www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Overclock - Da ili Ne?
Strana 1, 2, 3, 4, 5, 6  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Hardware ~ -> ~ Arhiva - Hardware ~
::  
Autor Poruka
kymma
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 11 Dec 2005
Poruke: 22

indonesia.gif
PorukaPostavljena: Ned Okt 08, 2006 5:34 pm    Naslov poruke: Overclock - Da ili Ne? Na vrh strane Na dno strane

po meni treba mnogo izbegavati da se radi over, jer jednostavno da je kartica predvidjena da radi vishe fabricki bi je podesili.

Kada se radi over onda kartica radi 150% umesto 100% tako da u 99% slucajeva desava da opandrkne, bilo da je graficka ili MB.

Jer ako opandrke, onda si napravio vishe stete nego koristi, i skuplje ce da te izadje nego da si prodao staru i kupio neku novu bolje Smile)


[Edit by Zoran_Karavla: Teme sa naslovima tipa: Hitno, Pomoć, Problem, Da li i slične, treba maksimalno izbegavati! Naslov teme mora da odgovara njenom sadržaju i da ga barem delimicno opisuje. Konsultujte se sa Pravilnik-om.]


 
rizmal
Lanin Sicilijanac
Lanin Sicilijanac



Godine: 40

Datum registracije: 27 Maj 2005
Poruke: 8742
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pon Okt 09, 2006 8:44 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

e pa gresis.Sve kartice ili procesori mogu da rade na vise.Kao i motor kod automobila.E sad zasto su zakljucane na toj frekfrenciji to je zato sto je na datoj najbolji odnos snage i zagrevanja (da ne bi podizali ccenu komponenti usled jaceg hladjenja samim tim i zamrsenije proizvodnje).A koliko ces ti da dizes CPU ili GPU zasvisi od tebe.Npr preporucljivo je ne ici dalje od 10-15%.Al ja sam npr prethodni CPU(athlon 2400+ sa radnih 1.899GHz digo na 2.3Ghz-bio je otkljucan i nabavio sam jak i dobar kuler) a onda sam ga teska srca prodo i uzeo thorton 2800+,koji po defaultu radi na 1.93GHz a ja sam ga digo na 2.4GHz mada sam ga probo i na 2.5 i radio je super al posto sam ja u potkrovlju i jako je leti vruce nisam teo da ga forsiram.Nazalost zakljucan je pa ne moze vise od 2.5...Al planiram da najdalje do novaka da predjem na 64-bitni 939 soket tako da nece jos dugo biti kod mene.Sto se tice GPU imam Eagle N-Vidia N6600 256mb i uzo sam za nju thermaltake a1919 kuler.I npr njena default frekfrencija za GPU CPU je 400 ja sam digo na 500Mhz a za GPU Memoriju 500 a jaa sam digo na 570MHz.I sve radi ko podmazano vec godinu dana.A razlika se definitivno oseti.Bitno je samo da ne preterujes i da kad pristupis over kloku pazis na temp i stabilnost.JHer najbrze nije i najbolje.A sve ove slabije kartice su ustvrai jace samo sjebane pri proizvodnji pa npr ona koja se pravila kao 256mb varijanta al mem je crkla naegde na 180-om mb proizvodjaci joj zakljucaju mem na onih ispravnih prvih 128mb i tako nastaju 128-o mb kartice i sl.Znaci to ti je isto ko i sa kolima .Sve moze da bude brze i jace al to je na tebi da uradis.Znaci ako se uzmu dobri i kvalitetni kuleri nemas frke s overklokom i naravno ako ides na stabilan OC a ne da vadis dusu komponentama i da ne gledas temperaturu i ostalo sto proizilazi iz OC-a tako ces naravno uvek spaliti komponente....

_________________

....tvoj i u dobru i u zlu....
 
hoho
Banovan!

Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 41

Datum registracije: 23 Mar 2005
Poruke: 1381
Mesto: Ja nisam odavleee

zimbabwe.gif
PorukaPostavljena: Sub Okt 14, 2006 2:46 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Zasto da ne, sve sto nudi masina vise, treba iskoristit! Normalno overlock nije za igranja, prije svega obezbjediti prvo dobro hladjenje masini, 2 do 3 kulera po mogucnosti, ja imam 3, i dizo sam barthonov 2500 + xp box do maximuma, i mogu reci da je to 1 od najjacih amd-ovih 32.btnih processora , naravno morate paziti na stabilnost sistema, te napon fino nastimat,a za to imate upustva sva , koja dobijete uz maticnu kad je kupite, znaci sam proizvodjac vam daje mogucnost i pomaze kako to da uradite, jer je vec testirano prije! Prema tome svakako da, bez imalo straha Wink

toliko Wink

_________________
Krvave oci,krvave noci,krvavi pogled,kroz staklo te gledam,u njemu se topim,u krvi oci sklopim....krvavo srce moje.....

"Pobjeci od svega ustvari je lako,ako zazmuris jako i pusti da te vjetar nosi polako,bas ovako!"

Ja sam,sto nisam!

Pitanje mora biti pitano!
 
S*A*S*A
Alll rights reserved
Alll rights reserved





Datum registracije: 27 Maj 2004
Poruke: 13969
Mesto: Srbija

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Okt 21, 2006 12:39 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Evo i ja sam mog bivseg Pentium 4 D 805 klokovao do maksimuma i to je bilo 4,2 Ghz ali nije nije to to . Morao sam da kupim kuler koji skoro skuplji bio od samog prozesora i na kraju krajeva malo je bolji bio u BanchMarku nego moj obicni 3,0 Ghz .
Plus sto im se zivot skraciva mnogo.

Tako da sam na krajeva kupio Intel Pentium 4 HT Prozessor 3,6 Ghz, LGA775, 2048KB, FSB800

i kosta me je prilicno ali sam zadovoljan.

NAj gore je sto sad izbacivaju P4 sa Dual Core 2 i rastu mi zazubice da ga opet menjam ......do sada sam mogao da odustanem jel uvek se setim toga za sta mi uopste komp treba .

Po mome je to klokovanje budalastina i pre nego sto cu to ponova raditi kupicu odmah dobar prozesor .

Da odgovorim na Hohov citat da je sve testirano.....

U pravu si da jeste ali ima seljaka koji kupe prozeror o kojem su citali u nekom testu i uz njega neku maticnu plocu ( Motherborad ) ali to nije taj iz test i na kraju krajeva kukaju sto je nesto riknulo.

Tako da preporucujem svima da prvo prover sta im treba i tek onda krenu sa takvim stvarima Wink

_________________
 
hoho
Banovan!

Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 41

Datum registracije: 23 Mar 2005
Poruke: 1381
Mesto: Ja nisam odavleee

zimbabwe.gif
PorukaPostavljena: Sub Okt 21, 2006 2:32 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

S*A*S*A je napisao/la sledeće:
Evo i ja sam mog bivseg Pentium 4 D 805 klokovao do maksimuma i to je bilo 4,2 Ghz ali nije nije to to . Morao sam da kupim kuler koji skoro skuplji bio od samog prozesora i na kraju krajeva malo je bolji bio u BanchMarku nego moj obicni 3,0 Ghz .
Plus sto im se zivot skraciva mnogo.

Tako da sam na krajeva kupio Intel Pentium 4 HT Prozessor 3,6 Ghz, LGA775, 2048KB, FSB800

i kosta me je prilicno ali sam zadovoljan.

NAj gore je sto sad izbacivaju P4 sa Dual Core 2 i rastu mi zazubice da ga opet menjam ......do sada sam mogao da odustanem jel uvek se setim toga za sta mi uopste komp treba .

Po mome je to klokovanje budalastina i pre nego sto cu to ponova raditi kupicu odmah dobar prozesor .

Da odgovorim na Hohov citat da je sve testirano.....

U pravu si da jeste ali ima seljaka koji kupe prozeror o kojem su citali u nekom testu i uz njega neku maticnu plocu ( Motherborad ) ali to nije taj iz test i na kraju krajeva kukaju sto je nesto riknulo.

Tako da preporucujem svima da prvo prover sta im treba i tek onda krenu sa takvim stvarima Wink


Vidi naravno da nije bolji na testu puno od 3.0, a zbog cega jesi se upitao, frekvencija puno ne znaci kod masine, ako nije uskladjena sa ostalim komponentama, recimo vise rama, koji je jedna od najbitnijih komponenti na ploci, veci fsb, koji ce ic uz tu frekv, jer sa multiplierom 23*175, moras imat jako dobru plocu i ostale komponente, ne znam sta si ti imo, pa ne bi pricao dalje, i zavisi kako hladjenje, naravno da ce sistem biti puno stabilniji uz nekolko VapoChill PE by Asetek water proof coolinga, nego sa nekim shitom, e sad to zahtjeva pare,a ko zeli improvizacije, mora malo i ulozit!

Ja sam testiro jednu masinu, na 4.2 i radi ko ludo, al covjek je ulozio puno puno u nju, zvijer sistem ono, od ploce, rama, hladjenja itd, napajanja itd itd, znaci sve ide jedno s drugim!


O tome vec pricam, Sasa misli se na testiranje proizvodjaca koje savjetuje Wink, i ne moze svako radit overlock ko nema iskustva s tim, onako iz zezancije uzet, mora se malo vise procitat Wink, mada nije neka velka pamet, reko sam vec,sve ima svoje, sta ide uz sta Wink

_________________
Krvave oci,krvave noci,krvavi pogled,kroz staklo te gledam,u njemu se topim,u krvi oci sklopim....krvavo srce moje.....

"Pobjeci od svega ustvari je lako,ako zazmuris jako i pusti da te vjetar nosi polako,bas ovako!"

Ja sam,sto nisam!

Pitanje mora biti pitano!
 
rizmal
Lanin Sicilijanac
Lanin Sicilijanac



Godine: 40

Datum registracije: 27 Maj 2005
Poruke: 8742
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sub Okt 21, 2006 10:26 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

hoho je napisao/la sledeće:
Zasto da ne, sve sto nudi masina vise, treba iskoristit! Normalno overlock nije za igranja, prije svega obezbjediti prvo dobro hladjenje masini, 2 do 3 kulera po mogucnosti, ja imam 3, i dizo sam barthonov 2500 + xp box do maximuma, i mogu reci da je to 1 od najjacih amd-ovih 32.btnih processora , naravno morate paziti na stabilnost sistema, te napon fino nastimat,a za to imate upustva sva , koja dobijete uz maticnu kad je kupite, znaci sam proizvodjac vam daje mogucnost i pomaze kako to da uradite, jer je vec testirano prije! Prema tome svakako da, bez imalo straha Wink

toliko Wink


Citat:
Normalno overlock nije za igranja...

A zasto OC nije za igranja??Interesuje me zasto imas to misljenje.Ja sam moj komp i preOC pa mi je bas super za sve pa i za igrice....
S*A*S*A je napisao/la sledeće:
Evo i ja sam mog bivseg Pentium 4 D 805 klokovao do maksimuma i to je bilo 4,2 Ghz ali nije nije to to . Morao sam da kupim kuler koji skoro skuplji bio od samog prozesora i na kraju krajeva malo je bolji bio u BanchMarku nego moj obicni 3,0 Ghz .
Plus sto im se zivot skraciva mnogo.

Tako da sam na krajeva kupio Intel Pentium 4 HT Prozessor 3,6 Ghz, LGA775, 2048KB, FSB800

i kosta me je prilicno ali sam zadovoljan.

NAj gore je sto sad izbacivaju P4 sa Dual Core 2 i rastu mi zazubice da ga opet menjam ......do sada sam mogao da odustanem jel uvek se setim toga za sta mi uopste komp treba .

Po mome je to klokovanje budalastina i pre nego sto cu to ponova raditi kupicu odmah dobar prozesor .

Da odgovorim na Hohov citat da je sve testirano.....

U pravu si da jeste ali ima seljaka koji kupe prozeror o kojem su citali u nekom testu i uz njega neku maticnu plocu ( Motherborad ) ali to nije taj iz test i na kraju krajeva kukaju sto je nesto riknulo.

Tako da preporucujem svima da prvo prover sta im treba i tek onda krenu sa takvim stvarima Wink

Citat:
Po mome je to klokovanje budalastina i pre nego sto cu to ponova raditi kupicu odmah dobar prozesor .

Uopste nije budalastina,ako znas sta radis i lepo OC ceo sistem onda ces za male pare dobiti dosta brzu masinu,cak nekad i bez pojacavanja hladjenja.Uostallom ventilatore nemoras kupovati u kompijuterskim prodavnicama.Evo ti primer:ja sam u kompijuterskoj prodavnici video jednu 12-icu i kostala je 600din a debljina lopatice joj je bila2cm,a u prodavnici elekeonske opreme kod mene u kraju je za 250din imao dase kupi ventilator 12 cm sa debljinom lopatice 4cm,ali ovaj od 4 cm ne svetli ,nije providan itd.Al zato moze da hladi celu sobu a kamoli komp za raz od ove 12-ice(2cm-600din)koji duva ko 1 jaca 8-ica.Tako da ako znass sta radis mozes malo para da dignes komp nebu pod oblake i da deres i skuplje i jace kompove.....

_________________

....tvoj i u dobru i u zlu....
 
hoho
Banovan!

Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 41

Datum registracije: 23 Mar 2005
Poruke: 1381
Mesto: Ja nisam odavleee

zimbabwe.gif
PorukaPostavljena: Ned Okt 22, 2006 1:23 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Zasto da ne, sve sto nudi masina vise, treba iskoristit! Normalno overlock nije za igranja, prije svega obezbjediti prvo dobro hladjenje masini, 2 do 3 kulera po mogucnosti, ja imam 3, i dizo sam barthonov 2500 + xp box do maximuma, i mogu reci da je to 1 od najjacih amd-ovih 32.btnih processora , naravno morate paziti na stabilnost sistema, te napon fino nastimat,a za to imate upustva sva , koja dobijete uz maticnu kad je kupite, znaci sam proizvodjac vam daje mogucnost i pomaze kako to da uradite, jer je vec testirano prije! Prema tome svakako da, bez imalo straha Wink

toliko Wink

[/quote]Normalno overlock nije za igranja...
A zasto OC nije za igranja??Interesuje me zasto imas to misljenje.Ja sam moj komp i preOC pa mi je bas super za sve pa i za igrice....[/quote]

Hhaha, e sad si me bas slatko nasmijao, "igranje", misli se da nije za sale, da je malo ozbiljnija stvar, ne treba radit ko nema iskustva s tim, mada nije neka velka pamet opet,kao pojam se misli, a s overlockom se inace ne igra-jer nje igrica Smile, igra se s tastaturom ,joystickom hehe, pozz;)

_________________
Krvave oci,krvave noci,krvavi pogled,kroz staklo te gledam,u njemu se topim,u krvi oci sklopim....krvavo srce moje.....

"Pobjeci od svega ustvari je lako,ako zazmuris jako i pusti da te vjetar nosi polako,bas ovako!"

Ja sam,sto nisam!

Pitanje mora biti pitano!
 
GolmanBoki
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 38

Datum registracije: 09 Nov 2006
Poruke: 25
Mesto: Nis

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Nov 30, 2006 12:40 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

treba izbegavati ali ako se bas mora onda sto da ne i to treba raditi vrlo pazljivo
 
Lane25
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 36

Datum registracije: 05 Jul 2006
Poruke: 145

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Dec 01, 2006 12:40 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

zasto da ne
 
rizmal
Lanin Sicilijanac
Lanin Sicilijanac



Godine: 40

Datum registracije: 27 Maj 2005
Poruke: 8742
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pet Dec 01, 2006 1:08 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

GolmanBoki je napisao/la sledeće:
treba izbegavati ali ako se bas mora onda sto da ne i to treba raditi vrlo pazljivo
Zasto izbegavati,tako stedis gomilu para ako znas to da radis...moj komp je kloknut vec godinu ipo u ovoj trenutnoj konfiguraciji a radi 24/7 jer stalno skidam nesto s neta pa mu nista ne fali...

_________________

....tvoj i u dobru i u zlu....
 
limun001
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 44

Datum registracije: 18 Jan 2006
Poruke: 84

croatia.gif
PorukaPostavljena: Pon Dec 04, 2006 1:17 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

treba se paziti sto se radi, jer ako se bas ne razumijete u to onda nemojte ni pokusavati moglo bi nesto da se i zapali
 
Sale_VD
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 33

Datum registracije: 29 Mar 2005
Poruke: 335

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Dec 17, 2006 12:40 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Mislim da ne treba raditi over sa novim stvarima. Ako vec imas procesor ili graficku malo duze i planiras u skorije vreme da kupis novu probaj over. Sve je stvar u zagrevanju pa se tako smanjuje zivotni vek hardware-a. Sam odluci!
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Hardware ~ -> ~ Arhiva - Hardware ~ -> Overclock - Da ili Ne? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2, 3, 4, 5, 6  sledeća
Strana 1 od 6

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon