www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Ideje\ideja
Strana 1, 2, 3  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Programiranje ~
::  
Autor Poruka
Azazelo
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 30 Sep 2005
Poruke: 75

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Nov 29, 2005 6:57 am    Naslov poruke: Ideje\ideja Na vrh strane Na dno strane

He opet meni pala ideja a mislim da je ovaj put dobra.....(samo mislim)

Dase napravi program koji ce prevoditi kompletan text sa srpskog na engleski samostalno..(neshto kao inteligentan program) po gramatickim pravilima poshto tako neshto nisam video ,a posle ovog postra verovatno ce ga biti ako je neko dovoljno hrabar za tako neshto da krene sam....

Mislim da tu ima posla prvenstveno oko BAZE-PODATAKA ----izraza ,fraza,mnozine,jednine.......padeza......ali i oko odredjivanja naj boljeg nacina na koji ce prepoznavati.....

Voleo bih da cujem mishljenje @himzo o ovome....ali isto tako i svih ostalih koji zalaze u ovaj forum......


 
Doktor
~Sanjicino*slculence~
~Sanjicino*slculence~



Godine: 38

Datum registracije: 17 Nov 2005
Poruke: 4264
Mesto: Novi Sad

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Nov 29, 2005 7:29 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Tu uopste nemas posla oko baze podataka. Ovo se radi na principu dedukcije iliti logickog zakljucivanja.

Za ovo ti je najbolje da pitas Himzu posto je on radio vec nesto sa nekim ortacima, ali sam siguran da niko jos nije uspeo da napravi 100% sigurnog prevodioca. Ako nisi Dr. za programiranje nemoj da ti poda na pamet da pokusavas ovako nesto (podrazumeva se da engleski znas perfekt i da imas iskustva u programiranju sa DEDUC-om)

_________________
~*~Vojim svoje srculence najvise na svetu ~*~ :322:

 
tesla_42
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 29 Nov 2005
Poruke: 3

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Nov 29, 2005 11:58 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

pa zapravo mora da ima neku bazu reci i pravila tako da ima malo posla oko baze podataka.
a to i nije mnogo tesko AKO si iskusan programer i AKO znas engleski perfektno, ja sam pre razmisljao da napravim nesto ovako ali mi je problem predstavljalo znanje engleskog jezika Very Happy
 
dreams
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 33

Datum registracije: 27 Jun 2005
Poruke: 352
Mesto: Paviljoni!

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Nov 30, 2005 2:43 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ma himzi se obratite ima da program sazvace za pola sata Razz
Pa, ne salim se mozda stvarno on moze da vam pomogne ipak taj program je malo zeznutiji posto je upitanju pozivanje podataka iz baze odnosno prepoznavanje tekst, tako da...razmislite ipak mozda je to zanimljivo ali stvarno teshko!
 
Doktor
~Sanjicino*slculence~
~Sanjicino*slculence~



Godine: 38

Datum registracije: 17 Nov 2005
Poruke: 4264
Mesto: Novi Sad

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Nov 30, 2005 9:42 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ma himzo je doktor za programiranje... A sto se tice samog programa verujem da on to moze da uradi samo sto mu trebaju ozbiljni ljudi. Dakle ljudi koji imaju bar 7-8 godina iskustva u programiranju.

_________________
~*~Vojim svoje srculence najvise na svetu ~*~ :322:

 
Azazelo
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 30 Sep 2005
Poruke: 75

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Dec 07, 2005 4:33 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Neznam toliko ali bi se verovatno snashao ,a poshto vidim da sam ovim zainteresovao par ljudi mozda bi i mogli da sastavimo neki (ne)ozbiljan tim...
 
CoYoTe
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 38

Datum registracije: 18 Sep 2004
Poruke: 618
Mesto: Arandjelovac/RC ETF

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Dec 07, 2005 8:34 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pod jedan to nije tako losa ideja, ali problem je ja misli sto bi prevodi tako dobijeni bili losi, i necesto nebi imali ni veze sa stvarnim znacenjem.Pitanje:Koji jezik bi koristio?!

_________________

Join eRepublik here!!!
 
Doktor
~Sanjicino*slculence~
~Sanjicino*slculence~



Godine: 38

Datum registracije: 17 Nov 2005
Poruke: 4264
Mesto: Novi Sad

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Dec 08, 2005 12:02 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Svako bi radio u jeziku koji poznaje ( podrazumeva se da svako u ekipi poznaje DLL programiranje ). Moze se izvesti da svi rade u istom programskom jeziku ali je onda tesko naci veci broj ljudi koji koriste istu platformu.

Sto se tice problema sa prevodom tu bi moglo da bude zajebancije. Ne mislim da bi prevodi bili losi ali ne verujem da bi mogli da izvedemo nesto ekstra. Mozda neku osrednju aplikaciju.

Od programskih jezika u obzir dolaze samo objektni. Dakle, C++, Delphi i eventualno VB.

_________________
~*~Vojim svoje srculence najvise na svetu ~*~ :322:

 
Azazelo
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 30 Sep 2005
Poruke: 75

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Dec 08, 2005 2:02 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja sam u VB.NET ... on je kao "objekno" orjentisan......... Misli zar nebi se moglo odraditi da program prepoznaje uobicajne nastavke jenine i mnozine kako bi smanjili kolicinu reci ....ovim sam misli na neshto nalik ovome """"" ARM ---ruka ===== ARMs ---ruke(*oruzje)"""" nastavak "s" za mnozine ... ali i u ovom primeru se javlja dvojno znacenje jedne iste reci tako da bi bilo veoma teshko znati dali se odnosi na ruke ili oruzje.....Ali postoje veoma dobro uredjena pravila u engleskom jeziku za imenice....sa par izuzetaka .... samim time bi mogli dovesti aplikaciju skoro do savshenstva kada bi uvrstili SVA pravila kjizevnosti(pravopisa) ukljucujuci i ona koja od stupaju od pravila..(veliki posao?).....
 
y_yockey
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 08 Dec 2005
Poruke: 25

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Dec 08, 2005 4:14 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ipak je java najbolja
 
Doktor
~Sanjicino*slculence~
~Sanjicino*slculence~



Godine: 38

Datum registracije: 17 Nov 2005
Poruke: 4264
Mesto: Novi Sad

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Dec 08, 2005 6:30 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

@y_yockey: Brate ti si promasio temu.

@Azazelo: Baza i optimizacija baze nije nikakav problem. Problem je uskladiti gramatiku engeskog jezika kako bi program imao smisla. Sto se tice VB-a ako poznajes DLL programiranje onda mozes svoj deo posla da radis na VB-u. Ali ponavljam, nikome jos nije poslo za rukom da napravi 100% korktan program, tj. da radi bez greske.

_________________
~*~Vojim svoje srculence najvise na svetu ~*~ :322:

 
Azazelo
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 30 Sep 2005
Poruke: 75

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Dec 08, 2005 7:13 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ok ljudi slozili smo se svi da imamo ideju koja je teshka i koja josh uvek nije uradjena 100% nekazem da bi mi mogli da je uradimo 100% ali ..svako od nas zna da nepostoji software koji nema ni jednu jedinu greshku......Znaci ako bi krenuli ovo da radimo koliko bi nas bilo ZA(mislim da ucestvuje u izradi)?....Neshto nisam video da se @himzo uopshte javio ,ali mozda mi je promaklo Smile ..(da cujemo i njegov strashni sud o ovome ako nije prezauzet).......
@doktor_vs : Nije mi poznat pojam (Dll programiranje) ...mislim znam na shta mislish ali nisam 100% siguran ( Neshto nalik .NET kontroli ili COM)...Mozda mi je taj pojam poznat pod nekim drugim imenom ....
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Programiranje ~ -> Ideje\ideja Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2, 3  sledeća
Strana 1 od 3

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon