www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Ideje\ideja
Strana prethodna  1, 2, 3  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Programiranje ~
::  
Autor Poruka
Doktor
~Sanjicino*slculence~
~Sanjicino*slculence~



Godine: 38

Datum registracije: 17 Nov 2005
Poruke: 4264
Mesto: Novi Sad

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Dec 08, 2005 9:31 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Sto se Himze tice, ima nekih problema sa konekcijom ali javice se 100 %.

DLL je skup rutina koje se mogu pozivati iz razlicitih aplikacija. DLL je takodje aplikacija kao i EXE i za prevodjenje DDL-ova koristi se isti kompajler kao i za prevodjenje EXE aplikacija. Najlaksi primer da ti objasnim je : kad pravis neki program imas glavni program i procedure i funkcije. Procedure i funkcije ti rade neki posao i mogu se koristiti samo u aplikaciji za koju su pisane. Te procedure i funkcije mogu se prevesti u DLL i onda ih mogu koristiti i drugi programi bez obzira na kojoj platformi su pisani.

Problem kod DLL-ova je taj sto onaj koji ih koristi mora da poznaje tacan naziv i parametre neke rutine koju poziva iz DLL-a. Tako nesto se moze dobiti od autora DLL-a.



_________________
~*~Vojim svoje srculence najvise na svetu ~*~ :322:

 
Azazelo
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 30 Sep 2005
Poruke: 75

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Dec 08, 2005 10:55 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Da da i mislio sam da se radi o Programiranju Komponetama ... samo sam se malo zbunio izrazom Dll programiranje (pomisli sam dali je moguce da sam preskocio neki deo knjige i krenuo opet da citam).... ok sad znam o cemu se radi i znam to nije problem samo josh uvek nisam sasvim siguran dali ja mogu sa vb.net da napravim neshto shto nece traziti .netframework da bi radilo na nekom drugom racunaru.....(mislim da mogu dll ali exe neverujem...)
 
Doktor
~Sanjicino*slculence~
~Sanjicino*slculence~



Godine: 38

Datum registracije: 17 Nov 2005
Poruke: 4264
Mesto: Novi Sad

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Dec 09, 2005 1:43 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Mislim da neces moci sa .NET. Proveri nisam siguran.

_________________
~*~Vojim svoje srculence najvise na svetu ~*~ :322:

 
Azazelo
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 30 Sep 2005
Poruke: 75

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Dec 09, 2005 12:05 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ok..moram videti pa cu da javim...ako nebude moglo uvek je to reelbasic ili stari dobri VB
 
dare_987
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 37

Datum registracije: 26 Jun 2005
Poruke: 394

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Dec 10, 2005 5:18 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Imam jedno pitanje. Kako da u Delphi-ju, pri unosu nekog, recimo, cetvorocifrenog broja odredimo prvu, drugu, trecu i cetvrtu cifru? Znam za 1. i poslednju, ali za ostale ne. U stvari, mislim da moze na neki komplikovan nacin, ali mene interesuje najlaksi. Hvala unapred.
 
Doktor
~Sanjicino*slculence~
~Sanjicino*slculence~



Godine: 38

Datum registracije: 17 Nov 2005
Poruke: 4264
Mesto: Novi Sad

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Dec 11, 2005 4:36 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

To je jako lako uraditi...

Nije bitno koliko cifara ima taj broj. Postoji vise nacina ali onaj koji ja koristim je uz pomoc Stringova.

Dakle, uzmimo da je broj koji unosis I (Integer) i da ima neki proizvoljan broj cifara (naravno u dozvoljenom opsegu za tip Integer).

Code:

var i, c, n: Integer; s, p: String;
{ Unos za I }
...
s := IntToStr(i); //pretvaranje broja u String
p := Copy(s, 1, 1); //prva cifra
p := Copy(s, 2, 1); //druga cifra
...
p := Copy(s, n, 1); //n-ta cifra
...
c := StrToInt(s); // pratvaranje stringa u broj


Broj cifara u nizu odredjujes pomocu funkcije Length(s). Upamti da ti je p String promenljiva a c celobrojna-Integer promeljiva.

_________________
~*~Vojim svoje srculence najvise na svetu ~*~ :322:

 
dare_987
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 37

Datum registracije: 26 Jun 2005
Poruke: 394

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Dec 11, 2005 8:11 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Hvala. A jel mozes samo jos da mi kazes kako ide sa mod i div, ali ne za prvu i poslednju cifru? Hvala jos jednom unapred.
 
Doktor
~Sanjicino*slculence~
~Sanjicino*slculence~



Godine: 38

Datum registracije: 17 Nov 2005
Poruke: 4264
Mesto: Novi Sad

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Dec 12, 2005 4:09 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

mod i div!!!

moras prvo da znas koliko cifara ima broj koji hoces da razbijas na pojedinacne cifre. Ako ti je broj npr. 1234 onda...

prva cifra je a := 1234 div 1000;
druga cifra je b := (1234 - a*1000) div 100;
treca cifra je c := (1234 - a*1000 - b*100) div 10;
cetvrta cifra je d := 1234 - a*1000 - b*100 - c*10;

div je operator za celobrojno deljenje, tj. deljenje bez ostatka... samo ceo deo broja
mod je operator za ostatak pri celobrojnom deljenju...

npr. a div b ti je ceo deo broja b a ostatak pri deljenju a i b se dobija kao a mod b.

Ovo je inace mnogo teza i duza metoda od one sa stringovima... Koliko ja znam svi koji se bave programiranjem (ili barem velika vecina) koriste string metodu...

Pozzzz!

_________________
~*~Vojim svoje srculence najvise na svetu ~*~ :322:

 
dare_987
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 37

Datum registracije: 26 Jun 2005
Poruke: 394

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Dec 12, 2005 5:27 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

E da, to mi je trebalo. Hvala ti puno!!! Wink

Inace, ne bavim se programiranjem, samo mi je trebao taj nacin za racunanje. Smile
 
dejanxp
Upozorenja: 1 od 3

Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 13 Dec 2005
Poruke: 67

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Dec 14, 2005 8:09 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

tesko je napraviti jezicki prevodioc. Ne moze se racunaru tako. Jedino da se sve ekstremne vrste recenica gotovo upisu u slucaju da se pojave pa da se ispisu s kompletnim prijevodom.
 
Doktor
~Sanjicino*slculence~
~Sanjicino*slculence~



Godine: 38

Datum registracije: 17 Nov 2005
Poruke: 4264
Mesto: Novi Sad

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Dec 14, 2005 9:47 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ma jok...to je ekstremna varijanta... Za ovo se koristi sistem deduktivnog zakljucivanja (Deduc) i znam kako to da izvedem ali ima mnogo posla oko gramatike.

Nije potrebno unositi na milione kombinacija vec je samo potrebno kategorisati reci i prevode. Gramatika i nije neki veliki problem koliko su padezi u srpskom jeziku. Ne mogu nikako da nateram program da prevodi po smislu a to je najveci problem.

_________________
~*~Vojim svoje srculence najvise na svetu ~*~ :322:

 
Azazelo
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 30 Sep 2005
Poruke: 75

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Dec 17, 2005 3:52 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Hm.... za smisao neznam dali si do sada probao da primenish metod ..akko je prva rec u tom obliku ("tom" padezu ,jednini,mnozini.....) i druga rec onda trecu rec softwer prilikom prevoda mora da prilagodi tom obliku predhodne reci..........

Nadam se da si razumeo ... shta sam ovim mislio

----------------------------------------------------------------------------------------
Nevezano za ovo gore ... Dali je neko imao priliku od vas da radi sa softwareom u automobilima tacnije da popravlja takav sistem...

Nisam upucen u ovaj vid popravke softwera a potrebno mi je ako neko zna kako napimer da napravim Back-Up softwera iz automobila i da ga stavim na kucnu mashinu probam da popravim greshku i zatim vratim (u ostalom i nemoram da ga vracam ako pronadjem na koji nacin da popravim greshku:!)
Ako neko ima pojima kako ovakav se kvar nameshta neka mi da bilo kakve informacije o "cupanju" ovakog tipa softwera misli nemoze se puno razlikovati od software na Home Pc .... Moram da probam pa ako neko zna kako se ovo radi nek da uputstvo ili neki koristan link ... ili PP ....
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Programiranje ~ -> Ideje\ideja Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3  sledeća
Strana 2 od 3

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon