www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Problem~Windows crash?
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Hardware ~ -> ~ Arhiva - Hardware ~
::  
Autor Poruka
dreams
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 33

Datum registracije: 27 Jun 2005
Poruke: 352
Mesto: Paviljoni!

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Okt 10, 2006 12:00 am    Naslov poruke: Problem~Windows crash? Na vrh strane Na dno strane

E imam veliki problem, pre neki dan palo ciscenje racunara, i fino ja ga otvorim i ocistim, nisam nesto posebno brljaom i upalio racunar, ali kada sam ga upalio, on je jedva usao u win i posle 3 sec se restartovo

Kada se ponovo poceo dizati zavrsi ono ucitavanje windowsa, i odjednom se na blic upali plavi ekran na kome pise nesto vendor koliko sam mogao da procitam i reset...i opet sve ispocetka.

Ja formatiram hard instaliram win, i sve shljaka fino, ali opet pocne da se baguje racunar...reset ukoliko ne rukujem njime desetak sekundi po paljenju racunara, sam se ugasi u sred programa, pa se resetuje itd.

Poslao sam report Microsoftu i oni su mi odgovorili

------------------
Hard disk drive error detected

Thank you for submitting an error report.

Problem description

Windows was temporarily unable to read your hard disk drive. This problem is general in nature and unfortunately we are unable to determine the specific cause of the read error from the error report. In most cases this problem is temporary and can be ignored; however, if the problem is occurring repeatedly we recommend you follow the additional troubleshooting steps in this article.

Common causes of this problem include:
Large file transfers from secondary media to local hard drive
Power loss to hard disk drive causing inconsistent data sectors
Problems entering Hibernation or Standby Mode
Hard drive lag caused by filter drivers, such as virus scanners
Bad connection cables, or misconfigured master/slave settings

Additional troubleshooting steps

The following steps are provided as general troubleshooting steps and may or may not prevent the problem from reoccurring. If you can not resolve the problem using the steps below or are uncomfortable performing the following actions, we recommend you contact your computer manufacturer for assistance.
Back up your files and folders immediately to prevent potential data loss. Review the article 320820 to learn how to backup your data.
Run a hard disk drive error checking utility. Review the article 315265 to learn how to run a hard disk drive error checking utility.
Contact the manufacturer that sold you your hard disk drive for support options.
Re-seat or replace the drive cables.
Consult your computer documentation or contact your manufacturer for proper drive hardware settings.

Note: As a general rule, Microsoft recommends you backup your files on a regular basis in case of any unexpected hardware failures.

--------------------

Jel moze neko da mi pomogne

P.S. prekontrolisao sam da mi se nije izvukao neki kabal iz harda, ali nije, provericu ponovo...

POMOZITE PLZ

pozz


 
rizmal
Lanin Sicilijanac
Lanin Sicilijanac



Godine: 40

Datum registracije: 27 Maj 2005
Poruke: 8742
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Uto Okt 10, 2006 2:21 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

a da ti nije otisao ide kabl?
Ili kako si ga briso nisi valjda nekom krpom ili ususivacem ili jos gore vlaznom krpom sto je uradio moj drug.Jer pamucne krpe i usisivac proizvode elektro-staticki elektircitt koji je poguban po komponente....
znaci ako nije to vidi dal si sve dobro povezao znaci hd dal je kabl dobro uboden i s dr str(jer si pogledo na hd-u)tj na ploci.a pri bootovanju dal ti ispisuje neku gresku na ekranu de ti pokazuje koji imas cpu i koliko imas rama.posto sam ja imo slican prob kad mi je otiso ide kabal koji je u mom slucaju povezivao dvd-r/rw pa je brljao pri radu dok nisam zzamenio kabl....

_________________

....tvoj i u dobru i u zlu....
 
Zoran_Karavla
~ Beli mišOv ~
~ Beli mišOv ~



Godine: 38

Datum registracije: 18 Avg 2002
Poruke: 661
Mesto: NS

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Uto Okt 10, 2006 5:41 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Proveri sve kablove da li su dobro ukljuceni, i da li su dobri u opste, da nije neki negde u prekidu ili tako nesto. Dobro ih pregledaj. Zatim, izvuci IDE kablove iz ploce iz HDD-ova i optickih uredjaja, i ponovo ih lepo ubodi. To isto uradi i sa kablovima za napajanje.

Ne znam sta bi drugo moglo da bude, jer problem je 99% do kablova ili HDD-a.

_________________
 
nadrealist
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 36

Datum registracije: 16 Apr 2006
Poruke: 23
Mesto: Metković

croatia.gif
PorukaPostavljena: Sre Okt 11, 2006 3:36 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

vjerovatno ti je kabel negdje otišao probaj zamijenit sa drugim pa vidi jeli onda sve šljaka
 
dreams
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 33

Datum registracije: 27 Jun 2005
Poruke: 352
Mesto: Paviljoni!

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Okt 11, 2006 8:20 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Kablovi su dobro ispovezani, cistio sam ga cetkicom, a onda sakupio sve to u jedan cosak, i malo usisao usisivacem na najslabije.

Evo sada sve fino shljaka, bez ikakvih problema samo mi on stalno vrsi na podizanju racunara scan disk jedne stare particije koj je prezivela crash.

jedino me muci sada taj scan disk...
 
NenadS
Administrator i domaćin
Administrator i domaćin



Godine: 39

Datum registracije: 01 Avg 2002
Poruke: 6568
Mesto: Oreškovica

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Okt 11, 2006 8:28 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Skeniraj hdd da vidis da li ima bad sectors, pa ako ima... lepo kupi drugi, posto je to jedino resenje...

_________________
Pozdrav, Nenad ® !
 
rizmal
Lanin Sicilijanac
Lanin Sicilijanac



Godine: 40

Datum registracije: 27 Maj 2005
Poruke: 8742
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sre Okt 11, 2006 9:29 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

NenadS je napisao/la sledeće:
Skeniraj hdd da vidis da li ima bad sectors, pa ako ima... lepo kupi drugi, posto je to jedino resenje...
nije bas jedino resenje...
@dreams
Pomocu Spinrite -a 6 mozes da oporavis HD i veruj mi radi jer ja imam 1 od 80gb koji je totalno puko i uspeo sam da ga pokrenem i oporavim pomocu gore navedenog programa...

_________________

....tvoj i u dobru i u zlu....
 
hoho
Banovan!

Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 41

Datum registracije: 23 Mar 2005
Poruke: 1381
Mesto: Ja nisam odavleee

zimbabwe.gif
PorukaPostavljena: Sub Okt 14, 2006 2:34 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

pokusaj ga stavit kao slave device, pa vidi kako reaguje, ne mora znacit da je do diska, moze da je i do ploce, jer mi se isto desilo, na svim plocama 1 disk hoce, jedino na epoxovoj ne i ne Wink!

udji u safe mode, F8, pa vidi prijavljuje li tu istu gresku, pa ga onda restart i pokreni! Vidi da ije sta uletilo u bootsector, odskeniraj ga nekim alatom za sken boot sektora!

Firmware skini svog diska, pa ga probaj s novim firmwareom postaviT!

Napisi naziv diska, da znam o cemu je rijec?

Ako je seagate imas njihov diagnosti tool dobar i za setup diska takodjer sluzi, pa mos s njim probaT!

otidji na site proizvodjaca i skini te stvari Wink

_________________
Krvave oci,krvave noci,krvavi pogled,kroz staklo te gledam,u njemu se topim,u krvi oci sklopim....krvavo srce moje.....

"Pobjeci od svega ustvari je lako,ako zazmuris jako i pusti da te vjetar nosi polako,bas ovako!"

Ja sam,sto nisam!

Pitanje mora biti pitano!
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Hardware ~ -> ~ Arhiva - Hardware ~ -> Problem~Windows crash? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon