www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Postoje li vestice???
Strana prethodna  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  sledeća
Pređite na stranu broj:  
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Riznica tajni ~ -> ~ Ezoterija ~
::  
Autor Poruka
LAV_62
strašan lav
strašan lav





Datum registracije: 18 Nov 2004
Poruke: 3044

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Apr 26, 2005 9:58 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ma jok.....vestice ne postoje....hehhe Twisted Evil

 
milicaanchy
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 33

Datum registracije: 11 Mar 2005
Poruke: 649
Mesto: Under the division bell

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Uto Apr 26, 2005 10:22 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Moram priznati da mi je srce poskocilo cim sam ugledala facu veshtice...ahahaha

_________________
Crvenokosa lutalica
 
Charmed
Malo ~ mače ~
Malo ~ mače ~





Datum registracije: 03 Avg 2004
Poruke: 14625
Mesto: Nije bitno ko je odakle bitno je ko je kakav covek

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Apr 26, 2005 10:25 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ipak Lavicu za ovu sliku bih pre rekla da duhovi postoje,u njih verujem,ali u vestice i dalje ne Wink

_________________
Pre nego sto se dodje do brzopletog zakljucka i pre nego sto se pocne misliti lose, Gledaj sa paznjom detalje, vrlo cesto situacija nije onakva kako izgleda nama na prvi pogled!!!!
 
Preminuli
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 09 Jun 2005
Poruke: 6

croatia.gif
PorukaPostavljena: Pet Jun 10, 2005 12:50 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Sto bi to bio vjesticijin posao?
I dali ako netko radi nesto sto po necijem misljenu rade vjestice je i on vjestica/ac ?
Sto ako je to sve slucajno?
A taj netko ko je taj i radi to je onda obvezatno i vjestica/ac tj slucajnost.
Mislim da sve to ovisi o tome sto promatrac zeli vidjet.
To je sve slucajnost i slucajno pozdrav Igoru.
 
Goblin
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 47

Datum registracije: 18 Jan 2005
Poruke: 9

austria.gif
PorukaPostavljena: Sub Jun 18, 2005 3:45 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja mislim u nekom smislu da postoje!! Laughing
 
pinkie
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 44

Datum registracije: 01 Okt 2004
Poruke: 19325
Mesto: u skrivenom kutku

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Jun 28, 2005 9:40 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Kažu, da vještice mogu kroz ključanicu od brave ući i izaći; da se najviše pretvaraju u letuće stvari, kao u tice svake vrste, u crne kokoši i u tuke. One imadu svoj delvet više puta pro godine i svoje sastanke, a najviše se vrzlaju štokuda okolo poklada, t. j. zadnje neđelje od mesojeđa. Tadaj im je dodato, da mogu raditi štogod oće: najdraže im je srca djetinja jesti, pa od dobra vola mlada i od konja.

_________________
Cutanje je tesko samo onima koji ne misle(Ivo Andric)
Beskorisno je pobijati tudje misljenje; ponekad covijek uspije da pobjedi nekoga u diskusiji, ali da ga uvjeri -nikada.Misljenja su kao ekseri: sto vise udaramo po njima, to dublje prodiru (Dumas Aleksander)
 
pinkie
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 44

Datum registracije: 01 Okt 2004
Poruke: 19325
Mesto: u skrivenom kutku

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Jun 28, 2005 9:44 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ovo je deo iz projekta Rastko a tice se narodnih verovanja i licnih iskustava ljudi.

Kažu, da su vile prelijepe đevojke; u nekakvoj sjajnoj robi obučene, koja ni gleti ne da u se; ali da imadu do koljena noge od mazge, pa ko ij vidi, da im se za boga čuditi ni smijati ne smije. Kažu tako, da im se jedan nasmije, a one da su ga uzele pa prebacivale pro brda jedna drugoj na ruke.

3. Vile su i junakma u prve zemane pomagale, kao Kraljeviću Marku, da savlada Musu Kesedžiju od tri srca u njedrima. Za više nji znade se da su s vilami išli toliko i toliko godina ne uzamanice, nego po nekoliko dana u godini, jer da bi nekud otišli, a za nji da se ne bi znalo ni čulo, kamo su. Ti kad bi se vratili, onda bi se tek znalo na njima, da su s vilami išli, jer koga one uzmu sobom, vala da je kaderan, te nagone ga, da š njima posla mora imati. I taj sve poslije trave od ljekarija poznaje, i zovu ga da je "s vilovske strane".

4. Kad sunce sja, a kiša ide, onda je najdraže vilami da se češljaju. Najviše ij se čuvaju, kad pjevaju: čovjek onda od milenja zaspe, a one mu mogu što nauditi.

5. Najviše vile prebivaju onđe, đe njima niko prići ni doći ne može, a to su velike i uzvišene grede i kukovi, kojima ne more prići man da gavran i orao.
Kažu, da svaki pop more i ciglu vješticu, vješca i moru u crkvi poznati, ako oće, a to: Kad bude na po leturđije pa kad iznosi kalež i drži sveto, da ispod onoga pogleda po narodu, pa ako je koja vještica, ta ima malu svjećicu na glavi, sami plamečak; ko je vještac, tome visi cuca iz nosa, a koja je mora, ona vilicami žvaka i zijeva.

Da je moguće tadaj stati uz popa pa ga malo desnom nogom dotaći u njegovu, isto bi i taj vidijo sve ka i on. - Kažu, da na mitu veliko drže vještice, vješci i more popa, da ij ne izda; zato da ne manjka sira, masla, jaja i pilića, te pop svaki najmanje vještice kune i proganja. Koja dobre volje dođe, da đe se ispoviđeti, dobro da dođe: koja ne će, on je i ne nagoni.

6. Više vješticama drugi ude nego popovi, a to: Na poklade uveče sastane se nekoliko momaka pa naliju tikvu neduperatu punu vode te začepe dobro, i onda oklen izađu, ondalen pođu te okolo svega sela valja da obigraju i učine obruč, i onda opet uđu u onu kuću, oklen su izašli, te reku: "Kad mi ovu tikvu očepili, onda i propišale sve one vještice, okolo koije smo noćes odanjem učinili obruč." I ako koja ima i ako je zatečena kod kuće, ne more propišati, dok ne dođe moliti i mititi ove, što su im učinili.

7. Na poklade osim roga, što svaka kuća mora da zapreće u vatru, da im smrdi tu doći, ma vještice vežu crnijem koncom, pa te uzlove objese o verige nad vatrom; ko to radi, namijeni svakoj uzao. Ako je glas, da je vještica, pa koliko znadu, da po imenu u selu ima vještica, onliko valja da bude uzlova; ako je vještica s kraja sela, onda joj je s kraja i uzao, i tako sve redom do najkašnjega znade se, kojoj koji pripada uzao. Sad ako su vještice, svaka će se odriješiti; ako li nije, ne će. Tako po tijem uzlovma znadu, koje su one u selu.

8. Kad se večera na poklade, idu gledati na brdo, kuda vještice lete. To ja nijesam vjerovao; onda lani pozovu me na poklade u društvu da idem. Otišao sam, zasjeli smo na visini te čekaj i stoj. Kad se ukaza svjetlost sa modrim plamenom velika poput kokoši, đe izađe sred Varivoda daleko od nas 4 do 5 kilometara, pa leti pa leti te u naše selo u neke kuće iščeznu. Kad otalen domale tri izletiše te let, let pa u druge kuće, i tako na više mjesta viđali smo, đe iz kuća dolijeću i izlijeću po više nji. I onda najkašnje dvije nji padoše na bunar naš, jedna pokraj druge stadoše, da se sav bunar svijetli. Kroz malo otalen poletiše pa pro polja i bara, povr zemlje polagano leteškaju i prevrću se jedna pro druge, i onda leti, leti do u selo, pa jedna okrenu u jedne kuće te je nesta, a druga u druge, baš onđe, na koje se divankalo, da su iste vještice. Eto to sam ja moijem očima vidijo.

_________________
Cutanje je tesko samo onima koji ne misle(Ivo Andric)
Beskorisno je pobijati tudje misljenje; ponekad covijek uspije da pobjedi nekoga u diskusiji, ali da ga uvjeri -nikada.Misljenja su kao ekseri: sto vise udaramo po njima, to dublje prodiru (Dumas Aleksander)
 
hakynen
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 44

Datum registracije: 12 Jun 2005
Poruke: 1588
Mesto: Sarajevo

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Uto Jun 28, 2005 11:04 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Vjerujem da vjestice postoje. Mi ih u Bosni zovemo "Vracare", "Cinilice".
Ali, kod nas ih ima i previse, toliko je cini na ljudima, da popovi, hodze, fratri, razni priznati i nepriznati, samozvani vidovnjaci skidaju sa ljudi crnu magiju, i to svakodnevno su velike guzve ispred kuca gore pomenutih.
 
knesa
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 02 Jul 2005
Poruke: 35

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Čet Jul 07, 2005 4:22 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

verujem da postoje ljudi koji se bave magijom bila crna ili bela. Rolling Eyes
 
Crystal888
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 08 Jul 2005
Poruke: 32

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pet Jul 08, 2005 2:49 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Oh ljudi, pa vi stvarno ne znate da postoje vestice Crying or Very sad
Naravno da postoje, ali ne onakve kakve su nam predstavljene...

Ne lete ni na metli, ni na usisivaču, već putem Astralne projekcije...
Witchcraft ili novije Wicca, je stara paganska religija... ! ...

Veštice slave Prirodu..., žive s njom... i služe se njenim plodovima - magijom...

No magija nije ni crna ni bela, već univerzalna energija, a mi ljudi smo crni, beli... pa shodno tome, takvu magiju / energiju i reprodukujemo...

Ja sam veštica i to muška, ... i volim sve dobre veštice - ljude ovog sveta... !

_________________
..Gledam u nebo i vidim sebe..
Držeci zvezdu padalicu u svom srcu,
negujući ljubav Gospoda poput vode na dlanu..
Osećajuci vetrove u kosi i igru Mesečine u svojim očima..
Shvatajući da ne pripadam ovom svetu...
 
nana_andrija
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 13 Mar 2005
Poruke: 53

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Jul 12, 2005 6:12 pm    Naslov poruke: Da Na vrh strane Na dno strane

Svakako postoje, i to su osobe u kontaktu sa okultnim svijetom magije. Sto se njihovih moci tice, one zapravo nijesu njihove i te osobe sluze kao medijumi demona odnosno palih andjela opisanih u Bibliji. Pogledajte Saulov slucaj iz 1 knjige Samuilove 28 glava.
 
strahinjas
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 34

Datum registracije: 18 Maj 2005
Poruke: 68
Mesto: Sabac

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Jul 12, 2005 7:36 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ne znam baš za veštice ali nešto sigurno postoji.............
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Riznica tajni ~ -> ~ Ezoterija ~ -> Postoje li vestice??? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  sledeća
Strana 3 od 11

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon