www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Da li smo zaista sleteli na Mesec?
Strana 1, 2, 3, 4, 5, 6  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Riznica tajni ~ -> ~ Svemir ~
::  
Autor Poruka
Annabel_Lee
ஐ NaUgHtGeLiC ஐ
<b>ஐ NaUgHtGeLiC ஐ</b>



Godine: 41

Datum registracije: 02 Feb 2005
Poruke: 30310

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Mar 18, 2007 12:06 am    Naslov poruke: Da li smo zaista sleteli na Mesec? Na vrh strane Na dno strane

Zapravo, da li su Amerikanci zaista sleteli na Mesec?

Naime, malopre sam gledala dokumentarnu emisiju 'Teorija zavere' na ovu temu koja je pružila mnoštvo argumenata u korist postulata da je sletanje na Mesec vešto fabrikovana laž Rolling Eyes

Nikada se ranije nisam bavila ovim pitanjem, ali nakon ovoga Arrow

- zastava koja leprša na vetru (na Mesecu gde gravitacije nema)

- različiti pravci senki na fotografijama (na Mesecu gde je jedini izvor svetlosti Sunce)

- više nego dobra vidljivost astronauta na fotografijama dok su u senci iako kamere nisu imale blic (po tvrđenju onoga koji ih je napravio)

- nema posledica od zračenja koje tanka svemirska odela ne bi mogla da spreče

...i još mnogo toga...čovek stavi prst na čelo...

A Vi?



_________________
ƸӜƷ Tread softly because you tread on my dreams ƸӜƷ
 
Alexns
Tinkerbell's pixie dust
<b>Tinkerbell's pixie dust</b>





Datum registracije: 10 Avg 2005
Poruke: 30635
Mesto: Movin' back to Wimbledon

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Mar 18, 2007 12:17 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Paaa...ne bi bila ni prva ni poslednja laz kojoo soo izmislili amerikanci tako da me uopshte ne bi coodilo da nisoo sleteli na Mesec...Inace sam cin hodanja po Mesecoo meni apsolootno nishta ne znaci osim goobljenja vremena na glooposti... Rolling Eyes

_________________
If ya can't
beat them
Eat them!
The tears of a clown make the whole world laugh.
 
coco_bill
Zli carobnjak-lingvista
Zli carobnjak-lingvista



Godine: 44

Datum registracije: 22 Mar 2006
Poruke: 33433
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Mar 18, 2007 2:03 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Znate li onaj snimak "izlazak Zemlje" koji je snimljen na Mesecu? Cisto da znate da je Mesec uvek okrenut istom stranom prema Zemlji i da je pomeranje Zemlje preko Mesecevog nebeskog svoda - nemoguce. Zemlja bi, gledano sa Meseca, stajala uvek na istom mestu na nebu. Wink

_________________

ı¤¤¤¤¤¤¤¤ı••••••••••••ı
 
CaCaDoo
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 40

Datum registracije: 06 Mar 2007
Poruke: 74
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Mar 18, 2007 2:18 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Kazu DA Su Sleteli Nemam Pojma

_________________
Biti Il' Ne Biti.Samo Pitanje Je Koga
 
-*-Diva-*-
~mali djavolak~
~mali djavolak~



Godine: 33

Datum registracije: 10 Okt 2006
Poruke: 5070
Mesto: *~najlepse na svetu~*

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Mar 18, 2007 10:57 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

sleteli su.. zasto bi drugi ljudi placali tolike pare da bi zavaravali ceo svet kako su bili na mesecu.. ako mogu da izgrade stanicu u svemiru,u bez gravitacionom prostoru, onda naravno da su mogli i da slete na mesec..
 
kapljica
ULT_RAS-ov Anđelak
ULT_RAS-ov Anđelak



Godine: 40

Datum registracije: 17 Avg 2005
Poruke: 1985
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Mar 18, 2007 12:28 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Prvo, ja Amerikancima ne verujem gotovo nista od vesti sto proslede svetu Confused
Sto se konkretno ove teme tice, ne opterecujem se mnogo da li je istiina ili ne. Citala sam svakakve stvari...i "dokaze" kako je sve laz i objasnjenja za te "dokaze", i svi deluju ubedljivo.
Ono sto meni jedino ide u prilog da jeste istina, nema veze sa tim dokazima. Naime, ne moze se sa zemlje poslati u vazduh ni jedna letelica (bila ona avion ili raketa ili sta vec) a da se to ne prijavi. Ovako velika stvar morala je biti prijavljena celom svetu, i njeno kretanje moralo je biti praceno od strane mnogih drugih, a ne samo Amerikanaca. Zar Rusi koji su veciti "rivali" Americi, ne bi ispratili svaki pokret letelice i ne bi nakon toga bili prvi koji bi jedva docekali da opovrgnu cinjenicu da su ovi zaista bili na Mesecu? Mogu da razumem da je NASA uspela da predje pola sveta, ali Ruse??? Ili je onih 40 milijardi (ili koliko vec) utrosila da podmiti Ruse da cute? Wink Laughing

A opet sa druge strane, pa za te pare da su hteli da laziraju, mogli su da stvar odrade toliko profi da ne bi bilo sanse da postoje ovako banalni propusti.

Na Amerikance mi najvise lici da su oni (za slucaj neuspeha) prvo iscenirali sve na Zemlji u jednoj od silnih proba i priprema, a zatim mozda i stvarno otisli na Mesec, ali se i jedna i druga dokumentacija jednostavno "izmesala" i tako pustila u svet... Wink Ili jednostavno pravi video zapisi i slike nisu bili toliko uspesni kao oni lazni, pa su da bi prica delovala ubedljivije, upotrebili one sa Zemlje, a propusti su samo rezultat nepaznje coveka....
Otisla sam predaleko sa 'sta bi bilo kad bi bilo'... Wink Rolling Eyes

_________________

Kad suze govore, istina razvaljuje
I svaka rec me obori s nogu
To sto si varao, to bih ti oprostila
Al' sto si mene - to ne mogu!
 
Johnny-Delija
Banovan!

Delija Sever - Forever
Delija Sever - Forever



Godine: 41

Datum registracije: 07 Nov 2006
Poruke: 3836
Mesto: Negde daleko,daleko od jedne Zloće iz sazveždja Vodolije,negde tamo gde me ta Zloća neće videti.

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Mar 18, 2007 2:08 pm    Naslov poruke: Re: Da li smo zaista sleteli na Mesec? Na vrh strane Na dno strane

Annabel_Lee je napisao/la sledeće:
Zapravo, da li su Amerikanci zaista sleteli na Mesec?

Naime, malopre sam gledala dokumentarnu emisiju 'Teorija zavere' na ovu temu koja je pružila mnoštvo argumenata u korist postulata da je sletanje na Mesec vešto fabrikovana laž Rolling Eyes

Nikada se ranije nisam bavila ovim pitanjem, ali nakon ovoga Arrow

- zastava koja leprša na vetru (na Mesecu gde gravitacije nema)

- različiti pravci senki na fotografijama (na Mesecu gde je jedini izvor svetlosti Sunce)

- više nego dobra vidljivost astronauta na fotografijama dok su u senci iako kamere nisu imale blic (po tvrđenju onoga koji ih je napravio)

- nema posledica od zračenja koje tanka svemirska odela ne bi mogla da spreče

...i još mnogo toga...čovek stavi prst na čelo...

A Vi?


Zastava ne ''leprša na vetru'' već je izgužvana i tako stoji jer nema vetra.Da su je ispravili ona bi opet ostala kako su je ostavili(ne bi promenila oblik).

Astronauti su pored Sunca kao izvora svetlosti koristili reflektore i svetla od svemirske kapsule sa kojom su sleteli na Mesec.

Astronauti nisu morali baš da koriste blic na kameri,jer okolina gde su se nalazili nije bila ''zamračena'',a drugo postoje i fotografije,koje su astronauti snimali u raznim filmskim studijima,posle leta na Mesec,što i nije tajna.

Skafanderi astronauta su bili dovoljno ''debeli'' da zadrže svemirsko zračenje.Nisu baš bila toliko tanki.

Na Mesec se dugo nije letelo,prosto jer nije bilo ''interesa''.Šta smo ispitali,ispitali smo,za sada je to dovoljno.

_________________
Fan of Maria Kirilenko

Bože,meni tako malo treba
Ispod ovog svetog neba.
Topla postelja
I njena oka dva...
 
kapljica
ULT_RAS-ov Anđelak
ULT_RAS-ov Anđelak



Godine: 40

Datum registracije: 17 Avg 2005
Poruke: 1985
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Mar 18, 2007 11:56 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Citat:
Astronauti su pored Sunca kao izvora svetlosti koristili reflektore i svetla od svemirske kapsule sa kojom su sleteli na Mesec.

Ja sam procitala negde da je KAO Nasa rekla da nije korisceno nikakvo dodatno osvetljenje. Vec kao objasnjenje navodi ne znam sad tacno koji procenat svetlosti od Sunca koja se reflektuje o tlo Meseca, kao i sto se konkretno "osvetljenih" astronauta tice, bela odela koja rade isto...Ko ce ga znati sta je tacno od toga...

_________________

Kad suze govore, istina razvaljuje
I svaka rec me obori s nogu
To sto si varao, to bih ti oprostila
Al' sto si mene - to ne mogu!
 
Johnny-Delija
Banovan!

Delija Sever - Forever
Delija Sever - Forever



Godine: 41

Datum registracije: 07 Nov 2006
Poruke: 3836
Mesto: Negde daleko,daleko od jedne Zloće iz sazveždja Vodolije,negde tamo gde me ta Zloća neće videti.

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Mar 19, 2007 12:29 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

kapljica je napisao/la sledeće:
Citat:
Astronauti su pored Sunca kao izvora svetlosti koristili reflektore i svetla od svemirske kapsule sa kojom su sleteli na Mesec.

Ja sam procitala negde da je KAO Nasa rekla da nije korisceno nikakvo dodatno osvetljenje. Vec kao objasnjenje navodi ne znam sad tacno koji procenat svetlosti od Sunca koja se reflektuje o tlo Meseca, kao i sto se konkretno "osvetljenih" astronauta tice, bela odela koja rade isto...Ko ce ga znati sta je tacno od toga...


Da,ali bez obzira na sve,pri sletanju moraju da postoje svetla na svemirskom brodu koja bi osvelila mesto na koje se sleće.

_________________
Fan of Maria Kirilenko

Bože,meni tako malo treba
Ispod ovog svetog neba.
Topla postelja
I njena oka dva...
 
coco_bill
Zli carobnjak-lingvista
Zli carobnjak-lingvista



Godine: 44

Datum registracije: 22 Mar 2006
Poruke: 33433
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Mar 19, 2007 3:47 am    Naslov poruke: Re: Da li smo zaista sleteli na Mesec? Na vrh strane Na dno strane

nick1982 je napisao/la sledeće:
Zastava ne ''leprša na vetru'' već je izgužvana i tako stoji jer nema vetra.Da su je ispravili ona bi opet ostala kako su je ostavili(ne bi promenila oblik).


Gresis. Da su je ispravili ona bi lagano "pala" dole jer Mesec ipak ima gravitaciju. Wink

_________________

ı¤¤¤¤¤¤¤¤ı••••••••••••ı
 
Johnny-Delija
Banovan!

Delija Sever - Forever
Delija Sever - Forever



Godine: 41

Datum registracije: 07 Nov 2006
Poruke: 3836
Mesto: Negde daleko,daleko od jedne Zloće iz sazveždja Vodolije,negde tamo gde me ta Zloća neće videti.

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Mar 19, 2007 11:48 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Da,Mesec ima gravitaciju,ali 6 puta manju od Zemlje,tako da je potrebno mnogo vremena da bi zastava pala.Oni su se slikali čim su uzeli zastavu,nisu se ''nameštali pola sata'' za slikanje pošto su boravili svega dva,tri sata na Mesecu.A drugo ima još jedna stvar.Mnogi astronauti su se slikali po raznim filmskim studijima pa su ih slikali u skafanderima,a u pozadini je prikazivana površina Meseca.Još jedna stvar:ljudi na Mesec nisu sleteli samo jednom,sletali su više od 10 puta u periodu od 1969. do 1972. godine.I plus što je u današnje vreme moguće stare fotografije tako dobro obraditi da one izgledaju mnogo kvalitetnije.Nemoguće je izvesti foto montažu i simulirati spuštanje na Mesec,ako nema snimaka i fotografija sa površine Meseca(ne mislim na snimke i fotografije površine Meseca snimane sa visine,već mislim na snimke i fotografije snimane na samoj površini Meseca),ako se zna da nijedna letelica osim kapsule svemirskog broda Apolo 11 nije pre toga sletela na Mesec.Znači prve fotografije direktno sa površine Meseca su snimili ljudi,a ne nekakva sonda.Jesu oko Meseca kružile razne ruske i američke svemirske sonde,ali nijedna pre gorespomenute letelice nije sletela na Mesec.

_________________
Fan of Maria Kirilenko

Bože,meni tako malo treba
Ispod ovog svetog neba.
Topla postelja
I njena oka dva...
 
Annabel_Lee
ஐ NaUgHtGeLiC ஐ
<b>ஐ NaUgHtGeLiC ஐ</b>



Godine: 41

Datum registracije: 02 Feb 2005
Poruke: 30310

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Mar 19, 2007 4:39 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Citat:
Zastava ne ''leprša na vetru'' već je izgužvana i tako stoji jer nema vetra.Da su je ispravili ona bi opet ostala kako su je ostavili(ne bi promenila oblik).


Slažem se sa kolegom coco_bill-om, na čuvenom snimku se jasno vidi da ona nije izgužvana, a u slučaju gravitacije na Mesecu, koja je, je l da slabija od Zemljine, nikako ne bi mogla da stoji onako kako je stajala, ima se utisak kao da duva vetar, ona se vijori Rolling Eyes

Citat:
Astronauti su pored Sunca kao izvora svetlosti koristili reflektore i svetla od svemirske kapsule sa kojom su sleteli na Mesec.


NASA je potvrdila da nije korišćeno dodatno osvetljenje.

Citat:
Skafanderi astronauta su bili dovoljno ''debeli'' da zadrže svemirsko zračenje.Nisu baš bila toliko tanki.


O5, NASA i mnogi znalci su potvrdili da je, u skladu sa tehnologijom toga doba, materijal od koga su bili napravljena odela (naveli su vreste materijala, ne mogu sada tačno da se setim) bio preslab i da nikako nije mogao da izdrži radijaciju na koju se nailazi u jednom od prstenova oko Zemlje. Svi astronauti su se vratili bez ikakvih posledica.

Rusi to navode kao razlog zašto se nisu usudili da idu na Mesec.

Citat:
Na Mesec se dugo nije letelo,prosto jer nije bilo ''interesa''.Šta smo ispitali,ispitali smo,za sada je to dovoljno.


Nema interesa? U svemiru nema interesa? Gde ga onda pa ima Rolling Eyes ?

Btw, ovo nisu svi argumenti Wink

- ispod letelice nema kratera od sletanja

- snimci površine zemljišta (krateri identični onima na Mesecu, oblik, raspored) u jednoj vojnoj bazi u USA se apsolutno podudaraju sa snimcima sa Meseca, čak i sam speaker poredi tlo Meseca sa nekim krajevima u USA

- na nekoliko snimaka horizont i raspored kamenja je isti, iako speaker navodi da je to 2. dan posete Mesecu

- u pozadini nema zvezda

I citiraću Gorana Kujundžića sa sajta PCTV

'Ukoliko se na kraju osvrnemo na nedavno okončanu NASA-inu svemirsku misiju koja je u poređenju sa spuštanjem na mesečevu površinu relativno niskog stepena složenosti, a koja se za malo okončala sa Grešku na ovoj slici pronađite sami!tragičnim posledicama, postavlja se pitanje kako je pre više od 35 godina u praktično manuelno doba, samo uz primenu nepouzdanih analognih komponenti posada Apollo-a 11 uspela da izvrši visoko komplikovanu misiju sletanja i uzletanja sa mesečeve površine.'

U svakom slučaju, savetujem da pogledate dokumentarac, onda će vam biti jasnije o čemu pričam Wink

_________________
ƸӜƷ Tread softly because you tread on my dreams ƸӜƷ
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Riznica tajni ~ -> ~ Svemir ~ -> Da li smo zaista sleteli na Mesec? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2, 3, 4, 5, 6  sledeća
Strana 1 od 6

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon