www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Star Trek
Strana 1, 2  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Ponovo radi bioskop ~ -> ~ TV i serijski program ~
::  
Autor Poruka
sean999666
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 63

Datum registracije: 09 Sep 2005
Poruke: 178

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Sub Dec 24, 2005 12:42 am    Naslov poruke: Star Trek Na vrh strane Na dno strane

Star Trek, Zvjezdane staze, od 1966. do danas , jedan od najuspješnijih frasnšiza u povijesti sedme umjetnosti, originalna ideja tvorca Genea >Roddenberry-a. Kroz 5 igranih,animiranu seriju i 10 filmova serija je stekla ogroman broj obožavatelja.

Evo ih :
The original series - Tos (1966.-1969.)

Serija Star Trek (poznata i kao The Original Series), čiji je autor Gene Roddenberry, premijerno je prikazana u rujnu 1966. godine na američkoj TV postaji NBC. To je bila jedna od prvih sf-serija i definitivno među boljima u to doba. Glavni likovi su bili kapetan Kirk, te Vulkanac Spock i doktor McCoy, a Enterprise se nalazio na povijesnoj petogodišnjoj misiji istraživanja svemira. Serija je trajala samo tri sezone, nakon čega je ukinuta.

The next generation - Tng (1987.-1994.)

Tijekom 1987. godine počinje emitiranje nove serije nazvane The Next Generation. Brod je ponovo Enterprise, ali ovog puta u 24. stoljeću, stotinjak godina nakon Kirkovog. Kapetan Picard, prvi časnik Riker, android Data i ostali istražuju svemir, pritom susrećući Klingonce, Romulane, omnipotentno biće zvano Q, i tako dalje. Serija je trajala sedam sezona.


Star Trek : Deep space 9 - DS9 ( 1993.- 1999.)

Za vrijeme TNG-ove pretposljednje sezone, 1993. godine, počinje emitiranje serije Deep Space 9, čija se radnja događa na istoimenoj svemirskoj stanici pokraj planeta Bajora i crvotočine. Kapetan Sisko, bojnica Kira i ostali doživljavaju razne zgode i nezgode, a uskoro se sukobljuju sa pobunjenicima Makijima te se bore na prvim linijama rata s Dominijem. Serija je trajala sedam sezona, a kritičari su podijeljeni između ove serije i TNG-a oko toga koja je najbolja.


Star Trek : Voyager ( 1995. - 2001.)

Paralelno sa DS9-ovom trećom sezonom, počinje serija Voyager, u kojoj je posada istoimenog broda bačena sedamdeset tisuća svjetlosnih godina od kuće - na drugi kraj galaksije. Zadatak je kapetanice Janeway i prvog časnika, bivšeg Makija Chakotaya vratiti posadu kući u jednom komadu, što im otežavaju Kazonci, Vidijanci, Hirogenci te najopasniji od svih - Borg. I ova je serija trajala sedam sezona.


Star Trek : Enterprise ( 2001. - 2005.)

Nakon završetka Voyagera, počela je serija Enterprise, u kojoj pratimo prvi Zemljin međuzvjezdani brod pod zapovjedništvom kapetana Archera i vulkanske prve časnice T'Pol. Serija je završila nakon četiri sezone borbe protiv Sulibana i ostalih frakcija u Vremenskom hladnom ratu, spriječavanja Ksindija da unište Zemlju te pomirivanja Vulkanaca i Andorijanaca, što je dovelo do stvaranja Federacije.

Za mene najbolja serija svih vremena.


 
adnanius
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 43

Datum registracije: 09 Nov 2005
Poruke: 72
Mesto: visoko

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Ned Jan 01, 2006 3:37 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nista lose ne mogu reci za ovu seriju!! Ova serija ja stvarno super!!! Za toliko godina emitovanja napravili su super posao i nisu se nikad pokvarili!!!Ali nazalost, gledanost je pala pa su je morali prestati snimati! SMRC!!!
Valjda cfe se nekad smilovati i ponovo poceti snimati ovu najbolju seriju svih vremena ovog zanra!!!

Edit by Jugovic:
6. Nemojte pisati postove jedan za drugim, takvi upisi će takođe biti izbrisani, ukoliko zaboravite nešto da napisete, uvek možete koristiti dugme EDIT, koje Vam omogućava da izmenite ili dodate nešto u svoj post.

_________________
Nivo inteligencije na planeti je konstantan a populacija raste
 
propast
Seven of Nine
Seven of Nine





Datum registracije: 27 Avg 2005
Poruke: 7004
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Jan 03, 2006 7:23 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ja sam prosto luda za svim serijalima.
jedva sam dočekala da imam bolju vezu pa da krenem u skidanje istih. Mr. Green
odavno imam sve filmove, i stalno kukam kako hoću još...još...još...

najviše volim voyager i deep space nine, a zatim ostale.
najlepša muzika mi je iz serijala enterprise Laughing

malo mi je samo bilo bezveze kako su odradili kraj voyager-a....zbrzali ga nešto.... više sam očekivala Confused
 
magla 68
~Sremački bećarac~
~Sremački bećarac~





Datum registracije: 26 Nov 2005
Poruke: 4150
Mesto: Sremački BIRCUZ

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Jan 06, 2006 7:02 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Stvarno je bila odlična serija šteta što sam je gledao na preskog nisam mogao da uskladim vreme kad je serija i posao pa sam nekad i izostajao sa posla ali nisam mogao stalno.Želeo bi da imam taj serijial ali neznam gde i ko ga ima.
 
propast
Seven of Nine
Seven of Nine





Datum registracije: 27 Avg 2005
Poruke: 7004
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Jan 06, 2006 7:09 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

a koji serijal si gledao?
 
magla 68
~Sremački bećarac~
~Sremački bećarac~





Datum registracije: 26 Nov 2005
Poruke: 4150
Mesto: Sremački BIRCUZ

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Jan 06, 2006 7:31 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Šta da ti kažem pogledam jednu pa peopustiš 2-3 pa tako u nedogled prava šteta.
 
sean999666
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 63

Datum registracije: 09 Sep 2005
Poruke: 178

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Sre Jan 18, 2006 1:07 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

E drago mi je da je bar neko na ovo odgovorio Very Happy

Evo mogu se pohvaliti da sam pregledao sve od franšize ,osim animirane serije, te još poneke epke koja bi se izmakla...
Dakle što se tiče serijala na prvo mjesto bih stavio
Deep space nine, fenomenalna priča, nevjerojatna kemija međ' likovima, pa onda te političke spletke, rat... uživao sam u tim epkama.
Drugo mjesto djele The next generation i Enterprise
The next generation je predobar, serijal je taj koji je digao ST na noge, nakon dužeg perioda. S ovom ekipom je snimljeno 4-5 filmova.
e da Enterprise, serijal nam pokazuje vrijeme prvog zemaljskog međuzvjezdanskog broda.
Serijal je nakon 2 sezone, tj. u 3. i 4. postao nesto najbolje od Star Treka. Te epizode su doista za pamćenje.Sve odreda... Ova serija je nažalost ukinuta nakon 4 sezone. Uvjeren sam da bi Enterprise postao najbolji Star Trek serijal da se nastavio razvijat kao u 3. i 4. sezoni i da je bar doživio njih 7.

e dalje mi je originalni Star Trek, sa Spockom i Kirkom. Šta reći nego - legende.

na zadnjem mjestu Voyager, pomalo jadan, bez priče, likova, tek nesto malo potencijala.
 
propast
Seven of Nine
Seven of Nine





Datum registracije: 27 Avg 2005
Poruke: 7004
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Jan 21, 2006 5:10 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Enterprise sam gledala sa najmanje žara od svih serijala.... nadala sam se da će biti mnogo bolje upakovana priča. sve se nešto razvlačilo, preterivali su sa činjenicom, da je sve to ipak početak, slabo su se razvijali likovi i tehnologija.
u svakom drugom serijalu, se videlo kako napreduju u tehnološkom smislu u zavisnosti od situacije u kojoj su se našli, a ovde...kao da su imali tu kočnicu "ovo je sam početak" pa su baš gnjavili. Confused
očekivala sam da ću tu ipak akcenat biti na one vrste koje se kasnije pojavljuju, pa da naučimo nešto i o njima, kako su se razvjali, koliko im je pomogla Federacija i slično. Shocked

prvi put kad sam gledala Voyager...isto nisam bila nešto posebno oduševljena pričom. ali iz drugog puta, mi je bilo mnogo bolje Wink Ali i dalje tvrdim da je kraj bio zbrzan i nikakav.... Crying or Very sad

Deep space 9 je po svemu bio odličan. sama priča je bila perfektna, odlična podela uloga, više likova sam tu zavolela....a ubedljivo Dax (Jadzia a ne Ezri).
 
***RaZoR***
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 28

Datum registracije: 29 Dec 2005
Poruke: 518
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Jan 21, 2006 5:19 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

gledao sam deep space 9,voyager i enterprise i mislim da su super sva 3 serijala....odlicna serija
 
sean999666
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 63

Datum registracije: 09 Sep 2005
Poruke: 178

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Ned Jan 22, 2006 3:33 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

dukapo je napisao/la sledeće:
Enterprise sam gledala sa najmanje žara od svih serijala.... nadala sam se da će biti mnogo bolje upakovana priča. sve se nešto razvlačilo, preterivali su sa činjenicom, da je sve to ipak početak, slabo su se razvijali likovi i tehnologija.
u svakom drugom serijalu, se videlo kako napreduju u tehnološkom smislu u zavisnosti od situacije u kojoj su se našli, a ovde...kao da su imali tu kočnicu "ovo je sam početak" pa su baš gnjavili. Confused
očekivala sam da ću tu ipak akcenat biti na one vrste koje se kasnije pojavljuju, pa da naučimo nešto i o njima, kako su se razvjali, koliko im je pomogla Federacija i slično. Shocked

prvi put kad sam gledala Voyager...isto nisam bila nešto posebno oduševljena pričom. ali iz drugog puta, mi je bilo mnogo bolje Wink Ali i dalje tvrdim da je kraj bio zbrzan i nikakav.... Crying or Very sad

Deep space 9 je po svemu bio odličan. sama priča je bila perfektna, odlična podela uloga, više likova sam tu zavolela....a ubedljivo Dax (Jadzia a ne Ezri).


a što kažeš za Enterprise, u pravu si donekle za prve dvije sezone, ali kažem donekle, jer nije lako publici, koja je vjerojatno očekivala radnju nakon voyagera, prihvatiti i prilagoditi se vremenu ove serije.
E ali zato Enterprise postaje fantastičan u 3. i 4. sezoni, i opet kažem ,šta bi bilo od serije da se nastavila ovako razvijati, da je nisu ukinuli....

A da DS9 najbolji likovi, zakon priča 8)

evo link na najbolji SF forum na Balkanu.
 
propast
Seven of Nine
Seven of Nine





Datum registracije: 27 Avg 2005
Poruke: 7004
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Jan 28, 2006 3:49 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

hvala na linku. osetila sam se kao malo dete u prodavnici slatkiša Mr. Green

moram priznati da sam toliko bila razočarana Enterprise-om, da mi se čini da nisam ni gledala 3 i 4 serijal. Čini mi se...ne smem tvrditi...ali znam da sam sebi dozvoljavala da i propustim koju Embarassed
 
Holbyco
Slavonac
Slavonac



Godine: 56

Datum registracije: 01 Jul 2005
Poruke: 2289
Mesto: Osijek

croatia.gif
PorukaPostavljena: Ned Jan 29, 2006 1:58 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Fantastična serija i super filmovi. Ne mogu reći da sam sve odgledao,
ali koliko se kod nas repriziralo nešto sam gledao i troduplo.
Najbolji lik u svemu tome je najubjedljivije Seven of Nine. :love_u:

_________________
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Ponovo radi bioskop ~ -> ~ TV i serijski program ~ -> Star Trek Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2  sledeća
Strana 1 od 2

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon