www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

problem za poznavaoce
Strana 1, 2, 3, 4, 5  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Hardware ~ -> ~ Arhiva - Hardware ~
::  
Autor Poruka
Bogili
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 41

Datum registracije: 05 Okt 2004
Poruke: 29
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Sep 28, 2005 1:18 pm    Naslov poruke: problem za poznavaoce Na vrh strane Na dno strane

imam problem... Shocked

konf: MSI VIA kt880, sempron 2600, kingmax 2X256MB 400mhz, 160gb SATA maxtor, MSI GF FX5700LE, MSI combo drive

prvo je komp usporio skroz, sporo prilazio hdd-u i sl...
crkne nedugo zatim hdd... dobijem novi na garanciji i mislim bice sve u redu. ali... proradi on malo brze, ali ne kao ranije. i dalje gusi nesto.

reinstaliram win xp i nista. prvo se win sa driverima i dx9c minut i po do dva, a tek kad hocu nesto da pokrenem... odziv sacuvaj boze. nakon toga nece ni a digne win. izvadim procesor i vidim da ima na njemu kilo paste razmazane svuda po povrsini. obrisem to i vratim proc. proradi malo stabilnije ali ipak gusi.

igram ja igricu (call of duty) i odjednom nestane zvuk. nece da radi ni na jednoj aplikaciji ako ne restartujem komp, a crkne svaki put kad ukljucim igru. posle restarta radi sve normalno. posle par dana pocne da crkava i kad ukljucim winamp i media player. pocne da krci, pesma se cuje usporeno negde u daljini. na vise razlicitih zvucnika ovako.

reinstaliram win xp, oopet isto. odnesem plocu na garanciju, i kazu da radi kod njih normalno. danas mi stize ploca nazad i ne znam sta vise da mu radim.

DA GA BACIM U DJUBRE?


 
hoho
Banovan!

Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 41

Datum registracije: 23 Mar 2005
Poruke: 1381
Mesto: Ja nisam odavleee

zimbabwe.gif
PorukaPostavljena: Pet Sep 30, 2005 5:49 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ne znam druze,sta da ti kazem,reci mi je li ti hdd vezan na isti ide kabal sa tim combo drive-om,to moze biti jedan od razloga sporog dizanja sistema,vidi u bios-u,takodje je li ti kao boot device postavlje hdd!Znaci,to se odnosi na sporost diska,i dizanje sistema!Reci mi koji xp koristis?Probaj jednu plocicu ram-a izvadit,pa pokrenut masinu asa 256,nekad zna biti zarazen i ram,zarazi se nekim od ovih sranja,sto navuces na netu,pa vidi kako se dize sistem,i gusi li!?S compom se nikad ne zna,ja sam imo slucaj,da mi je bio zarazen ram,a konto da je disk,nikad se ne zna,koji mu muze bit,najbolje je isprobavat,dok ne ustanovis sta je pravi razlog!Znaci ne mora biti razlog da ti comp gusi ,zbog cpu-a,vec moze biti problem i s ramom,mada taj ram koji imas,je jedan od boljih,a sempron iskreno ne gotivim!Nemoj ga jos bacat Smile ,posalj ga meni da ga sredim hehe

_________________
Krvave oci,krvave noci,krvavi pogled,kroz staklo te gledam,u njemu se topim,u krvi oci sklopim....krvavo srce moje.....

"Pobjeci od svega ustvari je lako,ako zazmuris jako i pusti da te vjetar nosi polako,bas ovako!"

Ja sam,sto nisam!

Pitanje mora biti pitano!
 
vladabgd
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 37

Datum registracije: 06 Nov 2004
Poruke: 487

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Sep 30, 2005 11:14 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

pa nisam bash skotao ceo post al predpostavimo da si formatirao hard i instalirao chist winxp i nakon toga on opet zeza?

nisam siguran imaju li semproni opciju za cool n quiet? ako imaju onda probaj da je disableujesh u biosu. mozda pomogne. proveri temperaturu u win-u i pogledan na koliko ti mhz radi cpu.

_________________
El Niño
 
Rile_Master
*Master*
*Master*



Godine: 37

Datum registracije: 12 Feb 2005
Poruke: 5200
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Sep 30, 2005 11:37 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pa sad...moze ovde biti svasta... Confused
Probaj da hard i combo razdvojis.Mislim stavi hard na jedan ide cabl a combo na drugi.
Ako nece ovako onda zameni mesta memorijama.Iscupaj jedni od plocica i ubodi je u neki drugi slot i tako naizmenicno.
Ja sam jednom imao slican problem i zameni mesta memorijama i posle toga komp mi radi k'o lud Smile

_________________
Master
 
vladabgd
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 37

Datum registracije: 06 Nov 2004
Poruke: 487

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Okt 01, 2005 1:52 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

pa da ljudi al njemu je comp jedno vreme radio ok. od tada nije menjao raspored ide uredjaja po granama ili slotove ram-u. nek proveri temperature procesora i nek javi. mozda se vremenom nakupilo prashine pa se cpu pregreva

_________________
El Niño
 
hoho
Banovan!

Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 41

Datum registracije: 23 Mar 2005
Poruke: 1381
Mesto: Ja nisam odavleee

zimbabwe.gif
PorukaPostavljena: Sub Okt 01, 2005 2:17 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

vladabgd je napisao/la sledeće:
pa da ljudi al njemu je comp jedno vreme radio ok. od tada nije menjao raspored ide uredjaja po granama ili slotove ram-u. nek proveri temperature procesora i nek javi. mozda se vremenom nakupilo prashine pa se cpu pregreva


Covjek,nije nista rekao,od kad mu se desava,samo je naveo sta se prvo pocelo desavat,i da je nedavno kupljen comp,nemogu nagadjat,nekad opise bolje situaciju!A moguce da mu je tako dosla konfig. spojen hd s combo drive-om ,jer obicno ga po tih divljih firmi tako spoje,radi manje peglanja,a sto se tice ram-a,svejedno je to oko slotova,koji je gdje,ja sam predlozio pretpostavku,da mu je ram zarazen,nisam pricao o zamjeni,vec da izvadi jedan i provjeri!!!Citaj postove malo bolje!I nemora znacit da je do processora stvar uvijek,oko sporosti,jer ram igra veliku ulogu,i ako nije u redu,sve uspori,prilaz podacima i svemu,ne zove se dzaba RADNA memorija,svasta tu nesta moze zezat!Ja sam napisao nekolko prijedloga pa neka vidi!A to oko prasine,cini mi se da je lik vec napiso da je cistio oko processora,pa i pastu fino namjestio!Pozdrav Wink

_________________
Krvave oci,krvave noci,krvavi pogled,kroz staklo te gledam,u njemu se topim,u krvi oci sklopim....krvavo srce moje.....

"Pobjeci od svega ustvari je lako,ako zazmuris jako i pusti da te vjetar nosi polako,bas ovako!"

Ja sam,sto nisam!

Pitanje mora biti pitano!
 
onua
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 39

Datum registracije: 04 Jun 2004
Poruke: 467
Mesto: under the sky

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sub Okt 01, 2005 9:01 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Citat:
Covjek,nije nista rekao,od kad mu se desava,samo je naveo sta se prvo pocelo desavat,i da je nedavno kupljen comp,nemogu nagadjat,nekad opise bolje situaciju!


s obzirom da je rekao citiram: "prvo je komp usporio skroz, sporo prilazio hdd-u i sl... " znači da je pre toga sve radilo kako treba?! Možda bi ti trebao da čitaš postove malko bolje Very Happy Inače ja takođe mislim da je ram u pitanju, jer vezanost hdd-a i komba na jednom ide kablu ne može da se manifestuje kako je Bogili napisao... Procesor nije sigurno, zamislite koliko prašine treba da bude da bi procesor kočio... Morao bi da bude u samoj prašini ( a pitanje je da li bi i onda kočio) Very Happy Bogili, lepo ti proveri memoriju, pod jedan. Onda ako nije ni to, onda odeš i kupiš drugi ide kabel pa probaš ( u svakom slučaju ti treba Smile ) a ako nije ni to, odnesi ga na servis... A možeš i ovo idi na System Tools pa System information pa vidi konflikte između tvog hardwera, e posle toga se javi....
 
Car Dusan-Silni
Administrator i domaćin
Administrator i domaćin



Godine: 56

Datum registracije: 09 Jun 2002
Poruke: 7770
Mesto: Kraljevo / Frankfurt

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Okt 01, 2005 9:50 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Neko vec rece, tu moze biti sve i svasta....

kao sto je @rile vec rekao, promeni im slotove, ako nista izvadi jednu a ako i tu nista onda zameni i vrati drugu.

U svakom slucaju ocisti cooler od procesora od prasine.

@onua
to mooze da se nakupi zacas. Spolja se i ne vidi toliko kao kad skines ventilator sa coolera pa pogledas sta se nakupilo izbecu rebara samog coolera....
Ako je prasina u pitanju, budi srecan da imas AMD-a, Intel bi tu davnih dana otego papke....

Ako nije nista od toga.... eeeeh, onda stvarno moze da bude svasta, od graficke, preko napajaca da ne baca dovoljno struje pa i do same ploce.....

_________________
Obavezno procitajte [ Pravilnik ] i [ FAQ ] pre nego sto postavite pitanja.
Preporucujemo: [ Naša multimedijalna baština ] sa forumima [ Fontana zelja ], [ MP3 Riznica ], diskusije o [ Domacoj muzici ], ili za ljubitelje [ Strane muzike ] a naravno i sve o [ Online radio domaci.de ].
Opustite se na forumima kategorije [ Zabava ] uz jednu [ Trac partiju ] ili se poigrajte na [ Igrama bez granica ].
I naravno da ne zaboravimo jednu od najvecih [ Download baza ] narodne i zabavne muzike EX-YU estrade sa preko 15.000 mp3 fajlova.


 
vladabgd
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 37

Datum registracije: 06 Nov 2004
Poruke: 487

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Okt 01, 2005 11:49 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

a mogao bi Bogili da se javi i kaze dokle je stigao.... a ne ovako napamet da pametujemo

_________________
El Niño
 
onua
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 39

Datum registracije: 04 Jun 2004
Poruke: 467
Mesto: under the sky

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sub Okt 01, 2005 12:02 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Citat:
@onua
to mooze da se nakupi zacas. Spolja se i ne vidi toliko kao kad skines ventilator sa coolera pa pogledas sta se nakupilo izbecu rebara samog coolera....
Ako je prasina u pitanju, budi srecan da imas AMD-a, Intel bi tu davnih dana otego papke....


tu si u pravu... između rebara stvarano ima prašine, a da ne pričamo o napajanju... zar ne? ali kakve veze ima prašina sa procesorom... Pa intel radi i bez coolera, dok Amd cccc ne do Bog nikome... Tako da stvarno ne vidim, a čak šta više nikad nisam čuo (što ne znači da nije bilo, tj. da se nije desilo) da je nekome nešto bilo zbog prašine...
 
Rile_Master
*Master*
*Master*



Godine: 37

Datum registracije: 12 Feb 2005
Poruke: 5200
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Okt 01, 2005 12:25 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja sam mu vec predlozio da pokusa da zameni mesta slotovima memorije ili da hard i combo stavi na posebne grane.Ako nece onda pravac servis pa sta bude.

_________________
Master
 
vladabgd
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 37

Datum registracije: 06 Nov 2004
Poruke: 487

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Okt 01, 2005 3:10 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

onua je napisao/la sledeće:
Citat:
@onua
to mooze da se nakupi zacas. Spolja se i ne vidi toliko kao kad skines ventilator sa coolera pa pogledas sta se nakupilo izbecu rebara samog coolera....
Ako je prasina u pitanju, budi srecan da imas AMD-a, Intel bi tu davnih dana otego papke....


tu si u pravu... između rebara stvarano ima prašine, a da ne pričamo o napajanju... zar ne? ali kakve veze ima prašina sa procesorom... Pa intel radi i bez coolera, dok Amd cccc ne do Bog nikome... Tako da stvarno ne vidim, a čak šta više nikad nisam čuo (što ne znači da nije bilo, tj. da se nije desilo) da je nekome nešto bilo zbog prašine...



koji intel radi i bez coolera ?? prescot? Laughing Laughing

vidim na drugom threadu da je budzio Thermaltake Sonic Tower. ne znam zashto ovde to nije pomenuo poshto je istog dana postovao oba posta. mozda je neshto brljao u biosu ili sluchajno downclockovo proc pa mu je zato usporio comp. nek se javi i razjasni neke stvari pa cemo da vidimo dalje. i prashina moze samo da smanji protok vazduha, pa zbog toga moze da se vremenom procesor zagreva vishe nego shto je to u pochetku bio sluchaj. mozda je loshe monitrao Sonic Tower ili mu loshe senzor za temp ochitava.... mozda da bude hiljadu stvari poshto je malchice nedefinisano objasnio problem.

_________________
El Niño
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Hardware ~ -> ~ Arhiva - Hardware ~ -> problem za poznavaoce Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2, 3, 4, 5  sledeća
Strana 1 od 5

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon