Mar 2005
Poruke: 1381
Mesto: Ja nisam odavleee

zimbabwe.gif
PorukaPostavljena: Ned Sep 04, 2005 4:23 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Dell je najsigurniji,s garancijama,servisom,svime!Ne koriste ga dzaba,sve velike firme,i svugdje u svijetu prodajom je no.1!Mada sam ja za ono By MENE Wink ,sha ja sastavim znam da valja Smile

_________________
Krvave oci,krvave noci,krvavi pogled,kroz staklo te gledam,u njemu se topim,u krvi oci sklopim....krvavo srce moje.....

"Pobjeci od svega ustvari je lako,ako zazmuris jako i pusti da te vjetar nosi polako,bas ovako!"

Ja sam,sto nisam!

Pitanje mora biti pitano!
 
Car Dusan-Silni
Administrator i domaćin
Administrator i domaćin



Godine: 56

Datum registracije: 09 Jun 2002
Poruke: 7770
Mesto: Kraljevo / Frankfurt

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Sep 04, 2005 4:46 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Na ovu temu imam samo da kazem sledece:

da DELL-a necu da kupim nikaad u zivotu a ako mi ga daju za dzabe jos cu im ponuditi da im platim da mi ga NE daju......

Glupo zvuci kad kazem to a odmah iza toga kazem da DELL ima jako jako dobar kvalitet i fenomenalne konfiguracije, ali razlog moje izjave je nekim ljudima (Sanjica, Nesa) jako dobro poznat jer sam u skorijoj proslosti imao jedan jako neugodan susret sa DELL-ovim racunarom.

Inace sklapam vise od 10 godina racunare i uvek sam kupovao, sto kaze hoho, konfiguracije "ByME". Sklapam racunare (kao i vecina od vas) za manje od pola sata, al ovo sto sam doziveo sa DELL-om je bila jedna katastrofa o kojoj sam mogo i knjigu da napisem.

Da ne duzim sad ovde, necu vam pricati u detaljima sta je bilo, samo cu reci da kad kupujete DELL morate da znate i to, ako hocete da upgradeujete nekad tu istu konfiguraciju, da ste maltene 100% vezani za DELL-a i da morate da kupite njihove komponente.
Hteo sam u DELL-ovo kuciste da ugradim drugu maticnu plocu, a to nema teorije, posto oni imaju kucista koja su radjena ekstra po njihovim zahtevama. Orginal konfiguracija je imala 1 GB DDR2 RAM-a a ploca u slobodnoj prodaji ne postoji koja podrzava vise od 1 GB DDR2 tako da je decko izvisio za GB jako dobrog rama. Pored toga sam morao da kupim i drugi cooler za procesor post nisam mogo da ugradim plocu p sam morao da kupim i drugo kuciste a cooler od DELL-a ne pase, i tako je to islo sve jedno za drugim, a kad je doslo do toga da DVD-citac i DVD-rezac ne funkcionisu na drugim plocama osim njihovim, onda je to kod mene prevazislo sve granice......

Da neko pokusava dfa veze musterije za njegove proizvode je sasvim normalna stvar, ali to sto oni rade, to je preteralo sve, ali sve granice......

Na kraju sam iskoristio samo dva 160 GB HDD-a i nista vise od tog kompjutera............

Al sam ga probao pre nego sto sam ga rastavio, Intel-ov 3.2 GHz procesor sa 2 GB DDR2 RAM-a.......... konfiguracija boli-glava, ali ipak mi je pokidao svaki zivac tako da sam bio jako srecan kad je covek doso i izneo mi ga iz kuce inace nebih garantovao sto bi se desilo s njim da je jos malo bio kod mene....... Evil or Very Mad

_________________
Obavezno procitajte [ Pravilnik ] i [ FAQ ] pre nego sto postavite pitanja.
Preporucujemo: [ Naša multimedijalna baština ] sa forumima [ Fontana zelja ], [ MP3 Riznica ], diskusije o [ Domacoj muzici ], ili za ljubitelje [ Strane muzike ] a naravno i sve o [ Online radio domaci.de ].
Opustite se na forumima kategorije [ Zabava ] uz jednu [ Trac partiju ] ili se poigrajte na [ Igrama bez granica ].
I naravno da ne zaboravimo jednu od najvecih [ Download baza ] narodne i zabavne muzike EX-YU estrade sa preko 15.000 mp3 fajlova.


 
Vaxter
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 39

Datum registracije: 27 Sep 2004
Poruke: 605
Mesto: Šimanovci

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Sep 04, 2005 11:56 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Uh...
Prichaj mi o nezgodama sa Dell-om...
Nikada Dell... Sad

Btw.
To shto oni imaju primat na trzisht je ipak zbog nekish stvari koje je hohorekao, a to je shto daje najbolje uslove placanja, garancije i kompletne podrshke...
To je ono shto je velikim kompanijama vazno.
Naj pojedince to ne zanima.
Mi samo zelimo mashinu koja ce dobro da radi.
Bash nas briga shto dobijamo max godinu-dve garancije i servisa kao i nikakvu tehnichku podrshku.
Koji ce nama to.

Velikim kompanijama treba!
Oni traze garanta koji sme da tvrdi da se vazni podatci te kompanije nece izgubiti, kao i da ce platiti odshtetu za moguce novchane gubitke uzrokovane kvarom opreme...

_________________
I'm gonna make him an offer he can't refuse
 
hoho
Banovan!

Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 41

Datum registracije: 23 Mar 2005
Poruke: 1381
Mesto: Ja nisam odavleee

zimbabwe.gif
PorukaPostavljena: Pon Sep 05, 2005 12:02 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

E potpuno te razumijem Dobri Smile Smile ,jer prijatelj je imo isto iskustvo,a za to sam znao i prije njega Smile kako ucjenjuju,jjer znam da cak imaju ugovor,recimo sa poznatim kompanijama,kao sto su INTEL,ASUS,HP i ostali da rade specijalne dijelove samo za njihove konfiguracije,koje nece moc na drugim,i onda si automatski vezan za njih,ko novorodjence za sisu Smile nazalost,to je cinizam velki,al eto,to je ta era kapitalizma i komercijalizma,uvali-zavali!Dell sam cisto spomenuo,jer su u pitanju bile,gotove konfiguracije,a oni imaju bas jake,i u pitanju su bili brand-ovi Smile ,ja licno ne volim nikakve brand-ove i gotove konfiguracije,jer je to macka u dzaku,jedan dio extra ugrade,uz 5 fush!Zakon je Made By Mene Smile

_________________
Krvave oci,krvave noci,krvavi pogled,kroz staklo te gledam,u njemu se topim,u krvi oci sklopim....krvavo srce moje.....

"Pobjeci od svega ustvari je lako,ako zazmuris jako i pusti da te vjetar nosi polako,bas ovako!"

Ja sam,sto nisam!

Pitanje mora biti pitano!
 
Vaxter
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 39

Datum registracije: 27 Sep 2004
Poruke: 605
Mesto: Šimanovci

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Sep 06, 2005 11:16 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ipak!
Made by me zna da ima mnogo problema!
Nisu ipak iste konfiguracije koje sklopi ne od nas, koliko god dobo poznavali materiju, i tim inzenjera...

Imaju brand-ovi svojih prednosti...

ajde sklopi mi laptop ili pocket pc... Wink

_________________
I'm gonna make him an offer he can't refuse
 
Car Dusan-Silni
Administrator i domaćin
Administrator i domaćin



Godine: 56

Datum registracije: 09 Jun 2002
Poruke: 7770
Mesto: Kraljevo / Frankfurt

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Sep 07, 2005 12:19 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Vaxter je napisao/la sledeće:
.......................
ajde sklopi mi laptop ili pocket pc... Wink


To je nesto drugo, a ovo sto si pre toga napisao, da nije isto sklopiti komp neko od nas ili tim inzinjera, tu se bas ne slazem....

Sta oni to drugo sklapaju u kompove?
Koriste standardne ploce kao i mi (Asus, ABit, MSI, Gigbyte......), koriste iste graficke kao mi (ATI, GF...), koriste iste procesore kao i mi (AMD, Intel), i da ne idem sad dalje..... znaci komponente su im sve ise kao i nama, a da kod njih tehnicari sklapaju, pa nebih bas reko da im se to isplati... pre bih reko da im sede neki "indijanci" ili studenti i sastavljaju konfiguracije koje im oni kazu da sastavljaju...... i onda nalepi nalepnicu FujitsuSimens, DeLL ili sta znam ja sta jos... s tim sto sam do sad samo DeLL-a video da stvarno radi nesto za sebe (da mu rade za njega) a ovi mozda samo kucista imaju radjena za sebe da se po tome poznaju......

Tako da ja tu ne vidim nikakvu razliku dali sklopili to mi ili oni... jedino sto oni odmah znaju da ako kupujes intela sa slotom 775 ili kako vec bese onaj, da za tu plocu OBAVEZNO ide DDR2 memorija i PCIe graficka karta, a ja to recimo nisam znao dok nisam kupio pa mi covek prodao pogresno i morao da idem da zamenim........

To su jedino te "sitnice" koje oni znaju bolje od nas, a sta je u kucistu unutra, to nije nista drugacije nego sto bi svako od nas mogo da sastavi........

_________________
Obavezno procitajte [ Pravilnik ] i [ FAQ ] pre nego sto postavite pitanja.
Preporucujemo: [ Naša multimedijalna baština ] sa forumima [ Fontana zelja ], [ MP3 Riznica ], diskusije o [ Domacoj muzici ], ili za ljubitelje [ Strane muzike ] a naravno i sve o [ Online radio domaci.de ].
Opustite se na forumima kategorije [ Zabava ] uz jednu [ Trac partiju ] ili se poigrajte na [ Igrama bez granica ].
I naravno da ne zaboravimo jednu od najvecih [ Download baza ] narodne i zabavne muzike EX-YU estrade sa preko 15.000 mp3 fajlova.


 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Hardware ~ -> ~ Arhiva - Hardware ~ -> Brand Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2  sledeća
Strana 1 od 2

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon