www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Vaginalni porodjaj ili Carski rez?
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Roditelji i deca ~ -> ~ Trudnoća ~
::  
Autor Poruka
please
Odomaćeni član
Odomaćeni član





Datum registracije: 25 Apr 2006
Poruke: 1427
Mesto: pogresna drzava

france.gif
PorukaPostavljena: Sub Okt 07, 2006 9:33 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

brza111 je napisao/la sledeće:
porođaj traje malo dulje od dva tri sata.... Laughing

kako kome...
moj je bio 3 i po sata.
ima drugih koji traju mnoooooooogo duze i bolnije.
na lekarima je da odluce sta raditi....


 
Daca
~Žena Sanjicinog švalera~
~Žena Sanjicinog švalera~



Godine: 51

Datum registracije: 16 Apr 2004
Poruke: 2617
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Ned Okt 08, 2006 10:06 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

please je napisao/la sledeće:
brza111 je napisao/la sledeće:
porođaj traje malo dulje od dva tri sata.... Laughing

kako kome...
moj je bio 3 i po sata.
ima drugih koji traju mnoooooooogo duze i bolnije.
na lekarima je da odluce sta raditi....


Naravno da je individualna stvar koliko ce trajati porodjaj Very Happy
Moj treci porodjaj nije trajao ni 3 sata ..malo je falilo da se porodim kuci Wink
kada dodje vreme da cetvrta bebe krene napolje moracu ranije da odem u porodiliste i cekam Laughing
 
Sandra H.
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 41

Datum registracije: 03 Okt 2006
Poruke: 123

austria.gif
PorukaPostavljena: Ned Okt 08, 2006 4:07 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

brza111 je napisao/la sledeće:
Sandra H. je napisao/la sledeće:
Mene sve to uskoro ceka...I malo mi je frka jer mi je prvi put...Naravno,volela bi da se porodim prirodnim putem ali uz neku 100% sigurnu anesteziju,...moze li mi neko nesto vise reci o toj epiduralnoj anesteziji...? mogu li se pojaviti neke komplikacije posle nje ...? Pozdrav svima


moja orijateljica je primila epiduralnu inekciju, ali problem je u tome šđto prestene djelovati na sredini porođaja kad su bolovi najjači. Zato je treba dobiti na pola a ne odma na početku rađanja!!!



Mozes li mi reci da li postoji sansa da nesto krene naopako ili je 100% bezbedna...Manje vise za te bolove kasnije,kako bude neka bude, ali ne bi volela da rizikujem ako nije sigurna...Cula sam za neke anestezije od kojih postoji opasnost od paralize....
pozz...
 
anabela
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 38

Datum registracije: 04 Feb 2006
Poruke: 860

croatia.gif
PorukaPostavljena: Ned Okt 08, 2006 9:03 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ima ti već otvoren topic epidural pa pogledaj, tamo ti piše svašta...a mislim da je najbolje da pitaš svog doktora jer ti nitko ne može bolje odgovorit od njega. Mi znamo samo nagađati. Sretno!
 
Sandra H.
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 41

Datum registracije: 03 Okt 2006
Poruke: 123

austria.gif
PorukaPostavljena: Ned Okt 08, 2006 9:06 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Hvala puno u svakom slucaju...pozz
 
anabela
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 38

Datum registracije: 04 Feb 2006
Poruke: 860

croatia.gif
PorukaPostavljena: Ned Okt 08, 2006 9:10 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Sandra H. je napisao/la sledeće:
Hvala puno u svakom slucaju...pozz


pitat ću sutra prijateljicu koja je primila epidural pa ti javim!
 
Sandra H.
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 41

Datum registracije: 03 Okt 2006
Poruke: 123

austria.gif
PorukaPostavljena: Ned Okt 08, 2006 9:17 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

brza111 je napisao/la sledeće:
Sandra H. je napisao/la sledeće:
Hvala puno u svakom slucaju...pozz


pitat ću sutra prijateljicu koja je primila epidural pa ti javim!


Pa ako ti nije cimanje...hvala ti puno...srce si... :9:
 
Lane86
~The last lady~
<b>~The last lady~</b>





Datum registracije: 02 Okt 2006
Poruke: 24294
Mesto: Nedostižno...

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Okt 08, 2006 9:22 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Sandrice, epidural, koliko ti pomogne, toliko može i da ti našteti... Dobro razmisli, i raspitaj se kakve sve posledice može epidural da ostavi na tebe. Rolling Eyes

_________________
jellenadabogdakrepala je napisao/la sledeće:
ljubce jedno odeee za jedno divno malo stvorenje... sa velikim i cistim srcem...
koje zraci svojom toplinom i drugarstvom... po svim temama na koje upise neko slovce...
s kojom sam ovdje proveo mnogo prijatnih trenutaka...kao i svi ostali s kim je slovce makar jedno razmijenila....i drago mi je sto se ponovo vratila medju nas..tracare... Razz
dakle ljubce ode za malu nocnu pticicu...inace svima znanu kao lane... Wink

 
Sandra H.
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 41

Datum registracije: 03 Okt 2006
Poruke: 123

austria.gif
PorukaPostavljena: Ned Okt 08, 2006 9:30 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ne znam vise ni ja sama...imala sam jako bolne menstruacije, sitna sam i mrsava pa se bojim da ce me bas boleti kada se budem poradjala...ko zna mozda cu morati i na carski... Crying or Very sad
Hvala vam na savetima puno
 
knknpnkn
* Đavolkova žena *
* Đavolkova žena *



Godine: 45

Datum registracije: 03 Dec 2004
Poruke: 4162
Mesto: Zemlja cuda

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Okt 11, 2006 11:30 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Lane86 je napisao/la sledeće:
Sandrice, epidural, koliko ti pomogne, toliko može i da ti našteti... Dobro razmisli, i raspitaj se kakve sve posledice može epidural da ostavi na tebe. Rolling Eyes


A jel mozes molim te, da nas informises, sta to moze i kako da nasteti epidural?!?!?!? Rolling Eyes Mislim, kad vec tvrdis nesto, tako sigurna u to sto tvrdis, bilo bi fer i korektno i da obrazlozis i objasnis! Hvala! Wink

_________________


 
please
Odomaćeni član
Odomaćeni član





Datum registracije: 25 Apr 2006
Poruke: 1427
Mesto: pogresna drzava

france.gif
PorukaPostavljena: Sre Okt 11, 2006 1:08 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

[B]koliko se ja secam,rizik je paraliza.
1 slucaj na 500.000 tako nesto Rolling Eyes
nema nista bez rizika,na kraju krajeva...
ja licno sam potpisala rizik
(ali anestezista nije imao vremena Wink
porodila sam se pre nego sto je nasao kicmu)[B]
 
knknpnkn
* Đavolkova žena *
* Đavolkova žena *



Godine: 45

Datum registracije: 03 Dec 2004
Poruke: 4162
Mesto: Zemlja cuda

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Okt 11, 2006 1:42 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pa nije bas tako! Ne moze da dodje ni do kakve parazlie!!! Jer se epidural ne daje cak ni blizu bilo kakvog nerva! Ima na netu slika (skica) prostora u koji se daje epiduralna anestezija, kao i razdaljina najblizeg zivca! Do greske moze da dodje jedino ako sami sebi dajemo epidural!!! Laughing
Neverovatno je da se epidural koristi svuda u svetu, bez ikakvih komplikacija, samo kod nas se pominju jos i paralize, kad je dokazano (odavno) da nema veze sa vezom ta prica!
Ima otvorena tema vec o epiduralu, pa da ne ponavljam sve, ali epidural NE MOZE da dovede ni do kakve paralize!!! Wink

_________________


 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Roditelji i deca ~ -> ~ Trudnoća ~ -> Vaginalni porodjaj ili Carski rez? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  sledeća
Strana 3 od 7

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon