www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

c++
Strana prethodna  1, 2
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Programiranje ~
::  
Autor Poruka
2fAst4aNY1
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 38

Datum registracije: 17 Dec 2006
Poruke: 10
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Feb 22, 2007 11:54 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Najbolje je prvo C, pa onda C++!
C nije tezak i moze da se nauci za mesec do 2 bez imalo iskustva u nekom prgramskom jeziku!Posle C++a sve ostalo se lako uci!



_________________
"Of everything I've lost,I miss my mind the most!!!" -> 2fAst4aNY1 <-
 
Ed Hunter
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 32

Datum registracije: 18 Mar 2007
Poruke: 11
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Mar 18, 2007 10:37 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

pa prporucite neku knjigu za c (na nasem jeziku) i, ako je to moguce. dajte link za download pdf. Stvarno volim kompove i mislim da me ne bi smaralo da ovo ucim. Burazer je programer u javi, al zna on sve ove ostale jezike i kaze da su mu mnogo zanimljiviji od, recimo, neke igrice.

_________________
And I know what I want
When the timing is right
Then I'll take what is mine
I am the clansman...Freedom
 
kapljica
ULT_RAS-ov Anđelak
ULT_RAS-ov Anđelak



Godine: 41

Datum registracije: 17 Avg 2005
Poruke: 1985
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Mar 18, 2007 11:15 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Citat:
pa prporucite neku knjigu za c (na nasem jeziku) i, ako je to moguce. dajte link za download pdf. Stvarno volim kompove i mislim da me ne bi smaralo da ovo ucim. Burazer je programer u javi, al zna on sve ove ostale jezike i kaze da su mu mnogo zanimljiviji od, recimo, neke igrice.

"Programski jezik C" - Brian Kernighan i Dennis Ritchie
"C++ Izvornik" - Lippman Stanely

Odatle sam bar ja ucila Wink

_________________

Kad suze govore, istina razvaljuje
I svaka rec me obori s nogu
To sto si varao, to bih ti oprostila
Al' sto si mene - to ne mogu!
 
^^NESA^^
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 38

Datum registracije: 31 Mar 2005
Poruke: 160
Mesto: PROKUPLjE

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Apr 11, 2007 12:08 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Rad u c++ je mozda za nekog zanimljiv, ali ljudi meni je to mnogo dosadan i glup program. Mi to ucimo sada iz programskih jezika i nikako mi ne ide. Ne kazem da je beskoristan, samo kazem da ako mu se bas ne posvetis i ne zavolis da radis na njemu, ne mozes ni da ga savladas kako treba.
 
^^NESA^^
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 38

Datum registracije: 31 Mar 2005
Poruke: 160
Mesto: PROKUPLjE

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Apr 18, 2007 12:25 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Poz ponovo narode. E treba mi jedna usluga, posto vidim da ovde ima onih koji su dosta dobri sa C jezikom. Burazer ima sutra kolokvium iz Programskih jezika a njemu slabo ide to, a i meni ne ide bas naj naj. Naso je neka pitanja za koje je moguce da ce da padnu pa ako neko zna odgovore neka napise ako nije prob. Mislim da mu je kolokvium sutra u 2. Ja znam odgovore na NEKA pitanja, ali nisam 100 % siguran i ne smem da kazem pa da ispadne netacno.
Evo pitanja:
1. Šta će biti ispisano:
printf("...\n");

2. Razlika između (=) i (==)

3. Koji rezultat daje izraz
8%5

4. Objasniti naredbu break

5. Objasniti
#define BRCIF 10

6. Zaokružiti ispravno napisan dvodimenzioni niz n[i][j] n[i, j]

7. Kako bi pročitali
int *p;

8. Šta predstavlja
tip (*fpok)();

9. Dopuniti sledeći fragment koda tako da na izlazu bude ispisana vrednost konstante pi na 4 decimale:
const float pi = 3.14159265;
printf( );

10. Koliko je bajtova sizeof("a"), a koliko je sizeof('a')?

11. Objasniti naredbu continue

12.Kako bi pročitali p=&broj

13.Šta predstavlja tip *fpok();

14.Koliko je bajtova sizeof('bb'), a koliko je sizeof("bb")?

Eto, to mi je dao, pa ako je neko dobre volje i zna neke odgovore neka napise. POZDRAV i hvala unapred u moje i burazerovo ime
 
Phoenix990
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 33

Datum registracije: 26 Mar 2007
Poruke: 27
Mesto: Beograd - Paviljoni

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Apr 18, 2007 10:47 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja u skoli radim c, ali nemam toliko znanje, da mogu sve da uradim, nego ova je sto znam 100%:

Citat:

5. Objasniti
#define BRCIF 10

6. Zaokružiti ispravno napisan dvodimenzioni niz n[i][j] n[i, j]


5: Definise rec BRCIF, tako da svaki put kada upotrebimo nju u kodu ( ukoliko je definisana ) menja je sa vrednoscu 10

6: Dimenzioni niz ti je n[i,j]


Za ova dole pitanja nisam siguran...
Rolling Eyes

Citat:

1. Šta će biti ispisano:
printf("...\n");

4. Objasniti naredbu break



1: Ja mislim da ce biti napisano ... i prenet kursor u novi red

2: break prekida neki proces, recimo: kod upotrebe switcha, definisemo par promenljivih, odnosno reci koje dobijamo ukoliko koristimo neku vrednost pri unosu.

Nadam se da sam bar malo pomogao...

_________________
Tju prodavam hleb za 3 dinara...ma za 2 dinara tju ga prodavam...po dinar tju prodavam...ma džabe tju ga prodavam! Tju prodavam hleb...i lebac tju prodavam...i kruh tju prodavam...ako to neko hotje da jede...?
 
Car Dusan-Silni
Administrator i domaćin
Administrator i domaćin



Godine: 56

Datum registracije: 09 Jun 2002
Poruke: 7770
Mesto: Kraljevo / Frankfurt

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Apr 19, 2007 11:28 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ucio sam osnove C-a pre 3 godine, ali neke stvari su u C-u iste ili bar slicne kao i u drugim jezicima tako da na nekoliko pitanja mogu da odgovorim i nadam se da ce odgovor biti razumljiv Smile

Citat:
1. Šta će biti ispisano:
printf("...\n");


Ispisuje ... i prebacuje kursor u sledeci red. \n je naredba za "new line". Tu mozes recimo koristiti i \n\n\n da napravis razmak od dva reda izmedju blokova kad hoces da ti nesto bude pregledníje (2 reda zato sto prvi \n prelama prvi red gde bi ti stajao kursor kad izbaci rezultat na ekran, drugi \n je za prvi slobodni red a treci \n je za drugi slobodni red, nadam se da je razumljivo Smile )

Citat:
2. Razlika između (=) i (==)


= se koristi da se recimo na primer jednoj variabli dodeli neka vrednost a == ako na primer proveravas nesto, neki string ili slicno.
$a = 1
$b = 5
$c = $b
prvo dodelis variabli $a vrednost 1, variabli $b dodelis vrednost 5 a onda saberes a+b i tu vrednost dodelis variabli $c, znaci variabla $c ima vrednost 6.
== se koristi pretezno u if-upitima. Na primer if ($vrednost=='6') sto znaci AKO je vrednost 6.... pa mu das naredbu sta da uradi, nem pojma, tipa printf("Tacan odgovor!\n")
ili if($name=="^^NESA^^") blablabla. Naravno i u drugim svrhama samo sto mi ovako najlakse bilo da objasnim cemu sluzi == a cemu =.


Citat:
3. Koji rezultat daje izraz
8%5

% je takozvani "Modulo"-Operator koji kao vrednost ima rezultat viska kada 8 podelis sa 5. U ovom slucaju bi to bilo vrednost 3 jer kada 8 podelis sa 5 je 1 celi, ostaju 3 i taj broj 3 je vrednost erezultata te racunice 8:5.

Citat:
4. Objasniti naredbu break



break; sluzi da kada recimo u switch-u proveravas vise stvari. Na primer:
Code:

#include

int main()
{
   int broj = 3;
   switch(broj)
   {
      case 1 : printf("Broj je 1"); break;
      /* Ako je broj 1 uradi: */
      case 2 : printf("Broj je 2"); break;
      /* Ako je broj 2 uradi: */
      case 3 : printf("Broj je 3"); break;
      /* Ako je broj 3 uradi: */
      case 4 : printf("Broj je 4"); break;
      /* Ako je broj 4 uradi: */
      default : printf("Broj nije izmedju 1-4"); break;
      /* Nista nije tacno, zato uradi sledece: */
   }
   return 0;
}

sto bi znacilo "ako 2 onda izvrsi radnju printf() i na ekranu izbaci "Broje je 2" i tu prekini proveru tog bloka i nastavi dalje u programu, ako 4 izvrsi radnju printf() i na ekranu izbaci "Broje je 4" i tu prekini proveru i nastavi dalje u programu, a ako se ukuca neki broj koji nije izmedju 1 i 4 onda izvrsi radnju printf() i izbaci na ekranu obavestenje "Broj nije izmedju 1-4" i tu prekini proveru ovog bloka i nastavi dalje u programu. Kad naidje provera na ono sto je izabrano, funkcija se na tom mestu prekida, program izlazi iz tog bloka provere i nastavlja dalje u code-u, ako ima jos nesto da radi tamo naravno, ako ne onda prekida program.

Znaci naredba break sluzi da bi se petlje for, while i do while prevremeno prekinule bez da se kriterijum prekida mora postici na pocetku ili kraju jedne petlje.

Citat:
11. Objasniti naredbu continue


continue se koristi da bi se natavilo u nekoj drugoj for, while ili do while petlji. continue se koristi iskljucivo za petlje. Ne mozes continue uopotrebiti recimo za switch. Znaci kad u jednoj petlji naidje na odgovarajucu naredbu sa continue mu mozes zadati gde da nastavi proveru, u koju sledecu petlju da udje i tamo vrsi operacije i naredbe koje su zadate u toj petlji.

Citat:

9. Dopuniti sledeći fragment koda tako da na izlazu bude ispisana vrednost konstante pi na 4 decimale:
const float pi = 3.14159265;
printf( );

e sad za ovo nisam siguran kako bese ide..... printf("$2d......) ili tako nesto, sto znaci $2d dva boraj iza zareza ili $4.5d znaci 4 ispred i 5 brojeva iza zareza. Mislim da u tvom slucaju treba da bude printf("$4d.....") ali nisam siguran, ne secam se vise tacno.

Nadam se da sam ovih nekoliko primera mogo dobro objasniti Smile

_________________
Obavezno procitajte [ Pravilnik ] i [ FAQ ] pre nego sto postavite pitanja.
Preporucujemo: [ Naša multimedijalna baština ] sa forumima [ Fontana zelja ], [ MP3 Riznica ], diskusije o [ Domacoj muzici ], ili za ljubitelje [ Strane muzike ] a naravno i sve o [ Online radio domaci.de ].
Opustite se na forumima kategorije [ Zabava ] uz jednu [ Trac partiju ] ili se poigrajte na [ Igrama bez granica ].
I naravno da ne zaboravimo jednu od najvecih [ Download baza ] narodne i zabavne muzike EX-YU estrade sa preko 15.000 mp3 fajlova.


 
^^NESA^^
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 38

Datum registracije: 31 Mar 2005
Poruke: 160
Mesto: PROKUPLjE

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Apr 19, 2007 3:36 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ljudi hvala vam svima, samo dzabe. Pao burazer. Nisu bila ta pitanja, tako da sam se bzv mlatio da nadjem te odgovore
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Programiranje ~ -> c++ Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2
Strana 2 od 2

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon